• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

Nem látom problémásnak. Ez a levélhajlás a növény sajátja.
Bacopaaustralis.jpg


A Myrionak lehet, hogy nincs elég fénye. Arra ügyelj, hogy mindkét növény képes felnyurgulni, ha nem kapnak elég fényt az alsó részek. Rendszeresen nyírd őket. ;)
 
Sziasztok !
Egy másfél hónapja vettem vízi hortenziát, de sajnos a levelei sorban lyukadnak ki ! Mi lehet a baj ? Co2 van Green Aqua Micro + macro + Carbo-t is adagolok !
 
Sziasztok!
Nem rég vettem észre a rotalám új hajtásain a következő problémát (bocs a képek minőségéért):
1.jpg


3.jpg

kb. 4 hete lett ültetve. Emers formában,gyökér nélkül kaptam. Az emers hajtások elkezdtek lerohadni a szárról, ugyanakkor a visszavágást követően gyorsan megindultak a submers hajtások (ültetést követő 2. héten vágtam vissza). 112 l-es akváriumban vannak, 72 w világítással, magasnyomású co2 nincs, 3ml carbot, 2,5 ml Green Aqua Macro és microt kapnak naponta (heti 30% vízcserével). A fény hatására enyhén pirosak, és buborékoznak is.
Én arra gondolok, hogy a gyökérzet hiánya, illetve a visszavágásból eredő stressz lehet a ludas. Szerintetek mi lehet a gond?
 
Szerintem mechanikai sérülés. A meggyűrődött levelek néhány nap vagy hét után elkezdenek elhalni a sérüléseknél.
 
A régi levelek, a világítás jelenleg 0,5W/L de addig nem akarom növelni még a fonalalga kérdésem meg nem oldódik !

A régi levél vagy táp, vagy fény hiány. Nem vagy előrébb, max annyival, hogy tudod. :) A tápot növelheted óvatosan, de ha nem javul, akkor sajna a fény a ludas.
 
A régi levél vagy táp, vagy fény hiány. Nem vagy előrébb, max annyival, hogy tudod. :) A tápot növelheted óvatosan, de ha nem javul, akkor sajna a fény a ludas.
Hétvégén cserélem a világítást 3x T5 39W-ra ha az sem válik be akkor emelek a tápon is !! Kb. mennyi idő mulva látok változást 2-3 hét ?
 
Szerintem mechanikai sérülés. A meggyűrődött levelek néhány nap vagy hét után elkezdenek elhalni a sérüléseknél.
Az a gond, hogy nem csak egy szár néhány levelén, hanem több különböző szár több levelén jelentkeztek a tünetek.
 
Ha valamilyen nagyobb hal mozgolódik a növény körül vagy a környékén ügyködik valamit az ember(pl. szomszéd bokor nyírása), akkor könnyen okoz sérüléseket jó nagy területen. Szerintem nagy esélye van, hogy mindenféle változtatás nélkül is rendbe jönnek a növények, de ha már be van tervezve a fejlesztés, akkor ez nem fog kiderülni.
Egyébként fényhiányos Rotalával jó sok tapasztalatom van, neveltem 50 liter/9W fényen is. Dobálta a lenti leveleit és érdekes módon gyakran hozott emers jellegű leveleket víz alatt. De ilyen csíkokban elhalt levélszövetet csak olyankor tapasztaltam, amikor egy-egy növényt kiszedtem az akváriumból majd újra visszaültettem.
 
rotala_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A kép elkészültekor pár hete volt a növény az akváriumban. A lenti szárrész még emers. A levelein sérülések nyomai láthatóak a szállítás és az átültetés miatt. Az újonnan fejlődött hajtások tökéletesen egészségesek lettek. Nálam az emers szárak nem pusztultak el, csak egyre jobban leamortizálódtak a hónapok alatt, míg végül kidobtam őket.
 
Ha valamilyen nagyobb hal mozgolódik a növény körül vagy a környékén ügyködik valamit az ember(pl. szomszéd bokor nyírása), akkor könnyen okoz sérüléseket jó nagy területen. Szerintem nagy esélye van, hogy mindenféle változtatás nélkül is rendbe jönnek a növények, de ha már be van tervezve a fejlesztés, akkor ez nem fog kiderülni.
Egyébként fényhiányos Rotalával jó sok tapasztalatom van, neveltem 50 liter/9W fényen is. Dobálta a lenti leveleit és érdekes módon gyakran hozott emers jellegű leveleket víz alatt. De ilyen csíkokban elhalt levélszövetet csak olyankor tapasztaltam, amikor egy-egy növényt kiszedtem az akváriumból majd újra visszaültettem.

Akkor valóban ez lehet a probléma. Még nem tudtak elég erős gyökérzetet fejleszteni, így sokszor kijöttek a talajból, és újra kellett őket ültetnem.
Köszi a segítséget :)
 
Sziasztok! Érdeklődnék, hogy a Hemianthus callitrichoides egy frissen indított akváriumban kaphat-e sokkot? Némelyik levele sárga lett, illetve megfakult.
5 napja megy az akvárium (13,4L-13W-9óra-CO2 nincs), vizet kétnaponta cserélem 50%-ban és csak Carbo-t meg Profito-t adok napi szinten kb. 0,2-03ml.-t
 
Víz alatti vagy víz feletti nevelés volt a hc? Ha emers akkor levélváltás következik, de egy ültetés mindig sokként hat a növényekre. 5 nap alatt hiánytünet nem alakul ki, van még annyi tartalékja a növénynek. A profitot a 2 napi vízcseréhez képest kevésnek érzem.
 
Sajnos nem tudom. AD-ban vettem. Véleményed szerint emeljem a Profito adagját 0,4-0,5ml/napra?
Egyátalán van esélyem CO2 nélkül életben tartani a hc-t?
 
Köszönöm, így jártam. Akkor valami más kis előtéri növényt kell keresnem, ami low-tech-ben életképes.
Még egy kérdés: Pogostemon helferi-m "működhet"-e ilyen körülményekkel? Egyenlőre semmi gond vele.
 
Back
Oldal tetejére