• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

Hali !
Kösz a választ !Valóban a középső és az alsó részeken jelentkezik ez ,a friss hajtások mind szépek .Már több hete meg van a növény és a többszörösére nőtt ,
gondolom a vizet már megszokta .
 
Engem mechanikai sérülésre emlékeztet. A vízszintes vonalaknál mintha megtört volna a levél, és ezeken a sérüléseken elindulhatott a pusztulás.
 
Akkor ez az algaevő halak szorgos munkájának a Következménye ? Van 2 db aymonierim , de még nem teljesen kifejlettek .
 
Tudnátok megoldást arra, hogy a HYgrophilám levelei miért zárulnak össze? Szépen fejlődik a növény, de nem szép, hogy nem nyílnak szét a levelek.
 
Hali!
A segítségeteket szeretném kérni a következő problémában.
A Ranunculus inundatus levelei kívülről befele elkezdenek barnásodni és elrohadnak, de ez a probléma fenn áll a Hydrocotyle sibthorpioides-nél is.
Tápozás: Easy Life: ProFito,Easycarbo,Ferro,Fosfo,Kálium
Aljzat alatt van növény táptalaj.
világítás: 4W/L
CO2: kicsivel az optimális szint felett szoktam tartani.
És egy kép a problémáról:


Nem értem miért lehet ez, mert a többi növény kiválóan van, fissidens, pogo, stb.

A segítséget előre is köszönöm.
 
Szia,
4w/l? ez biztos?? az iszonyat sok! HA ez valós, akkor ott erősen vedd vissza a világításod! a pogo leveleinek széle is algás! Szerintem itt a tápokkal van probléma! Miért nem egyszerűsíted le egy kicsit (Pl: GA Mikro Makro)?
 
Szia,
4w/l? ez biztos?? az iszonyat sok! HA ez valós, akkor ott erősen vedd vissza a világításod! a pogo leveleinek széle is algás! Szerintem itt a tápokkal van probléma! Miért nem egyszerűsíted le egy kicsit (Pl: GA Mikro Makro)?

A pogo levelei még egy másik aksiban lett ilyen, most indítottam egy másik akváriumot az új levelek már korrektek, csak a hydro és a ranun kezdi megadni magát.
De amúgy igen, átfogok állni a GA mikro és makrora, sokkal egyszerűbb ahogy mondtad :D
 
Nekem még annó az easy lifos kutyulásnál voltak hasonló problémáim. Álj át, mert azért az 1w/l sem kevés, és stabil tápozás kell! ;)
 
Teljesen igazad van, le is adom a rendelést, hogy jövő hét elejére megjöjjön a táp. Felhagyok az easy tápok kavarásával XD
Köszönöm a tanácsot.
 
Sziasztok !
Most vettem észre , hogy a Hydrocotyle sp. Japan-omnak a levelei valami nem tetszést mutatnak.
Csak nem tudom , hogy mi lehet?

Növénytápom eddig :Tetra Plantamin
Jelenleg : Easy Pro Fito
Co2 : Élesztős
fény kicsivel több , mint 1w /L
T5-ös 2 fehér 1 kék

http://kepfeltoltes.hu/120730/DSCF0564_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120730/DSCF0565_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Érdekesség képpen (a szűröm) Ilyet még nem láttam csak tengeri aksikban :) :
http://kepfeltoltes.hu/120730/DSCF0568_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Szerintem nagyon sok a világításod és nem stabil a CO2 szint hozzá. Ekkora fénymennyiségnél már kell a nagynyomású vagy vissza kellene venned a fénymennyiségből. A tápokkal kapcsolatosan nem tudok nyilatkozni, nem használtam még ezeket.
 
Hali!
Nem vagyok benne biztos, hogy ez növény probléma de abba se hogy alga.
Mi lehet ez a fissidens-en? Apró buborék szerűségek vannak rajta és ha megmozgatom lejön róla de azonnal vissza terem rá. Máshol nem tapasztaltam ezt csak ezen a részen.
 
A fissidensben általában a cladophora alga szokott megtelepedni. Ne kérdezd miért, de eddig mindig ezzel találkoztam
James' Planted Tank - Algae Guide
A jó hír az, hogy ezeket csipesszel vagy kézzel könnyen el tudod távolítani a moha közül.
A fotó alapján én azt mondanám ennek a kezdetét láthatjuk. Csipeszeld ki és vízcserénél szívd le a mulmot a mohák közül.
 
Az akvárium már két hetes és már több mint egy hete csipeszelem de eddig még nem tudtam, hogy mi ez pontosan. Lassan már el tűnik mindenhonnan, köszi az infot hogy mi ez az alga. Érdekes, hogy akkor is megjelenik ez az alga ha erős tápozás és CO2 beoldás is van. Azt figyeltem meg hogy az Amanok csak akkor esznek belőle ha nem adok kaját nekik. Viszont az algázógéb rá se hederít :D
A mohán lévő buborékok meg lehet csak a fotoszintézistől van.
 
Sziasztok!

Bacopa australis-szal kapcsolatban lenne kérdésem. Gyönyörűen nő és bokrosodik, a színe is élénk zöld. Viszont a levelei bepöndörödnek. Az idősebb, nagyobb levelek. Ez normális dolog? GA tápozok 3 micro + 3 macro / nap. easycarbo 7 ml/nap.
 
Mekkora akvárium? Fotó nem ártana a levélről.
Az akvárium bruttó 126 liter, világítás 2*24W T5 daylight, aljzat alatt JBL aquabasis van. Első akváriumom, 1 hónapja indítottam. És most kezd lecsengeni az algaprobléma.
Telefonnal készítettem gyorsan egy képet, remélem látszik vmi használható :)
Ha már kép a háttérben látszik egy alga alól előtűnő myriophyllum mattogrossense. Az alga magától kezd már leválni. Viszont kicsit sárgulni kezdett. Ez micro tápanyaghiányt jelezhet?
Köszönöm a segítséget!
DSC_0121_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Back
Oldal tetejére