• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

Alapvetően az a helyzet, hogy kicsit ez is olyan mint az orvosok....elvileg ugyanott tanulják a szakmát de mégis 10-ből 9 teljesen másként lát egy tünet-betegség együttest :D. Az akvarizálást is mindneki kicsit másképp látja, egy azon tünetre ritka ha egybehangzó a vélemény. Én pl. a 15-20ppm nitrátot már soknak gondolom...inkább a 10-et tartom reálisnak és hozzá egy 0,5-ös foszfátot...én ezt olvastam sokkal több helyen de biztos ez is, az is működik, még ezer másik dologtól függ (növény, állatvilág, világítás, co2 mennyiség, stb). A jó arány megtalálása talán a leginkább fontos ami már egyéni jellegű. Az is igaz, hogy jelenleg nekem egyik értéket sem éri el a nitrát vagy foszfát így kell vele még játszanom de nagy gond nincs azért.
Na így van ezt mondom:D lődd be a szinteket azt had csattogjon az olló minden héten úgy nőljenek a növények:ROFLMAO:.
 
Azért vagyunk! Én így tanultam kb. ez a nagyon alapja az egésznek. Nitrát olyan 15-20ppm legyen, Foszfát 1-inkább 1.5ppm, 10:1 arány nitrát-foszfát a jó. a Káliumot meg szinte nem nagyon tudod túladagolni. Co2 mellett kb így nézzen ki a táp mennyiség ez a nagyvonalakban általános. Ja persze azért megfelelő fény is szügségeltetik 1w/l vagy annak megfelejője lumen/liter. Kb 8 óra fény. Amúgy kafa az akvárium;).
Ne már... Vékony tápozásból nem csinálunk EI-t
Én is ezt a tápot használom, CO2 is van, mégsem problémázik az üveg. 3ppm nitrát, 0,2ppm foszfát termelődik benne magától, és ez elég is neki. Nem kell 10-15ppm nitrát. Ahhoz a Green Aqua Micro Macro való. Meg lehet próbálni az APT complete verziót, kicsit feljebb mehet az a huncut nitrát, de ha elérsz 10-15ppm nitrátot, akkor erősen túllősz a célon. 5-8ppm esetleg, de ez a vége. Magasabb nitrátszint fenntartásához ez egy rohadtul drága, pocsékolós táp. Akkor inkább Green Aqua Micro Macro, vagy a többi EI rendszerű táp közül bármelyik. 🙂
 
Ne már... Vékony tápozásból nem csinálunk EI-t
Én is ezt a tápot használom, CO2 is van, mégsem problémázik az üveg. 3ppm nitrát, 0,2ppm foszfát termelődik benne magától, és ez elég is neki. Nem kell 10-15ppm nitrát. Ahhoz a Green Aqua Micro Macro való. Meg lehet próbálni az APT complete verziót, kicsit feljebb mehet az a huncut nitrát, de ha elérsz 10-15ppm nitrátot, akkor erősen túllősz a célon. 5-8ppm esetleg, de ez a vége. Magasabb nitrátszint fenntartásához ez egy rohadtul drága, pocsékolós táp. Akkor inkább Green Aqua Micro Macro, vagy a többi EI rendszerű táp közül bármelyik. 🙂
Tudom, pont ezt írtam, hogy vékony tápon van az üveg és adagolok is némi nitrát-foszfátot de nem akarok belőle 10-15ppm-et csinálni. Az más kérdés, hogy ahogy írtam, jelenleg az arány még nem oké mert 3-4ppm nitrátom van, de a foszfát nincs igazán arányban, illetve nincs is leginkább. work in progress
 
Tudom, pont ezt írtam, hogy vékony tápon van az üveg és adagolok is némi nitrát-foszfátot de nem akarok belőle 10-15ppm-et csinálni. Az más kérdés, hogy ahogy írtam, jelenleg az arány még nem oké mert 3-4ppm nitrátom van, de a foszfát nincs igazán arányban, illetve nincs is leginkább. work in progress
Én is pótolok foszfátot, pedig inert a talajom. A mért nitrát szinthez igazítom, ami állandóságot mutat. 🙂
 
Ide is betenném, hátha gyorsabban kapok rá választ, mint a naplómban.
Ma vettem észre, hogy az anubias goldom kicsit színeződik. Az egyik tövemnek a levele egyik naprol a másikra drasztikusan kivilágosodott, a másikon pedig barna foltok jelentek meg. Minden más növény az akvában szépen fejlődik, nem láttam máshol problémát.
A 64literes drága vízét így tápozom: APT3 2 pumpa (2ml), GA Carbon (2 pumpa 3ml)
 
Back
Oldal tetejére