• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Növényes váza

Pár napja már zöldül. Az alga.
Az üvegről már leszedtem, de ott is szépen hullámzott. Mutatta szépen hogy áramlik az akváriumban a víz.
Lassan kellene bele tenni néhány garnélát, de 30 ppm a nitrát.
Szivárog a táptalaj. Pedig pont úgy csináltam ahogy a leírásban van. Direkt ezért fedtem le 2-3 mm szemcseméretű homokkal (kaviccsal), pedig ebbe már nem olyan jó ültetni.

DSC06655.jpg
 
Kezdett visszahúzódni az alga, gondoltam hat a vegyszer. De csak szuszant egyet.
Most telerakom garnélával, ők majd lerendezik.
A belső szűrőt lecseréltem egy külsőre. A csövek látványa elfogadhatóbb, bár az akvárium mellett a "szemetesvödör" kevésbé.
Vettem még egy pohárka növénykét. Limnophila valami. Úgy nézne ki mint ami a halasban vegetál. Már most életképesebbnek tűnik.
A kockából is kijött egy adag rotala bonsai maradvány. Szorítottam neki helyet.
És az akvárium meg is telt.

IMG_20200830_132329.jpg
 
Szombaton a garnélásból, vasárnap a halasból telepítettem át garnélákat. Nem számoltam, kb 50-100 darabot. Neki is láttak a takarításnak, amivel szépen haladnak. Amint lesz időm mérek egyet és vizet cserélek. Teszek bele még pár otot is a halasból.

IMG_20200831_194524.jpg
 
A garnélák fantasztikus munkát végeztek. Patikára vágták a talajt és a növényeket.
Két oto-t most csöpögtetek, lesz mit zabálniuk.
 
Elbontottam.
Ez az akvárium sikerült a leghitványabbra. A világítás gyenge, az alga viszont rengeteg.
Ami növénynek volt hely átültettem, a többit kidobtam.
A garnélák nagyját kólásflakonnal és üvegpipával kifogtam, az apraját pedig felporszívóztam és leszűrtem.
Kagylósrákokat is fogtam a porszívóval. Találtam nekik új lakhelyet.

IMG_20201011_063127.jpg
 
Back
Oldal tetejére