• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes növényes teszaki

psy1234

Főkertész
Teszt akvárium, 1 év után is elég kezdőnek mondanám magam, egy iwagumi volt az előző nagyon kicsi és kevés növénnyel, át is mentem egy pár alga támadáson.

most kipróbálom magam nagy növényekkel, kezdetektől ADA tápozással, szuper co befecskendezéssel, twinstar nanoval, és kb 1 év tapasztalattal, hogy tudok-e algamentesen indulni

qvospvdhfjs17duvpxsz.jpg

kövek lesznek még bent, hátul a homokon és a nagy növények között, de csakis kivehető állapotban.

elegem van a víz alatti drótkefézésből :D

szép estét...

Tibi
 
Teszt akvárium, 1 év után is elég kezdőnek mondanám magam, egy iwagumi volt az előző nagyon kicsi és kevés növénnyel, át is mentem egy pár alga támadáson.

most kipróbálom magam nagy növényekkel, kezdetektől ADA tápozással, szuper co befecskendezéssel, twinstar nanoval, és kb 1 év tapasztalattal, hogy tudok-e algamentesen indulni

View attachment 43222

kövek lesznek még bent, hátul a homokon és a nagy növények között, de csakis kivehető állapotban.

elegem van a víz alatti drótkefézésből :D

szép estét...

Tibi

Szia! Először is sok sikert! :) Másodszor pedig mindenképpen válaszd el a talajt a homoktól mert össze fognak keveredni. Legegyszerűbben kövekkel tudod ezt megtenni de ha ezt mégsem akarod akkor valamilyen műanyag lapot használj amíg az előtéri növények (Brasiliensis/x?) be nem növi azt a sávot ;)
Ja és azt a hátteret szedd le!!! :D
 
Igen. Lassan tervezem a következőt. Tihany lesz a neve :D
De ne offoljuk a naplót. Egy komoly növényeshez már nem illik ilyen hátteret használni. Max ha török vagy.. :whistle::D:D
ez a háttér kevésbé giccses mint a török akváriumok :)
Ha neki tetszik akkor miért ne nézegesse? Egyébként majd kitakarják a növények ;)
 
Igen. Lassan tervezem a következőt. Tihany lesz a neve :D
De ne offoljuk a naplót. Egy komoly növényeshez már nem illik ilyen hátteret használni. Max ha török vagy.. :whistle::D:D

feleségem vette ezt a hátteret thaiföldön, nagy örömmel hozta haza, és csak azért raktam fel, mert nem akartam bunkó lenni :)

na jó, ez nem teljesen igaz azért, mert a kék szín a zöld növényekkel marha jól mutat...
 
sziasztok, vettem egy ada lámpát (601 30w) a halak nem nagyon bírják egyelőre, remélem hozzászoknak majd, egyébként figyeltem, ahogy a lámpa lekapcs, azonnal előjönnek és igazából onnantól élnek..... egyedül attól félek, hogy lassan éhen halnak, mert nappal akármit szórok azzal semmi nem történik, este is adtam nekik lámpa után de azért sem mentek fel a víz tetejére. azért aggódok, mert új aki indítás volt, és 5 napig át voltak költöztetve egy másik akváriumba, persze ott sem ettek amikor szórtam nekik. az lenne a kérdésem, hogy a zöld neonhal az idővel az aljzatra süllyedő kaját azért megtalálja és megeszi este mikor nem látom őket, vagy tényleg éheztetem szegényeket 1 hete? szerintetek? ott lapulnak a piros körben a növények alatt egy már jó nagyranőtt sziámi algaevővel együtt, még ő sem jön elő fénynél.... valakinek tapasztalat ezzel a lámpával?

ud9n57wa6hedkacxhyrw.jpg
 
Szép kövek nőttek jobb oldalra, főleg ilyen rövid idő alatt. Csak így tovább! :)

2 hét múlva tiszta sziklakert lesz belőle :)

igazából tesztelem magam, hogy mennyire tudok algamentes és tiszta maradni nagyobb erdőt építve, aztán ha működik, 1 év múlva elkezdek komolyabb scape-et építeni.

az a baj, hogy már nem merek elásni egy követ sem, az utóbbi 8 hónapban annyit sikáltam a víz alatt, hogy ráment 2 fogkefe , 1 drótkefe, meg az idegeim..
 
Lassan 2 hónapos a teszt akvárium.

beállt szűrővel indítottam (kb 10 hónapja megy) , nagynyomású co, ada tápozás.

sok és nagy növényekkel kezdtem, hogy így tudok-e algamentes maradni.

egyelőre mikroszkóppal sem találok algát, valami eszméletlen tiszta minden, pedig régi tisztítatlan Seachem Purigen van benne.

úgy látszik, hogy így nagy növényekkel elég jól tudok haladni.

most már csak egy problémám van.

komoly hardscape-et szeretnék csinálni, nem ilyen dzsungelt, nagy növényekkel ehez jó lenne egy 200literes akva, csak nem fér el sehol itthon :)





5oaagcwcbs7jcukx9evk.jpg

gggyhdf76lupu2ok3ero.jpg

ff8r71rokmfjlpgmo9gb.jpg

bzt8f2r4nrp61jskdf7z.jpg

oel053qj9rw2w9m2ndyz.jpg
 
sajnos nem tudom kordában tartani a növényeket, igazi dzsungel lett belőle. szép dús meg minden, de nem pont így terveztem.

a következő képek 1hetes karbantartás és nyírás után készültek. dzsungel, na, szó szerint :)

kezdek rájönni, hogy el kéne gondolkozni, milyen növényeket rakjak az akiba, ha kordában akarom tartani őket, és nem csak szépség meg tetszés szerint választani.

az elején még tudtam figyelni rá, hogy levágjam a az új nemkívánatos terjeszkedő hajtásokat, de most már kontrollálhatatlan.

ebből megint új aki lesz :D

alga viszont nuku.

6cb7bc056bfb67d610a2476251cf55eb.jpg

e80356f96a1b7470e5c4afe8f4b0b89a.jpg

20190bc30295293e0ca74328996fcba7.jpg

fafd22c40961fa5df941c379aca26b8b.jpg

82987ada1bf2399ece14bf3e8f68e2ad.jpg

0d415523e9cb7bb0485e6a8d4987f827.jpg

a05bbeb826f5b234c8581f21a8507215.jpg
 
sajnos kiégett a lakásunk és teljesen újra fogok kezdeni hamarosan mindent.

szűrő kérdés...

egy 100liter körüli aki lesz majd....

ha megveszem a legnagyobb oase 600-asat, és megtömök vagy 4 tálcát matrix-al, tehát durván túlméretezem a szűrőt, azzal bajt nem csinálhatok ugye?

https://www.greenaqua.hu/hu/oase-bi...vel-ajandek-seachem-matrix-szuroanyaggal.html

egy ilyen nagyobb szűrő nem tud "túl nagy áramlatot" csinálni ami probléma lehet? vagy az sose baj?

90x30x30 körüli akit szeretnék.
 
sajnos kiégett a lakásunk és teljesen újra fogok kezdeni hamarosan mindent.

szűrő kérdés...

egy 100liter körüli aki lesz majd....

ha megveszem a legnagyobb oase 600-asat, és megtömök vagy 4 tálcát matrix-al, tehát durván túlméretezem a szűrőt, azzal bajt nem csinálhatok ugye?

https://www.greenaqua.hu/hu/oase-bi...vel-ajandek-seachem-matrix-szuroanyaggal.html

egy ilyen nagyobb szűrő nem tud "túl nagy áramlatot" csinálni ami probléma lehet? vagy az sose baj?

90x30x30 körüli akit szeretnék.
Szomoruan olvasom a bejegyzesed elso sorait. :(
Az akva legalabb 5%-a legyen a toltet, vagy ennel tobb. Ha tobb akkor hatehonyabb a szuresed. A nagy flow-t lehet fojtani.
 
Szomoruan olvasom a bejegyzesed elso sorait. :(
Az akva legalabb 5%-a legyen a toltet, vagy ennel tobb. Ha tobb akkor hatehonyabb a szuresed. A nagy flow-t lehet fojtani.

köszönöm szépen akkor rámegyek a minél nagyobb szűrőre.
 
Back
Oldal tetejére