• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Reaktor71

Tapasztalt kertész
Lenne pár kérdésem. Szeretném kombinálni a holland növényes akváriumot egy floráriummal.

Egy ilyesmi lenne kombinálva -
http://lh5.ggpht.com/_6-avJeMak7E/S6pUszkzZ2I/AAAAAAAAAlM/7x..
- egy ilyennel
http://www.tropicalfishsite.com/wp-content/uploads/2013/12/p..

Aztán valami ilyesmi lenne belőle
https://i.pinimg.com/736x/3e/53/dc/3e53dc9134513f2e39efe341a..

Mennyire lehetne az ilyet kivitelezni a gyakorlatban? Arra gondoltam, hogy alsó polcos technikai tartályt használnék. (Ugye én tengeri akvarisztikázok is, nálam ez nem probléma). A felnyomópumpa ágára lenne kötve a CO2-reaktor. Fényem az lenne, van 3 db HQI világításom, jutna a szárazföldi növényeknek és a vízinövényeknek is. Ismerősömmel olyan 3d-s hátteret csináltatnék, amiben olyan mélyedések vannak, hogy cserepeket lehet beletenni, így ott lennének cserépben a terráriumi növények.
Ha van valakinek valami tanácsa, észrevétele, ötlete szívesen fogadom! :)
 
Utoljára módosított:
Szia Reaktor71!

Lenne pár kérdésem. Szeretném kombinálni a holland növényes akváriumot egy floráriummal.

Egy ilyesmi lenne kombinálva -
http://lh5.ggpht.com/_6-avJeMak7E/S6pUszkzZ2I/AAAAAAAAAlM/7x..
- egy ilyennel
http://www.tropicalfishsite.com/wp-content/uploads/2013/12/p..

Aztán valami ilyesmi lenne belőle
https://i.pinimg.com/736x/3e/53/dc/3e53dc9134513f2e39efe341a..

Mennyire lehetne az ilyet kivitelezni a gyakorlatban? Arra gondoltam, hogy alsó polcos technikai tartályt használnék. (Ugye én tengeri akvarisztikázok is, nálam ez nem probléma). A felnyomópumpa ágára lenne kötve a CO2-reaktor. Fényem az lenne, van 3 db HQI világításom, jutna a szárazföldi növényeknek és a vízinövényeknek is. Ismerősömmel olyan 3d-s hátteret csináltatnék, amiben olyan mélyedések vannak, hogy cserepeket lehet beletenni, így ott lennének cserépben a terráriumi növények.
Ha van valakinek valami tanácsa, észrevétele, ötlete szívesen fogadom! :)

A világítás a nehéz része.
Ami elég a víz alatt az sok a szárazföldieknek és fordítva.
Talán egy komolyabb mélységgel 60-70cm első traktusból világítva és alacsony vízoszloppal 30-35cm működhet.

AmegA
 
Szia Reaktor71!



A világítás a nehéz része.
Ami elég a víz alatt az sok a szárazföldieknek és fordítva.
Talán egy komolyabb mélységgel 60-70cm első traktusból világítva és alacsony vízoszloppal 30-35cm működhet.

AmegA

Húha, én 45 cm magas vízoszlopot terveztem, és a mélység csak 50 cm lenne, Az egész pedig 95 cm magas lenne. Na akkor milyen világítás legyen? Tényleg a fény a legnehezebb része a dolognak.
 
Nekem is nagyon tetszene egy ilyen kombinált dolog, de sehol nem láttam még igazi megoldást a világításra. Az ilyen paludáriumok alatti vízben jellemzően csak minimális növényzet van, tipikusan ilyesmi: https://ronbeckdesigns.tumblr.com/image/133696497169
Viszont ha valamivel, akkor egy HQI lámpával fogod tudni megcsinálni, annak nagyon jó irányított fénye van. Esetleg egy spéci fényterelővel valahogy úgy terelve a fényét, hogy főleg a vízbe kerüljön belőle. Vagy a 3-ból 2 csak a vízre, a harmadik meg a kinti növényekre.
Én egyelőre elengedtem ezt a dolgot amúgy, de nagyon kíváncsi vagyok, hogyan oldod meg!
 
Ha van valakinek valami tanácsa
Ne hagyd magad elbátortalanítani!:D
Komolyra fordítva a szót: a HQI lámpáid a víz alatti világhoz jók lehetnek, de figyelned kell az erős hőtermelésükre, ami nagyon könnyen kiszáríthatja a növényeket.
Én -látatlanban- úgy saccolom, hogy külön kell majd megoldanod a víz alatti növények világítását és külön a víz felettiekét. Utóbbihoz leginkább valami ledes megoldást tudok elképzelni. Van már sokféle DIY megoldás, de van hivatásosok által készített is.
Párásításod/locsolásod lesz-e? Ha igen, akkor a telepítésének a jó tervezésével és a programozással bővül a mozgástered, de akkor a világításod vízvédelme lesz a megoldandó feladat: vagy olyan IP besorolásút veszel, ami az esőt bírja, vagy fizikailag kell megoldani (takarás/elhelyezés).
Régóta meditálok valami hasonlón, de még nem sikerült a megvalósítási fázisig eljutnom...:(
 
Köszönöm az eddigi tanácsokat!
Most van egy újabb terv. 70 cm lesz a mélysége a víz alatti növényvilágnak. A vízalatti növényeket, így értelem szerűen előrébb tudom majd ültetni. Ezáltal az egyik HQI lámpát úgy fogom fölé helyezni, hogy csak a vízinövényeket világítsa meg, szerintem így akkor lehet 45 cm magas a vízoszlop. A szárazföldi növényeket pedig egy külön HQI lámpával világítanám meg. A 6500 Kelvinessel a vízinövényeket, a 5000 Kelvinessel pedig a szárazföldi növényeket (és van még egy, harmadik HQI lámpám is, 4000 Kelvines izzóval). Párásítás az természetesen menne. Zárt rendszer lenne az egész, úgy lenne kivágva az üveg, hogy felül lenne pár nyílás a tetőn. 2 nyílás a lámpáknak, 1 a ventilátornak (ilyen PC-s ventilátornak), egy pedig szúnyoghálóval lenne befedve, az szimplán csak a szellőzés végett. Páratartalom amúgy is lenne a szárazföldi növényeknek, mert a 250 W-os lámpáktól meleg lesz, mint a pokolban + az akváriumi rész víze is párolog azért. No meg majd spriccelni is fogom a növényeket.
 
HQI helyett esetleg led refi? Offroad boltokban vannak kifejezetten spot jellegűek alacsony világítási szöggel.
 
Egy ilyesmin törtem a fejem még régebben, sikerült esetleg előrelépned vele? Izgi a dolog (y)
 
Sziasztok,

pár éve volt utoljára akváriumom ahogy látom közben hatalmasat változott az akvarisztika
van egy 50 literes akváriumom mélysége 25 centi kis trükközéssel akarom megnövelni még 10 centivel
ezt szeretném berendezni akvaterráriumnak
a cél valami ilyesmi:
01_aqua_terrarium.jpg
:)

jó pár videót megnéztem és ez az ami alapján elindulnék:


és akkor jönne pár kérdés:

a legfontosabb ha ez így nyitva marad tető nélkül nem fog körülötte minden bedohosodni? pl a háta mögötti fal
milyen pillanatragasztót lehet használni a moha rögzítéséhez?
milyen tömítő anyagot használ a sziklák kifugázásánál?
a páfrányon kívül én nagyon szerettem volna filodendront beültetni mondom milyen szép lenne a vízbe lógó légzőgyökereivel
hát mint kiderült a mérete brutális de van mini verziója is viszont mérgező stb szóval ez felejtős?
a világításra kinéztem egy relatív olcsó (15 ezer) ledes "lámpát" viszont az csak a medence falára akasztható ilyen híd szerűen így nem tudom, hogy hogy fogja megvilágítani a hátsó növényes részt (a lógatható az horror árban van)
az 1 hónappal későbbi videójából kiderül, hogy az egyik páfrány kirothadt, milyen ültetést javasolnátok?

bocs, hogy pár félig off kérdés is volt benne de nem akartam minden topikban külön kérdezni




 
Sziasztok,

pár éve volt utoljára akváriumom ahogy látom közben hatalmasat változott az akvarisztika
van egy 50 literes akváriumom mélysége 25 centi kis trükközéssel akarom megnövelni még 10 centivel
ezt szeretném berendezni akvaterráriumnak
a cél valami ilyesmi:
View attachment 169005
:)

jó pár videót megnéztem és ez az ami alapján elindulnék:


és akkor jönne pár kérdés:

a legfontosabb ha ez így nyitva marad tető nélkül nem fog körülötte minden bedohosodni? pl a háta mögötti fal
milyen pillanatragasztót lehet használni a moha rögzítéséhez?
milyen tömítő anyagot használ a sziklák kifugázásánál?
a páfrányon kívül én nagyon szerettem volna filodendront beültetni mondom milyen szép lenne a vízbe lógó légzőgyökereivel
hát mint kiderült a mérete brutális de van mini verziója is viszont mérgező stb szóval ez felejtős?
a világításra kinéztem egy relatív olcsó (15 ezer) ledes "lámpát" viszont az csak a medence falára akasztható ilyen híd szerűen így nem tudom, hogy hogy fogja megvilágítani a hátsó növényes részt (a lógatható az horror árban van)
az 1 hónappal későbbi videójából kiderül, hogy az egyik páfrány kirothadt, milyen ültetést javasolnátok?

bocs, hogy pár félig off kérdés is volt benne de nem akartam minden topikban külön kérdezni




Szia! Bár még én is csak taposom az utat, tehát expert nem vagyok, de egy ilyet azért már összeraktam, és szépen alakulgat az elmúlt hetekben, így talán tudok segíteni valamicskét
Kérdéseidre amit meg tudok válaszolni:
1) Nálam nem
2) tömítésre szilikon ragasztó, viszont a köveket ragasztani inkább vatta plusz pillanatragasztó, vagy az Impa ragasztó (ezzel sztem tömíteni IS lehet, szóval 2in 1)
3) A filodendront nemtom
4) Én azt választottam, hogy a víz kapja a javát, a növények kevesebbet a fényből... De nincsenek is hisztis növényeim szárazföldön. Nem nagyon tudom elképzelni, hogy mindkettőt hatékonyan meg lehet oldani egyetlen lámpával, mert ami a víz alatt elég, az a szárazföldön sok lehet. Ha igénytelenebb vízi növényeket választasz, az segíthet (sok Buce, mini Anubiasok, mohák, stb).
5) Ezt az ültetést nem értem, én csak beültettem őket és kész :D Nekem teljes magasságban Amazonia talaj van, abba ment bele minden növény, és nem látom, hogy bármelyik is hisztizne.
 
Szia! Bár még én is csak taposom az utat, tehát expert nem vagyok, de egy ilyet azért már összeraktam, és szépen alakulgat az elmúlt hetekben, így talán tudok segíteni valamicskét
Kérdéseidre amit meg tudok válaszolni:
1) Nálam nem
2) tömítésre szilikon ragasztó, viszont a köveket ragasztani inkább vatta plusz pillanatragasztó, vagy az Impa ragasztó (ezzel sztem tömíteni IS lehet, szóval 2in 1)
3) A filodendront nemtom
4) Én azt választottam, hogy a víz kapja a javát, a növények kevesebbet a fényből... De nincsenek is hisztis növényeim szárazföldön. Nem nagyon tudom elképzelni, hogy mindkettőt hatékonyan meg lehet oldani egyetlen lámpával, mert ami a víz alatt elég, az a szárazföldön sok lehet. Ha igénytelenebb vízi növényeket választasz, az segíthet (sok Buce, mini Anubiasok, mohák, stb).
5) Ezt az ültetést nem értem, én csak beültettem őket és kész :D Nekem teljes magasságban Amazonia talaj van, abba ment bele minden növény, és nem látom, hogy bármelyik is hisztizne.
Köszi szépen!

ez is sokat segített
a pillanatragasztó az valami spéci akváriumi vagy sima mezei?
a lámpára már találtam megoldást kicsit drágább de magasságot lehet rajta állítani (jelenleg nincs raktáron) de még nem sürgős
vagy fellógatom bálamadzaggal :)
az ültetéshez végül is ja, a nagy része szikla a mögé, fölé mehet a táp föld

köszi :)
 
Köszi szépen!

ez is sokat segített
a pillanatragasztó az valami spéci akváriumi vagy sima mezei?
a lámpára már találtam megoldást kicsit drágább de magasságot lehet rajta állítani (jelenleg nincs raktáron) de még nem sürgős
vagy fellógatom bálamadzaggal :)
az ültetéshez végül is ja, a nagy része szikla a mögé, fölé mehet a táp föld

köszi :)
Sima folyékony. Szárazon. Víz alatt csak a gél jó. Amúgy a GA-s pillanatraginyó elég jó mennyiség azért a pénzért és lehet hozzá vékony locsolófejet külön is kapni. Persze fontos, hogy hűtőben tárold, ha felbontottad, mert beszárad.
 
Sima folyékony. Szárazon. Víz alatt csak a gél jó. Amúgy a GA-s pillanatraginyó elég jó mennyiség azért a pénzért és lehet hozzá vékony locsolófejet külön is kapni. Persze fontos, hogy hűtőben tárold, ha felbontottad, mert beszárad.
Oké köszönöm
 
Back
Oldal tetejére