• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Növényes kocka

Eleg reg irtam, talan ket het is eltelt azota. :)

Volt egy hosszabb hetvege amit nem itthon toltottunk igy kicsit magara kellett hagyni az akvariumot. probaltam a tapozast kihuzni azzal hogy a vizpotlasba kevertem makrot es mikrobol megkapta a 3 napi adagot elore.
Sajnos kicsit igy is elszamoltam magam. A homerseklet a lakasban, igy hogy nem szelloztettunk kicsit elszabadult, igy az akvarium is 27fok korul volt. ennek megfeleloen a dekorhomok kicsit be is zoldult es elokerultek egeszen megdobbento hosszusagu algaszalak.

Nagy orom a heten, hogy benne voltunk a teveben meg ha csak par masodpercig is. :)
Mokas volt latni azt az idokapszulat, szerintem egesz klasszul fejlodott a scape az elmult par honapban.

Van uj szerzemeny az akvariumban. Kivancsi vagyok kiszurja e valaki. Kicsit ketlem, bar a haz urnoje elol nem tudtam 10 masodpercig se titkolni azonnal felfedte a nem egyeztetett kiadast. :D
A tapozast elkezdtuk kicsit visszavenni, mert nagyon elszabadulntak a novenyek es 3 naponta kuszanak latszik a novenyzet, valamint van egy elmeletem, miszerint a tul sok (vagy eleg) nitrogen miatt nem pirosodnak rendesen a novenyeim, igy most ezt is leteszteljuk napi 1.5ml mikro-makrora alltunk at es visszatertunk a heti 1 50% vizcserere, hogy legyen idom a masik projektre is.


IMG_20200821_200313.jpgIMG_20200821_200250.jpg
 
Nagy orom a heten, hogy benne voltunk a teveben meg ha csak par masodpercig is. :)
Mokas volt latni azt az idokapszulat, szerintem egesz klasszul fejlodott a scape az elmult par honapban.

Van uj szerzemeny az akvariumban. Kivancsi vagyok kiszurja e valaki. Kicsit ketlem, bar a haz urnoje elol nem tudtam 10 masodpercig se titkolni azonnal felfedte a nem egyeztetett kiadast. :D
A hőmérő.
Ha egy kicsit bealgásítottad volna, szó sem érte volna a ház akva elejét. :D
 
Sokat tortem a fejem hogy mivel lehetne jobban szinesedesre birni a novenyeket. Arra jutottam, hogy egy leanebb foleg nitrogenszegenyebb tapozassal lehet jobbak lennenek a szinek. Ennek apropojan be is szereztem nagyon kedvezmenyesen egy szet ADA tapot es a heten mar ezzel tapoztunk, kivancsi vagyok lesz e eredmeny :)
Annak ellenere hogy nagy 50+% vizcserekkel operalunk azert maradhatott tapanyag a vizben. :) Mert a novekedes nem nagyon torpant meg. Ha nagyon akarom a szineken latszik valami elenkules de meg van hova fejlodni (meg ha a telefonon lott kepen csutkara is huzza a szaturaciot az automata)

IMG_20200829_190911.jpgIMG_20200829_191022.jpg

Kicsit dzsungelesedunk, szoval lesz metszes a kovetkezo vizcserenel. :)
 
Megtortent a dzsungeltelenites :)

IMG_20200904_224102 (1).jpgIMG_20200904_224113 (1).jpg

Az ADA tap kiserlet folytatodik. Az algahelyzet nagyon kedvezoen alakul.
Mivel hetente ketszer adok nitrogent, a novekedes is kicsit visszafogottabb, de a szinesedes mar egesz pici hajtasokon is latszik.

Sajnos az elozo probalkozasnal a Ricardia nagyon gyorsan elpusztult, most ujra megnezzuk mi tortenik, ket kisebb pamacsot helyeztem a homokon, egyelore megmaradni latszanak.
Talan elsore tulsagosan megropogtattam oket ragasztasnal.
 
SAM_3769.jpg

Tovabbra is eleg elegedett vagyok az uj tapozasi rendszerrel. Nagyon szepen fejlodik minden, szinte napra allithatom mekkora novekedest szeretnek a nitrogen adagolassal. Varazslatos :)
Termeszetesen amilyen DIY junky vagyok azonnal el kezdtem nezni hogy csinalhatnam ugyan ezt olcsobban. Nagy szerencsemre minden ADA tap leirasaban benne van hogy mibol mennyi van benne, szoval elkezdtem keresgelni hol tudnek vegyszereket vasarolni hozza.
Talaltam hozza egy szlovak webshopot. Ahonnet lehet ertelmes aron majdnem mindent kapni, igy 10 ezer forintert orokre elegendo tapot tudnek kotyvasztani, ami azert hatalmas menoseg lenne.
Masik megfigyeles hogy zold pont alga elkezdett nagyon veszettul noni az uvegen. Ez kis utanajaras utan foszfat hiany jelenek tunik. Mivel az ADA tapok teljesen foszfatmentesek ezt siman el is hiszem. A kicsit tobb mint 2 eves amazoni talaj aquabasis taptalajjal lehet mar nem sok tapanyaggal szolgal, igy szurtam egy kiserleti osmocote-os zselekapszulat a talajba. Majd figyelem hogy alakulnak a novenyek es szurok meg ha ugy latszik nem eleg.
 
Utoljára módosított:
IMG_20200923_081429.jpg

Ujabb nagyobb nyiras volt. A pinatifida brutal klasszul elkezdett pici suru hajtasokat hozni a bal also sarokban. Es vegre a Phyllantus is kezd pirosodni.
A szuro takaritasanal felkavarhattam valamit mert par napja eleg kodos a viz. Mivel kinyitottam a szurot tettem bele kb 40 ml Purigent. Remelem ha elul a homaly ez is emel kicsit az akvarium fenyen.
 
Utoljára módosított:
SAM_3806 (2).JPG

A kod elult turelmesn kivartam az egy hetet a vizcserevel. Meg nem mondanam hogy kristaly tiszta de mar alakul megint a viz. Minden noveny szepen no, talan csak a fiscidens sinylette meg az ADA tapokat kicsit. :D
Lassan ennek is vege kifogyott a vas es nitrogen, szoval szepen lassan azt hiszem elkezdem kotyvasztani a sajat ADA analog tapomat.
A halakat par hete elkeztem hetente parszor fagyasztott cyclopsszal etetni. Es mit ne mondjak nagyon szepen kikerekedtek. Mar csak egy kis szint szeretnek rajuk es teljesen elegedett lennek a halallomannyal.
Jelenleg 12-15 turkizcsikos razbora es 2 oto. negros van az akvariumban. Miota a galaxy razbora atkerult a masikba teljesen felszabadultak. Elotte alig lehetett oket latni most pedig gyakrolatilag allandoan a felszin alatt bandaznak, kajalnak. :)
 
Eleg esemenymentes hetunk volt.
Vettem ket doboz tropical szinbooster tapot az egyik 40% krillel a masik extra karotinoidokkal diszkoszoknak. :D Egy pici szinesedest varok tole a razboraknal. Selytem hogy nem lesznek brigitae pirosak de egy kivancsi vagyok ha van eselyuk szinezodni mennyire lesznek elenkkek. Par hete adok nekik fagyasztott cyclopszot is azota egeszen kikerekedtek.

IMG_20201003_200505.jpg
 
IMG_20201012_200752.jpg

Kicsit megint kezd elvadulni. Az allatok tovabbra is remekul vannak. Alga csak a fan nemi szoralga. Osszessegeben elegedett vagyok vele es mar tervezgetem mit epitsunk belole ha vegre szetszedjuk :D
Vagy hogy erzitek hogy lehetne megujitani szetszedes nelkul?
 
Kicsit kezd oregedni a scape, most kapott egy erosebb nyirast de oszinten nem nagyon tudom merre induljak tovabb vele. Ha van otletetek, ne tartsatok magatokban szivesen meghallgatom.

View attachment 97482
Hm, szubjektív vélemény, de én lehet az előtéren igazítanék még kicsit a növényeken, pl. a sarokban a mohán. Nekem kb. a szept. 5-i állapot jött be a legjobban. Szerintem kár lenne még szétbontani, tetszetős scape, elnézegetném még egy darabig :)
 
Hm, szubjektív vélemény, de én lehet az előtéren igazítanék még kicsit a növényeken, pl. a sarokban a mohán. Nekem kb. a szept. 5-i állapot jött be a legjobban. Szerintem kár lenne még szétbontani, tetszetős scape, elnézegetném még egy darabig :)
Koszonom, egyelore nem is akartam szetbontani, meg adnek neki 5-6 honapot hogy meglegyen az egy ev :) Csak valahogy frissitenem.

No igen az a moha kicsit elszabadult :)
Kozepen a ko elott valahogy soha nem sikerul megoldanom azt a szabadon levo talaj foltot. Probaltam mohat cubat. Most epp hygrophylla pynatifida probalkozik abban a pozicioban.
Egyszer meg ki akarom probalni hogy felnovesztem a rotalat a felszinig. De valahogy mindig tul kusza lesz.
 
Kozepen a ko elott valahogy soha nem sikerul megoldanom azt a szabadon levo talaj foltot. Probaltam mohat cubat. Most epp hygrophylla pynatifida probalkozik abban a pozicioban.
Nem élték ott túl vagy neked nem tetszett?
 
Nem élték ott túl vagy neked nem tetszett?
altalaban nem elte tul semmi mindent kiasnak a csigak es a garnelak,
Volt egy epizod amikor benott oda hydrocotyle tripartita az meg nekem volt nagyon sok.

Lehet m'eg meg kene probalkoznom marcilea crenataval. A masik akvariumban eleg szivos kis novenynek mutatja magat.
 
altalaban nem elte tul semmi mindent kiasnak a csigak es a garnelak,
Volt egy epizod amikor benott oda hydrocotyle tripartita az meg nekem volt nagyon sok.

Lehet m'eg meg kene probalkoznom marcilea crenataval. A masik akvariumban eleg szivos kis novenynek mutatja magat.
Jó ötlet, vagy esetleg monte carlo, szerintem az is jobban működik mint a cuba pl.
 
Sok fejlemeny tovabbra sincs, kicsit szivesebben foglalkozom mostanaban a masik akvariummal, szoval erre kevesebb idom jut. Az uj garnelak egyelore tuleltek. Szuperul neznek ki, de kicsit elveszik az 5 darab a dzsungelben. A regiekbol megszabadultam 70-80 darabtol, igy talan lesz eletter is. :D

IMG_20201110_185844.jpg


IMG_20201110_185906.jpg
 
IMG_20201118_204320.jpg

Probaltam mellozni a skimmert, hatha a razborak nem birjak, vagy beszivja az ivadekokat, de sajnos nem szep nelkule a viztukor. Egyelore maradt.
Vettunk a razborak melle 4 darab Gyürüs bohóccsukat. Ha kicsit feloldodtak keszitek roluk kepeket.

Egyebkent minden rendben az akvariummal, nem sok torodest igenyel szerencsere.
 
Eloszor is legyen itt egy rovidfilm az uj csukarol :)
Negy darabot hoztunk el a GA-bol 1 fiut es 3 lanyt, a fiu nagyon szep ket lany sajnos igencsak ivadekhal meretben van meg, de igyekszem etetni oket, hogy felzarkozzanak.



IMG_20201120_105545.jpg

IMG_20201120_105510.jpg

Irtam mar hogy szerettuk volna kicsit felfrissiteni a scapet. Az otlet az lett, hogy a kozepso szolotoket kiszedtuk, es a megmaradt nagyobb ures teruletre HC-t ultettunk. Az apro kavicsok egyelore arra vannak hogy a foldet tavol tartsak a homoktol. Remelem benovi a 'cuba' ha nem, majd lecserelem es valahogy megkuzdok taljjal. Most nem nez ki annyira jol, de remelem par het es szepen ujra osszeno.

IMG_20201122_192908.jpg
 
Back
Oldal tetejére