• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Növényes kocka

Majd elfelejtettem a nagy izgalomban... :)
Het vegen beugrottunk a GA-ba es vegre sikerult beszerezni ket megtermett suncsigat (clithon corona), valamint a ranezesre nem sokat igero mikroszaporitott hydrocotyle tripartita mini-t
A csigakkal rendkivul elegedett vagyok, olyan helyeket esznek tisztara amikrol nem is gondoltam hogy algasak... csak most hogy utakat vagtak bele tunik fel hogy mi volt a felszinen. Mindenkinek ajanlom, aki nem odzkodik csigakat telepiteni az akvariumaba. Az eredmeny szemmel lathato erdemes megnezni a kepen a felig letakaritott szolotoken a kontrasztot.

IMG_20200712_203353.jpg

A mikroszaporitott tripartita mini-t nezegetem mar honapok ota. mindig ugyan az a tegely eleg oregnek tuno szerencsetlen noveny... nem is olcso, nem is kell nagyon az akvariumba, de valahogy mozgatja a fantaziam. ugyhogy belevagtunk. beultettem ide oda. dekorra, pazsit szelere majd meglatjuk mire megy... a normal valtozat elvileg a legkonnyebb karpitok egyike. kovetkezo par heten csinalok fotokat rola hogyan alakul.


Lottem egy sor kepet az uj lampa preset szineivel. Melyik a legjobb? Mit gondoltok?

IMG_20200712_202753.jpgIMG_20200712_202815.jpgIMG_20200712_202829.jpgIMG_20200712_202843.jpgIMG_20200712_202900.jpgIMG_20200712_202918.jpg
 
Majd elfelejtettem a nagy izgalomban... :)
Het vegen beugrottunk a GA-ba es vegre sikerult beszerezni ket megtermett suncsigat (clithon corona), valamint a ranezesre nem sokat igero mikroszaporitott hydrocotyle tripartita mini-t
A csigakkal rendkivul elegedett vagyok, olyan helyeket esznek tisztara amikrol nem is gondoltam hogy algasak... csak most hogy utakat vagtak bele tunik fel hogy mi volt a felszinen. Mindenkinek ajanlom, aki nem odzkodik csigakat telepiteni az akvariumaba. Az eredmeny szemmel lathato erdemes megnezni a kepen a felig letakaritott szolotoken a kontrasztot.

View attachment 93697

A mikroszaporitott tripartita mini-t nezegetem mar honapok ota. mindig ugyan az a tegely eleg oregnek tuno szerencsetlen noveny... nem is olcso, nem is kell nagyon az akvariumba, de valahogy mozgatja a fantaziam. ugyhogy belevagtunk. beultettem ide oda. dekorra, pazsit szelere majd meglatjuk mire megy... a normal valtozat elvileg a legkonnyebb karpitok egyike. kovetkezo par heten csinalok fotokat rola hogyan alakul.


Lottem egy sor kepet az uj lampa preset szineivel. Melyik a legjobb? Mit gondoltok?

View attachment 93704View attachment 93705View attachment 93706View attachment 93707View attachment 93708View attachment 93709
A süncik sokunk kedvence, no meg a Ferrari csiguszok. :)
 
A süncik sokunk kedvence, no meg a Ferrari csiguszok. :)
Most nekem is kicsit kedvenceim lettek. Ilyen hatékonyak semmi nem eszik algat. És nagyon jópofa házuk van. Sajnos az előző kettő elpusztult pár nap alatt. De azok kisebbek voltak és szerintem még volt ammónia az akváriumban. Úgy néz ki velük nagyobb sikerünk van. :)
 
Majd elfelejtettem a nagy izgalomban... :)
Het vegen beugrottunk a GA-ba es vegre sikerult beszerezni ket megtermett suncsigat (clithon corona), valamint a ranezesre nem sokat igero mikroszaporitott hydrocotyle tripartita mini-t
A csigakkal rendkivul elegedett vagyok, olyan helyeket esznek tisztara amikrol nem is gondoltam hogy algasak... csak most hogy utakat vagtak bele tunik fel hogy mi volt a felszinen. Mindenkinek ajanlom, aki nem odzkodik csigakat telepiteni az akvariumaba. Az eredmeny szemmel lathato erdemes megnezni a kepen a felig letakaritott szolotoken a kontrasztot.

View attachment 93697

A mikroszaporitott tripartita mini-t nezegetem mar honapok ota. mindig ugyan az a tegely eleg oregnek tuno szerencsetlen noveny... nem is olcso, nem is kell nagyon az akvariumba, de valahogy mozgatja a fantaziam. ugyhogy belevagtunk. beultettem ide oda. dekorra, pazsit szelere majd meglatjuk mire megy... a normal valtozat elvileg a legkonnyebb karpitok egyike. kovetkezo par heten csinalok fotokat rola hogyan alakul.


Lottem egy sor kepet az uj lampa preset szineivel. Melyik a legjobb? Mit gondoltok?

View attachment 93704View attachment 93705View attachment 93706View attachment 93707View attachment 93708View attachment 93709
Igy fotorol nekem az 1., 3., 5. beallitas tetszik.
 
Az 1. és a 3. kép a nyerő számomra.
De bevallom, hogy egyiken sem jön át a Salvinia gyökérzetének semmivel össze nem téveszthető színe.
 
Nos, megvolt az elso szurotakaritas. A perlon vatta tenyleg brutalis. fura modon garnelakat nem talaltam benne es nem tudom a havi egy takaritas eleg lesz e nagyon el volt tomodve csodalkozom, hogy folyt meg.
Meg tanulom hogy lehet normalis kepet csinalni az uj lampaval. :)
A heten beszereztem par bucefalandrat egy ritkitasbol, sajnos eleg szornyu allapotban vannak, es csak miutan hazaertem vele vettem eszre. Minden esetre adtam neki easy carbot meg szarazon, remelem par nap alatt leszedik a BBA-t az algazok. A bucek vegso helye nem ebben az akvariumban csak atmenetileg probalom oket jobb kondicioba hozni.

Rotala mar szepen kezd pirosodni. Eszrevettem, hogy folyamatosan probal eldolni, es gyokeret ereszteni a GERONIMO kozeperol, en pedig szeretnem ha inkabb meg felfele none. Ez ennyire kuzdelmes, vagy en csinalok valamit benan?

IMG_20200717_203016.jpg

IMG_20200717_203106.jpg
 
A het ujitasa, hogy beszereztem egy RO rendszert, nagyon jutanyos aron. Elkezdtem vizcsererol vizcserere novelni a lagyviz aranyat hogy ne sokkoljam a novenyeket se az allatokat.
Kaptam Riccardiat, aplikaltam is a dekorra pillanatragasztoval, de 3 nap tapasztalata alpjan pusztulni latszik. Nem tudom mivel lehet gondja, a speci alapjan jo kene hogy legyen, de minden pamacs elkezdett fakulni...

A masik nagy ujsag hogy az amano garnelank ugy latszik aldott allapotban van. Par ezer petevel a laban uszkal mostanaban. Kicsit utana neztem, szeirntem nem lehetetlen kuldetes, hogy megmaradjanak a kicsik, ugyhogy megprobaljuk.


Egyeb irant nem nagyon van ujdonsag. minden szepen no, most igyekszem par hetig kocosan hagyni a novenyeket, hogy elerjenek egy nagyobb magassagot amibol mar lehet majd faragni.

IMG_20200726_202714.jpg

IMG_20200726_202731.jpg
 
IMG_20200801_212043.jpg

A heten folytattuk a lagyvizes akvarium fele menetelest, egyelore minden vizcseret fele csapviz fele RO vizzel csinaljuk, kicsit egyelore a sotetbe lovoldozok vele, mert nincs meg tds mero. De egyelore mindenki eppsegben van latszolag minden rendben. A motivacionk pedig hogy a blue dream csapatunkat lecsereljuk valamilyen cardinia fajtara, meg nincs nagyon eros elkepzeles mi kerul a helyukre. Talan CRS vagy Bee.
Ha esetleg valaki szeretne egy csapat kek csapvizes garnelat, mindenkepp szoljon, nagyon barati aron adom oket. :)

Kitartok meg a nem nyirassal is a HM a sarokban nagyon szepen no... sajnos a rotala nem akar allva maradni, lehet be kell surusodnie hogy jo legyen.
A koralmoha utolso darabjai is elpusztultak... viszont a fiscidens nagyon klasszul nez ki, es a "mini tripartita" is elkezdett eleg komolyan futni.
Phyllantus tovabbra is eleg fako, de mar igy is megbekelek vele ez a gumimaci esztetikaval.
 
View attachment 94329

A heten folytattuk a lagyvizes akvarium fele menetelest, egyelore minden vizcseret fele csapviz fele RO vizzel csinaljuk, kicsit egyelore a sotetbe lovoldozok vele, mert nincs meg tds mero. De egyelore mindenki eppsegben van latszolag minden rendben. A motivacionk pedig hogy a blue dream csapatunkat lecsereljuk valamilyen cardinia fajtara, meg nincs nagyon eros elkepzeles mi kerul a helyukre. Talan CRS vagy Bee.
Ha esetleg valaki szeretne egy csapat kek csapvizes garnelat, mindenkepp szoljon, nagyon barati aron adom oket. :)

Kitartok meg a nem nyirassal is a HM a sarokban nagyon szepen no... sajnos a rotala nem akar allva maradni, lehet be kell surusodnie hogy jo legyen.
A koralmoha utolso darabjai is elpusztultak... viszont a fiscidens nagyon klasszul nez ki, es a "mini tripartita" is elkezdett eleg komolyan futni.
Phyllantus tovabbra is eleg fako, de mar igy is megbekelek vele ez a gumimaci esztetikaval.
A Phyllantusnak nagyon oda kell pörkölni, hogy hozza az áhított színt. Nem vagyok biztos, hogy a többi növény - algát beleértve - mennyire viselné el. 2-3%kal kicsit növelném, feltéve, ha dimmelhető. (Bocs, nem ismerem a márkát, csak hallomásból tudom, hogy van.)
 
A Phyllantusnak nagyon oda kell pörkölni, hogy hozza az áhított színt. Nem vagyok biztos, hogy a többi növény - algát beleértve - mennyire viselné el. 2-3%kal kicsit növelném, feltéve, ha dimmelhető. (Bocs, nem ismerem a márkát, csak hallomásból tudom, hogy van.)

Gondoltam en is ugyhogy mar a heten feltettem maximumra. Ez ebben az esetben sajnos azzal jar hogy 6500K a szinhomerseklet. Kb ugy kell elkepzelni mintha 3 ledet dimmelnel kulon, es ha maximum teljesitmeny kell minden led maximumon megy tehat nincs hova allitani. Igazabol 30W nem olyan rettento acelos egyebkent sem, szoval lehet nem lesz piros :)
 
Gondoltam en is ugyhogy mar a heten feltettem maximumra. Ez ebben az esetben sajnos azzal jar hogy 6500K a szinhomerseklet. Kb ugy kell elkepzelni mintha 3 ledet dimmelnel kulon, es ha maximum teljesitmeny kell minden led maximumon megy tehat nincs hova allitani. Igazabol 30W nem olyan rettento acelos egyebkent sem, szoval lehet nem lesz piros :)
Legyél egy kicsit bizakodó.
GA-ban nem vergődnek zöld ágra a B. heterolicta difformis-szal, én meg nem győzöm ritkítani és elosztogatni.
Amit végülis ki akartam hozni, reménykedj, hogy a Te Phylantusod nem olvasta a szakirodalmat. :D
 
Legyél egy kicsit bizakodó.
GA-ban nem vergődnek zöld ágra a B. heterolicta difformis-szal, én meg nem győzöm ritkítani és elosztogatni.
Amit végülis ki akartam hozni, reménykedj, hogy a Te Phylantusod nem olvasta a szakirodalmat. :D
Hat azt en is remelem :D
 
Legyél egy kicsit bizakodó.
GA-ban nem vergődnek zöld ágra a B. heterolicta difformis-szal, én meg nem győzöm ritkítani és elosztogatni.
Amit végülis ki akartam hozni, reménykedj, hogy a Te Phylantusod nem olvasta a szakirodalmat. :D
Óó, legközelebbi workshopon kifaggatlag hogyan csinàlod. Én arra gyanakszom a bolbitis difformis kapcsán, hogy csak totál beállt akváriumban marad meg.
 
Lejart a ket het nyiras bojt. Eleg brutal modon nezett ki az akvarium. Nagyon tetszett. de a vegeredmeny meg nem ez.

IMG_20200806_190103.jpg

Majd allitolat brutalista stilusban megnyirtam a stemeket.

IMG_20200808_190346.jpgIMG_20200808_190424.jpg

Most kicsit koparnak tunik, de szeretnem ha vegre belenone az eredeti elkepzelesembe... :)
Mostanra majdnem teljesen sikerult lagyvises akvariumma valni, amikor kiderult hogy valoszinuleg a seiryu kovek miatt nem nagyon leszunk lagyak... egyelore ugy erzem hogy bar nagyon szeretnek Golden Bee garnelakat, de nem csapnam szet miatta a scapet... meg van par jo honapja addig mar kibirom a kekekkel.

Tobbszor folmerult hogy vajon miert nem szinezodnek ugy a novenyek ahogy szeretnenk. Se a Phillantus se a rotala h'ra nem olyan szinu mint amit szeretnek. Egyelore ugy okoskodtam hogy valoszinuleg a GA microban van eleg N hogy ne legyen idejuk a novenyeknek eleget a fenyen lenniuk. Sajnos ebben a tapozasi rendszerben nem tudok N-t kivenni, talan kesobb probalkozok kutyulassal, vagy elszanom magam es veszek ADA tapokat... (bar oszinten inkabb barmi masra koltenek annyi penzt, valahogy fazok a nagyon draga viz vasarlasanak gondolatatol... )

Esetleg valaki probalkozott mar Green Aqua Micro + K2SO4 + amikor ugy erzed karbamid/KNO3 adagolassal? Mennyire hangzik borzalmasan ha jol ertem az ADA tapozas kb ezt tudja.?
 
Back
Oldal tetejére