• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes kerti tó tervezés, építés, karbantartás

Sziasztok!

Sajnos ilyen későn jelentkezem csak, mert két hosszú nehéz hét áll mögöttem, sokat dolgoztam...
De vannak jó hírek!
A legutóbbi híradás óta, fejlődik a tavacska.
Bezöldült a víz nagyon, két hétig olyan volt, és most, mire 1 hét után hazaértem, látványosan tisztult.
Fonalalga a széleken jelent meg, egyszer kiszedtem, azóta sem láttam....
A Kagylótutaj és vízijácint (azt hiszem) nagy gyökeret eresztett. Ugyan sárgulnak a leveleik, de vannak friss hajtásaik.
Az Egeria densa-ról már lemondtam, erre ma a nejem friss zöld hajtásokat talált a beültetett eredeti szálakon....öröm és boldogság!
Mértem nitritet és ammóniát is, mindkettő nulla, nagy örömömre! ( már egy hete is rendben voltak az értékek)
Egyedül a pH-t mértem 8-8,5-re nem tudom miért ilyen magas.
GH:11
KH:5

Ma bekerült négy aranyhal, és két csiga is, és a berakáskor láttam, hogy kettő saját kiscsigánk is van! Biztos a növényekkel kerültek be.
Úgyhogy eddig minden rendben!
Azt említettem, hogy szűrésünk nincsen, de még lehet, hogy lesz. Nincsen áramunk a kertben, de kaptam tippet, és találtam egy céget, akik gyártanak napelemes tavi szűrőket. Sőt, olyan verzió is van mely akkuban tárolja az energiát és sötétben is működik! Ráadásul elérhető áron!
 
Utoljára módosított:
Kis helyzetjelentés, hogy @Z1234 kollega ne unatkozzon:)
Szoval, amint emlitettem bekerült a rendszerbe 4 darab aranyhal, szemmel lathatoan jol erzik magukat, eltüntek a szunyoglarvak is, gondolom nekik köszönhetjük.
Tegnap kaptak elöször enni, szombaton erkeztek. Eleg felenkek meg, bar ha nem vagyunk a medence mellett, akkor egeszen batran az akar 2-3 cm sekely vizben egeszen a szelekig kiusznak. A viz tovabbra sem algas, a növenyek nönek, kivancsi vagyok a jövöben, hogyan alakul majd. Nemi zöld patina mar kepzödött a tofolian, azt a csiguszok legelik elöszeretettel. A nejem beszerezett meg egy tünderrozsat, igy most kettö van benne, nagyon szeretne, ha viragoznanak.
A szüres beszerzeset meg fontolgatom, nem lenne olyan veszes az ara, bar nem külsö, hanem belsöszürö, de napelemes, söt akkus verzioja is van, ahogyan irtam is.
Szoval eddig rendben van a kis tavacska, remelem, hogy tovabbra is rendben fejlödik.
Neha ratöltök egy kis csapvizet, na nem veszesen sokat, 30-40 litert, hogy potoljam a parolgast valamelyest.
 
A tavirózsát hogy lehetne virágzásra bírni?Rengeteg levele feljött de virág még sehol.Türelem rózsát terem?!
 
Tovabbra is nagyon kis pofas ez a cucc, nagyon tetszik..most, hogy a növenyek meg dusulnak, föleg!
Köszi,van azért amelyik satnyácska de a többség tényleg szépen beindult.Zsurlóért meg benézek még a héten az Obiba.
 
Helyzetjelentés.
A halak egy hete vannak nálunk a kis minitóban... egyenlőre szűrés nélkül is működik a dolog.
Jól érzik magukat, 2 naponta kapnak enni.
Alga nincsen, csak kis zöld bevonat a tófólián.
De beszéljenek a képek helyettem.
IMG_1206.JPG
IMG_1207.JPG
IMG_1208.JPG
 
Ők aranyhalak?
Igen, aranyhalak.
Tegnap bekerült még egy vörös színű, így van kettő vörös, kettő shubunkin (tarka), és egy fekete. De ennyien is maradnak, többet nem akarok ebben a 300-400 literben tartani.
Viszont egyenlőre jól érzik magukat, esznek rendesen, két naponta kapnak granulátumot. Lassan megszoknak minket, már nem menekülnek le minden mozgásra, sőt gyakran kiúsznak a legsekélyebb részekre is, ha ott állunk vagy ülünk.
 
Back
Oldal tetejére