• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás ShrimpPack

Co2 is megy az aksikba vagy a talaj és a szűrőanyag tartja ennyire lenn? Most tervezek egy 40 lityóst crs-eknek, friss amazoniaval és 2 liter bejáratott bio rioval. Co2 nincs. Túl levinné a ph-t?
 
Na építgetem ám szépen lassan az új scape-et, a lávakövek már beragasztva a lépésálló nikecell magasításra, ma fogom ráragasztgatni a vasfa gyökereket a kövekre. Aztán holnap talán feltöltöm talajjal, és finomítok majd ha a végleges helyére betolom és normálisan mg tudom világítani felülről. :D

Majd délután lövök képet.
 
Utoljára módosított:
Ragasztó száradás alatt. Sajnos a kép nagyon rossz mert ki van égve a fele, a kövekből semmi nem látszik pedig élőben hangsúlyosak a fuji kövek. És elég mély az akva, 40-es szóval víz meg talaj nélkül becsapós... meg van benne távtartó csavarhúzó, stb. :)
A koncepció: leomlott köves partszakaszon lekúsznak egy ezeréves fa gyökerei. :)
Növényben elég minimál lesz, viszonylag kis levelű bucék, anubias nana minik és riccardia (tördelt lávaköveken is az előtérben a gyökerek lábánál).
20180313_172336.jpg

Van itthon maradék Tropica táptalaj, szórok bele hátha akarok majd gyepet :) ne ezen múljon, talaj ez lesz:
https://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-shrimp-king-active-soil-garnela-talaj-8l.html

Ja és a vasfa darabok csontszárazak, jóval sötétebbek lesznek majd víz alatt.
Fóliát is tegnap ragasztottam, kell neki idő hogy elmúljon a csíkossága.
 
Utoljára módosított:
Jó kis koncepció!
Ha növényben minimál, kőben-fában aztán nem!
Hány kiló ment bele?
Ide kik fognak majd költözni?
A Dennerle talajjal mennyit kell várni élőlények betelepítése előtt? Vagy mehetnek bele pár nap múltán?
Ha már használtál ilyet, mi a tapasztalat, mennyi idő alatt porlik, töredezik?
 
Huh sok, nem is tudom már, vagy másfél hónapja parkol a pinyóban a dekor... :(

Ide terveim szerint pintok mennek majd, vagy pedig pure black line cbs-ek.

Dennerle hamarabb telepíthető mint az amazonia meg nincsenek olyan ammonia csúcsok sem az elején. Kicsit jobban porol mint az amazonia, de nem vészes. Tartósságban kb. egálban van az ADA talajokkal.
Azért ezt választottam, mert régebben használtam már és szuper a szemcsemérete meg jó sötét a színe.
 
Ebből a szögből talán jobban látszik merre akarom futtatni a scape-et...

26922848178_b1edf61b47_z.jpg2018-03-13_08-22-58 by Attila Szántó, on Flickr

Holnapra meghúz az fbs, meglátom kell-e még valahol rányomni belőle, aztán csütörtökön talaj meg növényragasztás és feltöltés. Remélem nem úszik fel az egész a fenébe. :)

Ez alá az Eheim 2228 megy, másfél liter biorioval és 4,5 liter matrix-szal (?). Spin pipe-al.

A másik készülő akva alá pattintom a talonban tartott 2226-ot majd egy liter biorioval és 3 liter matrix cumóval. Az 1 nagy red moor gyökér + dragon koncepció lesz, csak a kő hiányzik hozzá.

Mindkét szűrő elé megy a szokásos sunsun 602 előszűrő szivacs töltettel.
 
Utoljára módosított:
Jelentem meghúzott az FSB. Ha lesz rá időm most este gyerekek altatásáig, akkor felragasztom a növényeket és fel is töltöm talajjal és vízzel... A szűrőt beröffentem majd holnap, kibír egy fél napot.
 
Eddig tart a ragasztás meglátjuk reggelre felúszik-e az egész vagy nem. :)

Feltöltöttem a másik 4 akva vizéből, úgyis vízcsere volt betervezve holnapra. A szűrőt összerakni, becsövezni már nem volt időm, de muszáj volt feltölteni a növények miatt. 8 liter talaj belement de hátul és a lávakövek között is feltöltöttem.

Mi van még... Holnap CO2, szűrés összerakása és indul a tápozás is bár zselés növény nincs benne.

Ja és megy apró(bb)ra tört lávakövekre is riccardia elszórva a gyökerek lábához és az előtérbe.20180314_211425.jpg
 

Attachments

  • 20180314_195531.jpg
    20180314_195531.jpg
    338.7 KB · Megtekintések: 3
Mutatós!
Az apró lávakövek jók lesznek, így azért túl steril az előtér.
Én azt hittem, a gyökerek között jobban érzékelhetők lesznek a kövek, de ebből a szögből legalábbis teljesen eltűntek.:(
Ha meg a növények beindulnak, akkor ennyi sem fog belőle látszódni, lehet egy nagy zöld hegy lesz.

Azért az jó érzés mi, hogy nem úszott fel az egész a fenébe, amitől tartottál!;)
 
Nem látszanak a kövek mert még nagyon világosak a vasfák és kiég tőlük a fotó. :(
Ha majd megszívták magukat és szinte feketék lesznek, előjön mögüle a fuji kő a fotón. :) Élőben teljesen más hatást kelt az akva. Meg a kövek is.
De egyelőre nem lehet értelmes fotót lőni róla. Ez a kép is félig felülről lett csattintva ráadasul.
Majd egy hónap múlva.

Raktam maradék tropica táptalajt is az aljzat alá ki tudja mi lesz majd alapon, lehet lez gyep mondjuk parvula mini vagy ilyesmi. De egyelőre lávaköveken jön a riccardia szétszórva.
 
Eddig tart a ragasztás meglátjuk reggelre felúszik-e az egész vagy nem. :)

Feltöltöttem a másik 4 akva vizéből, úgyis vízcsere volt betervezve holnapra. A szűrőt összerakni, becsövezni már nem volt időm, de muszáj volt feltölteni a növények miatt. 8 liter talaj belement de hátul és a lávakövek között is feltöltöttem.

Mi van még... Holnap CO2, szűrés összerakása és indul a tápozás is bár zselés növény nincs benne.

Ja és megy apró(bb)ra tört lávakövekre is riccardia elszórva a gyökerek lábához és az előtérbe.View attachment 51278
Ma volt szerencsém (Attila) élőben látni ezt az akváriumot (is meg a többit is). A fotó tényleg nem adja vissza a méretét, az arányait, a mélységét. Kár, mert tényleg szuper lett! Pláne így talajjal. Gratu Attis!(y)
 
(y)

Egy hónap múlva lövök új képet. :D Addigra sötétednek a vasfák, meg nem mobillal fogok kattintani, hanem leviszem a Pentax gépet. Talán a riccardia is elkezd sűrűsödni kicsit majd.
 
Gyors update: első nagy vízcsere megvolt az új akvában, egyelőre egyben a scape.
Volt egy fél órám, variáltam kicsit a szűrőanyagokkal, majd holnap lesz időm bővebben leírni. :)

Ja és átneveztem a naplót mert soha nem találtam meg. :D
 
Na hogy mi volt a szűrőanyag variálás.

A taiwanos akva alatt az eheim prof 2324 full biorioval (plusz fél liter matrix) ment, és a pH olyan 5.4 körül beállt. Mellette a crs akva full matrix töltettel 6.3 pH-n stabilizálódott. Közelíteni akartam egymáshoz a két értéket, ezért 1 liter biorio átvándorolt a crs akva prof 2226 szűrőjébe, onnan ugyanennyi matix a taiwanos szűrőbe. :)
 
A taiwanos akva alatt az eheim prof 2324 full biorioval (plusz fél liter matrix) ment, és a pH olyan 5.4 körül beállt

Raksz bele valamit, ami ennyire leviszi a pH-t (spéci talaj stb?)? Ha csak CO2 viszi le ennyire akkor engem meglep, hogy garnélák ilyen jól bírják a gázt.
Pontos a pH mérőd?
 
Back
Oldal tetejére