• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás ShrimpPack

Na sikerült kijutni a GAba délelőtt, összeraktam a két készülő akva hardscape tervét, az egyik semmi extra red moor mini fissivel tematika, a másik már inkáb akvakertészes. Itt lesz CO2 is szóval nagyobb a mozgástér. A tematika: köves sziklafalon lekúszó vastag gyökerek. Fuji kő, vasfa. 50 széles 40 mély 35 magas akva lesz. A ragasztást szerintem FSBvel próbálom majd meg... De lehet felúszik az egész mert a lávakő elég könnyű. 10 perces legozás eredménye még kell majd csiszolni sokat de ez az alap. Semmi extra növény nem lesz, buce, mini anubias és sok riccardia.20180209_101419.jpg
 

Attachments

  • 20180209_101419.jpg
    20180209_101419.jpg
    166.9 KB · Megtekintések: 4
Utoljára módosított:
Nagy fejlemény nincs.
Megjött az ebayről vadászott használt Aqua Medic reduktor + mágnesszelep (postával együtt) 9000 forintért, itthoni használtpiaci áron számolva is benne lett volna 28-30.000-be. :)
Közcsavarok is vannak már, gumi O gyűrű tömítést rakok ahova csak lehet, mert rühellem a teflonozgatást.

Úgy fog kinézni a CO2, ami 3 akvát fog ellátni, hogy palack -> AM reduktor -> közcsavar -> mágnesszelep -> közcsavar -> Oxyturbo 3-as splitter. Meglátjuk, jó hosszú vonat az már biztos. :D

Sajnos a calceok majdnem mind elhullottak, megfázhattak mert nagyon hideg volt a szállítóvizük mire ideértek. Legközelebb csak tavasszal fogok garnélaállományt bővíteni, addig beállítom a két új akvát majd. Már megvan a terv hogy oda mik jönnek... :D Igazából minden megvan az indításhoz, kivéve az akváriumokat, a fekete háttérfóliát és az FSB ragasztót. :)
 
Nem csinál semmit. Talaj felett barnulgat, kiszedtem párat, a gyökere meg egészséges... fene se érti. :)
Hétvégén becsattintom a CO2-t az akvában, meg nyomok egy kis fényerőt még, meglátjuk arra mit reagál. Főleg hogy raktam a talajba még glossot is a minap... :)
 
Utoljára módosított:
...
Közcsavarok is vannak már, gumi O gyűrű tömítést rakok ahova csak lehet, mert rühellem a teflonozgatást.
...

Ja hogy más is okuljon: gumi O gyűrű nem jó, eresztett mellette.
Az Aqua Medic műnyag O gyűrűi amik gyárilag a csonkoknál voltak viszont beváltak a közcsavarok alá is. Így csak a splitternél levő közcsavart kellett teflonozni.
 
@szentgyo egy órája rakott kalapács alá Fb-on 5 ilyen drágaságot. Úgy néznek ki, mint az eperöntetes vaníliafagyi. :oops:
Igen, itt az alkalom, hogy nagyon kedvező áron hozzá lehessen jutni ezekhez :) Jelenleg picit több, mint 1000 ft os darabáron vannak. Valaki jól fog járni :D
 
Ja hogy más is okuljon: gumi O gyűrű nem jó, eresztett mellette.
Az Aqua Medic műnyag O gyűrűi amik gyárilag a csonkoknál voltak viszont beváltak a közcsavarok alá is. Így csak a splitternél levő közcsavart kellett teflonozni.
Teflon helyett én ezt szoktam használni.
Több vizes szaki ajánlásával.[emoji5]f15393c30a57f48a76cf94e22434f51b.jpg
 
Igen, itt az alkalom, hogy nagyon kedvező áron hozzá lehessen jutni ezekhez :) Jelenleg picit több, mint 1000 ft os darabáron vannak. Valaki jól fog járni :D

Kedddig van a licit ha jól emlékszem. Visszanézek majd a fb oldaladra. :p
 
Lassan összeáll a két készülő akva növényparkja, a fent is látható hardscape riccardia (ez még nincs de majd ha össze van ragasztva a scape rámegyek), zöldesebb bucék és anubias nana petite. A másik, red moor gyökeres mini fissit kap és bucékat.

Kb. ennyi. Még mindig az üvegre várok... :)
 
Megjöttek az akvák! :)

50 sz x 40 mély x 35 magas, ez már alulról karcolja a 70 litert, és NAGYON mély, lehet adni a térérzetnek. Kár hogy kicsiben (is) béna vagyok. :(

A héten felnyalom a fekete háttérfóliát, meg elkezdem építeni a fuji köves+vasfás scape-et. Úgy döntöttem fixre ragasztom FBS-el. Valahogy nem szeretem ha meglököm és mozog a hardscape.

Talán hétvégére feltöltöm, de az is lehet tolom, mert jövő héten elutazunk, nem tudom tartani a 3 napos vízcseréket (Dennerle Shrimp King Soil megy bele, azért ott nem kell olyan sűrűn cserélni az elején mint az Amazonánál, de mégis...). E mögé az akva mögé rakom az Eheim 2228-at, 2 liter biorio és 4 liter matrix csak elég... :D Majd beoltom a szűrőanyagot is persze, van 4 ketyegő setup mellette van honnan szedni bacikultúrát. :D
A másik akva mögé megy a másik 2226, full matrix + fél liter biorio.

CO2 a két baloldali akvában már pöfög 4 napja, mintha a glosso elkezdett volna hajtani... de lehet csak képzelődöm. Majd lövök egy nagytotált. :) Valamikor a héten.

Orange bébibumm durva, szerintem ezek egyszerre engedték el az összes petét, volt legalább 3 nagyhasú petés nőstény. :)
 
Szia,
Remélem nem offolok, de örömmel jelzem, hogy a januárban Töled hozott Red cherryk közül kettő is petés. Az egyik már egészen előrehaladott állapotban van, ráadásul az a legszebb is.[emoji3]
 
Ma volt pár percem gyors pH mérésre. A következő eredmények születtek:

- taiwan akva 5.4 (olyan egy éves Amazonia van benne, 2 liter biorio és 2 liter matrix))
- CRS akva 6.3 (2 éves Amazonia, full matrix)
- Tangerine tiger 6.3 (1 éves valami noname aktív talaj, 4 liter substrat pro)
- bejáratós malayás 5.13 (friss malaya, 4 liter matrix)

Lesz majd egy kis biorio ide-oda pakolgatás a szűrőkben hogy közelítsenek az értékek kicsit.

Ja minden akvában 140-re sózok vissza GH+ porral.
 
Ma volt pár percem gyors pH mérésre. A következő eredmények születtek:

- taiwan akva 5.4 (olyan egy éves Amazonia van benne, 2 liter biorio és 2 liter matrix))
- CRS akva 6.3 (2 éves Amazonia, full matrix)
- Tangerine tiger 6.3 (1 éves valami noname aktív talaj, 4 liter substrat pro)
- bejáratós malayás 5.13 (friss malaya, 4 liter matrix)

Lesz majd egy kis biorio ide-oda pakolgatás a szűrőkben hogy közelítsenek az értékek kicsit.

Ja minden akvában 140-re sózok vissza GH+ porral.

Meddig tartja a 140 ppm-t?
 
Back
Oldal tetejére