• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Akváriumok - Inspiráció

Egy böszme diszkós. A vége az érdekes :)

Nem gondoltatok még rá, hogy egy ilyen giga akváriumot is csináljatok (ha nem is ekkorát)? Szerintem lennének páran, akik pont erre kattanának rá.
Esetleg két kisebb helyett elférne.
Vagy egy nagyobb helyre kellene költözni (ahogy egy éve már javasoltam). :)
 
Nem gondoltatok még rá, hogy egy ilyen giga akváriumot is csináljatok (ha nem is ekkorát)? Szerintem lennének páran, akik pont erre kattanának rá.
Esetleg két kisebb helyett elférne.
Vagy egy nagyobb helyre kellene költözni (ahogy egy éve már javasoltam). :)
Nekem a GA-ban az fogott meg, hogy hétköznapi embernek is lehet olyan mint nekik. Bele se kezdtem volna ha nem így lenne. Az új lámpákkal már ettől elmásztak. Csöndben nézelődtem, minden terméket (akváriumot) felmértem, mennyibe kerül ami ott van az akváknál osztottam szoroztam és láttam nekem is megy. Ha most csatlakoznék azt látnám, hogy itt csak a gazdagoknak lehet ilyen....nem kezdenék bele, holott azok a lámpák nem adnak annyit mint amennyibe kerülnek. Az én akvám előtt is nap mint nap leesik az állam és igen a vájt szeműek meglátják a 8K-s TV és a 12K-s TV között a különbséget, de én még nem értem egyelőre mit hoz az a méregdrága lámpa. Cserébe elrettenti a vevőket: Legyen neked is ilyen akvád csak 1 milla a komplett szet. Naaa? Holott 150e körül belekezdhetsz egy brutál növényes középméretű akvába.

Az 1000 galonos akvárium ugyanezt sugallná. Itt ipari tevékenység folyik, azért szép minden, mert minden akva előtt 0-24-ben 3 ember ül és vigyáz rá. De persze én is kívánok nekik egy ilyen ügyfelet.
 
Holott 150e körül belekezdhetsz egy brutál növényes középméretű akvába.

Ezzel a pénztárcám tudna vitatkozni.. :( én is 120-150 közé kalkuláltam első nekifutásban.. de nagyon sok plussz költség van amit az ember nem lát előre :)
Ha beindul az akvárium tervezek egy teljes összeírást, de ahogy nézem CO2 nélkül is 200 fölött lesz a 64 liter.. pedig néhány dologban kompromisszumot is kötöttem és van amit nem bolti áron szereztem...
azt gondolom, hogy 64 literes normálisan megcsinált (nulláról kezdve) akvárium esetén, nagynyomású CO2-vel, a 300 ezer teljesen reális szám.... de ez mondjuk csak kicsivel több mint egy darab ADA Solar RGB :D
 
Ezzel a pénztárcám tudna vitatkozni.. :( én is 120-150 közé kalkuláltam első nekifutásban.. de nagyon sok plussz költség van amit az ember nem lát előre :)
Ha beindul az akvárium tervezek egy teljes összeírást, de ahogy nézem CO2 nélkül is 200 fölött lesz a 64 liter.. pedig néhány dologban kompromisszumot is kötöttem és van amit nem bolti áron szereztem...
azt gondolom, hogy 64 literes normálisan megcsinált (nulláról kezdve) akvárium esetén, nagynyomású CO2-vel, a 300 ezer teljesen reális szám.... de ez mondjuk csak kicsivel több mint egy darab ADA Solar RGB :D

Szerintem tulzas az a 200. Nekem Co val high techben tuti nem volt tobb 150nel, pedig ADA 60P. Mondjuk nalam DIY a szekreny, a lampa, es a CO t hasznaltan vettem.
 
Szerintem tulzas az a 200. Nekem Co val high techben tuti nem volt tobb 150nel, pedig ADA 60P. Mondjuk nalam DIY a szekreny, a lampa, es a CO t hasznaltan vettem.

Kiszámoltam most tételesen tsokee-val PÜ-ben:
Összesen: 269 493 Ft :) (CO2 nélkül!!)
Ha érdekel elküldöm a teljes számítást.
Nagyon sok régi motoros sok dolgot alapnak vesz (teszt, csipesz, olló, csövek, haltáp, növénytáp stb.) ami egy kezdő számára nulláról indulva nem áll rendelkezésre, és ezek súlyos tízezrekre rúgnak
 
Bár ez ez ebbe topicba teljesen off, de csatlakozom az előttem szólóhoz. Én is az 54 l-esemmel 300 környékén járok. Bár az igazsághoz hozzá tartozik, hogy sok mindenből van tartalék.
 
Nekem a GA-ban az fogott meg, hogy hétköznapi embernek is lehet olyan mint nekik. Bele se kezdtem volna ha nem így lenne. Az új lámpákkal már ettől elmásztak. Csöndben nézelődtem, minden terméket (akváriumot) felmértem, mennyibe kerül ami ott van az akváknál osztottam szoroztam és láttam nekem is megy. Ha most csatlakoznék azt látnám, hogy itt csak a gazdagoknak lehet ilyen....nem kezdenék bele, holott azok a lámpák nem adnak annyit mint amennyibe kerülnek. Az én akvám előtt is nap mint nap leesik az állam és igen a vájt szeműek meglátják a 8K-s TV és a 12K-s TV között a különbséget, de én még nem értem egyelőre mit hoz az a méregdrága lámpa. Cserébe elrettenti a vevőket: Legyen neked is ilyen akvád csak 1 milla a komplett szet. Naaa? Holott 150e körül belekezdhetsz egy brutál növényes középméretű akvába.

Az 1000 galonos akvárium ugyanezt sugallná. Itt ipari tevékenység folyik, azért szép minden, mert minden akva előtt 0-24-ben 3 ember ül és vigyáz rá. De persze én is kívánok nekik egy ilyen ügyfelet.
Nem vagyunk egyformák és nem feltélenül a saját pénztárcánkból kell kiindulni. (Értem ez alatt magamat is.) Ez már többször bebizonyosodott itt a fórumon, és az élet más területén. A nélkül, hogy a zsebedben turkálnék, szerényen megjegyzem, abból az átlagos összegből, amit említettél és símán ráköltöttél az akvádra, vagy felreppentek a hozzászólásokban, (150-300eFt), egyes családok 3 hónapig élnek 4 gyerekkel. Na és...?
....Vannak olyan honfitársaink, akik minden tizedik percben keresnek ennyi pénzt. Na és...?
Nem erről szól ez a hobbi, nem mindíg literekben mérik. Aki 30x30x30-as nano-t indít, nem feltétlen azt jelenti, hogy nem tud, vagy nem akarna egy 2x - 10x - 100x akkorára költeni.
Csak azt bátorkodtam megjegyezni, hogy a bemutató palettát esetleg kilehetne bővíteni a nagyobb irányba is, mert erre is lehet kereslet, ahogy a mini bettás tartályokra is van (nem nekem, másnak).
 
Kiszámoltam most tételesen tsokee-val PÜ-ben:
Összesen: 269 493 Ft :) (CO2 nélkül!!)
Ha érdekel elküldöm a teljes számítást.
Nagyon sok régi motoros sok dolgot alapnak vesz (teszt, csipesz, olló, csövek, haltáp, növénytáp stb.) ami egy kezdő számára nulláról indulva nem áll rendelkezésre, és ezek súlyos tízezrekre rúgnak
Nekem is 60p van és egyet tudok érteni az árral :)
 
A bemutatóterem szerintem nem azt a célt szolgálja, hogy pénztárcabarát akváriumokat lássunk. Inkább ilyen "nézd, így is lehet" a mondanivalója. Hogy elkápráztasson, és berántson a világába. Nyilván ha valaki odamegy, hogy akváriumot szeretne, nem az ADA Superjet szűrői lesznek először ajánlva, ahol a nanohoz való is 100k felett van (most épp alatta, akciós!). Lehet olcsón és drágán is csinálni, ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy mit enged a pénztárcája.
Egy ilyen böszmét én nem tudnék elképzelni a boltban, valahogy nem emberi méret, bár tény, hogy nagyon szép. Bárcsak ilyenek lennének az állatkertben is, és nem az ecsetalga-tenger. :(
 
Ezzel a pénztárcám tudna vitatkozni.. :( én is 120-150 közé kalkuláltam első nekifutásban.. de nagyon sok plussz költség van amit az ember nem lát előre :)
Ha beindul az akvárium tervezek egy teljes összeírást, de ahogy nézem CO2 nélkül is 200 fölött lesz a 64 liter.. pedig néhány dologban kompromisszumot is kötöttem és van amit nem bolti áron szereztem...
azt gondolom, hogy 64 literes normálisan megcsinált (nulláról kezdve) akvárium esetén, nagynyomású CO2-vel, a 300 ezer teljesen reális szám.... de ez mondjuk csak kicsivel több mint egy darab ADA Solar RGB :D
Tavasszal rendeltem a GA-ból egy 74L akvát 18e-ért fiamnak.
Vettem egy használt Eheimet hozzá 25e-ért. (120L-t is meghajtana)
2L Mátrix 10e
50W T5 Odyssea 30e körül volt újonnan.
Időszító: 2000
Élessztős CO2, teljesen elviszi steam növényekkel mohás gyökeressel még inkább. Természetesen algamentes. porlasztó 3e, csővek 2e.

Ez összesen 90E

Kiegészítésnek még írhatnám a skimmert, de az nem kötelező. ADA táptalaj, növények, halak értelemszerűen költségek. Nem tudom minek költötök 300e-et erre, de biztos 2M is lehetne.

Van egy másik pici kiegészítő lámpa is felette mert a 50W kevés, de az is belefér a 150e-be.
 
Tavasszal rendeltem a GA-ból egy 74L akvát 18e-ért fiamnak.
Vettem egy használt Eheimet hozzá 25e-ért. (120L-t is meghajtana)
2L Mátrix 10e
50W T5 Odyssea 30e körül volt újonnan.
Időszító: 2000
Élessztős CO2, teljesen elviszi steam növényekkel mohás gyökeressel még inkább. Természetesen algamentes. porlasztó 3e, csővek 2e.

Ez összesen 90E

Kiegészítésnek még írhatnám a skimmert, de az nem kötelező. ADA táptalaj, növények, halak értelemszerűen költségek. Nem tudom minek költötök 300e-et erre, de biztos 2M is lehetne.

Van egy másik pici kiegészítő lámpa is felette mert a 50W kevés, de az is belefér a 150e-be.
Nekem csak a növények 50e volt...
 
Nem tudom minek költötök 300e-et erre
Nagyon sok dolog nem szerepel a listádon! ;)

Egy barátomnak írtam össze kb 2 éve, hogy mi az amire számítson mint elkerülhetetlen költség, ha növényes akváriumot akar indítani. Két listát csináltam, a "min. ár" fejléc alatt a használt, illetve rosszabb minőségű termékek beszerzésével értendő árak vannak. Az "új ár" alatt szereplő összegek sem úgy értendők, hogy megrohamoztuk a boltot és jól bevásároltunk, hanem egy "okos vásárlás" tarifái. Azaz Kínából rendelt termékek, jól megválasztott lámpa, kéz alól vett palack, DIY bútor stb., tehát kvázi azok is minimum árak, csak egy kicsit kevésbé spórolósan, szerintem ezt a szettet érdemes megcélozni - de mindenféleképpen érdemes ezzel az összeggel kalkulálni.

77903

És azóta mentek felfelé az árak jelentősen. És egy csomó minden nincs is a listában (pl vízcserék eszközei (kannák stb.), RO szűrő, vízkezelők, tesztek, TDS mérő stb.), ami már-már alap. Én simán egyetértek a >200k hozzászólókkal.
 
Utoljára módosított:
Ismerősömnek van ha nem is ekkora de fél szobás diszkoszosa... Van ám ott mocsok rendesen. Ráadásul fagyasztott szív és hasonló kaják... mindenbe beleragad és mint tudjuk a diszkosz szereti a meleg vizet ami a kajamaradék nem túl nagy barátja. Úgyhogy a dzsungeles diszkoszos nem kis kihívás.
De persze algával is szokott küzdeni, meg hogy milyen növény marad meg a melegebb vízben...
 
Nem gondoltatok még rá, hogy egy ilyen giga akváriumot is csináljatok (ha nem is ekkorát)? Szerintem lennének páran, akik pont erre kattanának rá.
Esetleg két kisebb helyett elférne.
Vagy egy nagyobb helyre kellene költözni (ahogy egy éve már javasoltam). :)

Elég sok mindenen agyalunk, de egy ilyen akvárium is akkor mutat, ha van helyed hozzá. Ha csak felrakod az egyetlen 5 méter hosszú falra, attól még nem biztos, hogy lesz előtte legalább ennyi hely, hogy az emberek nézni tudják. pedig ennél több is kellene.
Bár nem beszéltünk számokról, de ha kérsz egy ajánlatot egy ilyen üvegre a legtöbb magyar építő elhajt, vagy olyan üveget építene, amit nem szeretnénk karbantartani. Agyonmerevítve stb.
Maradna a külföldön építés, szállítás vagyonokért. Ha akril, akkor méginkább szorul a horok és a költségek is hatványozottan magasabbak.

Most anélkül, hogy számokba mennék ez az akvárium kb 10 milliós tétel. A halak darabja kb 100-200 euro. 2000-4000EUR csak a diszkosz.
Biztos egyedi és fantasztikus látvány lenne, de erre sok ilyen ügyfél kellene, hogy megérje betenni a boltba (aminek 2x ekkorának kellene lennie mindeközben legalább) :)

:) addig linkeljük, mert ez ingyen van és legalább mindenki kicsit ábrándozhat rajta. Beleértve magunkat is :)
 
Nekem a GA-ban az fogott meg, hogy hétköznapi embernek is lehet olyan mint nekik. Bele se kezdtem volna ha nem így lenne. Az új lámpákkal már ettől elmásztak. Csöndben nézelődtem, minden terméket (akváriumot) felmértem, mennyibe kerül ami ott van az akváknál osztottam szoroztam és láttam nekem is megy. Ha most csatlakoznék azt látnám, hogy itt csak a gazdagoknak lehet ilyen....nem kezdenék bele, holott azok a lámpák nem adnak annyit mint amennyibe kerülnek. Az én akvám előtt is nap mint nap leesik az állam és igen a vájt szeműek meglátják a 8K-s TV és a 12K-s TV között a különbséget, de én még nem értem egyelőre mit hoz az a méregdrága lámpa. Cserébe elrettenti a vevőket: Legyen neked is ilyen akvád csak 1 milla a komplett szet. Naaa? Holott 150e körül belekezdhetsz egy brutál növényes középméretű akvába.

Az 1000 galonos akvárium ugyanezt sugallná. Itt ipari tevékenység folyik, azért szép minden, mert minden akva előtt 0-24-ben 3 ember ül és vigyáz rá. De persze én is kívánok nekik egy ilyen ügyfelet.

Tulajdonképpen lehetne az akváriumok felett quad is, csak valami egész más hangulata lenne a helynek :)
A márványpadló, a minőségi nyílászáró, a központi klíma helyett inkább az akváriumok látványvilágára koncentráltunk. A kínálatban megtalálható minden ami az alacsonyabb költségvetésű akváriumokhoz kell. Épp a napokban kerültek fel az Atman szűrői is, hogy aktuálisak legyünk.

Általában minden ügyfélnél próbáljuk kipuhatolni mi a cél. Mennyi ideje van rá? Mennyire szeretné komolyan űzni a hobbit és tudja rászánni az időt a karbantartásokra.
Ezek alapján ajánlunk neki többféle lehetőséget. Azt biztosan mondhatom, hogy ha a büdzsé erősen alultervezett, akkor soha nem jön még szóba sem az ADA lámpása, de még a talaj sem. :)

A GA ma egy olyan hely ahol egy minőségi szettet is össze tudsz rakni ha ez a cél és megteheted, de ugyanúgy belevághatsz egy szerény bettásba minden flanc nélkül.

Emiatt kerültünk képbe pl a Főv. Állatkert új részlegének építésénél is. Ahol végül pont a tönkrevert ipar és szolgáltatók miatt kellett kifarolnunk.

Ha szorít a cipő (ez olyan @Nigro -s poén volt) :), akkor a legjobb, ha fogsz egy sima akváriumot (nem optit) nem kell, hogy a legjobb ragasztás legyen és összevadászol mindent használtban, beleértve a növényeket is. Én ezt csinálnám, ha szeretnék a legjobban kijönni.
 
Back
Oldal tetejére