• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Akváriumok - Inspiráció

Az akvárium is nagyon patent, Masashi Ono IAPLC 2014 11. helyezet akváriuma, de most a halak miatt is linkelem.
Sawbwa Resplendens. Egy méltánytalanul mellőzött gyönyörűség.

Az elmúlt években többször is megfordult nálunk, de a kutya sem kereste.
Én tartottam. Imádtam őket.

Hosszú ideje elérhetetlen, mert a kereslet kinyírta a kinálatot. Úgyhogy most kampányolok eme gyönyörűség mellett.

11054_1609570865931697_356548192792737940_n.jpg


Sawbwa resplendens by Chris Lukhaup, on Flickr

dsc02426.jpg


Asian Spirit by viktorlantos, on Flickr
+1 hogy legyen ilyen kis gyonyoruseg nalatok,vegre nem egy tomeghal kategoria. Gyonyoru.
Es meg egy gondolat az elozo hozzaszolasaidhoz Viktor,En is azt vettem eszre a nagyobb kulfoldi versenyeken mostanaban hogy az eredetileg a novenyekre kielezett akvakerteszeti ag mar nem is a novenyekrol szol.
Ahogy irtad is eleg egy meghokkento kivitelezes par szal noveny hogy azert zolduljon is valami az akvariumban es maris kesz is a versenyre.Sokan koztuk En is meg 10-20 novenyfajjal ultetjuk tele a tankot mert az ugy szep ha minden egeszsegesen virul,es osszhangban van a scape-el.
Bocs hogy ide irtam be [emoji6]
 
+1 a Sawbwa Resplendens-re
A kritizált scape-ekkel kapcsolatban: azzal egyetértek, hogy a jó scape fontos, azzal is, hogy a növények ne két hetesek legyenek, fejlettségük, kondijuk mutassa a befektetett munkát.
Azzal kicsit vitáznék, hogy egy jól kitalált scape-hez muszáj-e nagyon sok féle növényt társítani. Ez szerintem erőteljesen scape függő, mert van, ahol 2-3-4 növénnyel érvényesül az elképzelés és van, ahol fel sem tűnik a 25 féle növény, csak az, hogy jó a koncepció, összeáll a kép.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Azzal kicsit vitáznék, hogy egy jól kitalált scape-hez muszáj-e nagyon sok féle növényt társítani.
Ájjj Szabi félreértettél,nem azt mondtam hogy kevés növénnyel nem lehet robbantani lásd @rollreich Roland akváriumát (y),hanem arra értettem hogy nagyon eltolódtak az akváriumok a növény nélküliség felé amikor csak az számít hogy milyen formában pakolod össze a köveket meg fákat és nem az hogy az a növény ami bekerül topp formában van e.;)
 
@keszalvo nem értettelek félre és kb ugyanarról beszéltünk:
azzal egyetértek, hogy a jó scape fontos, azzal is, hogy a növények ne két hetesek legyenek, fejlettségük, kondijuk mutassa a befektetett munkát
A folytatás csak a továbbgondolás volt, két -szerintem- fő irányvonalat megemlítve.
 
@viktorlantos ez az akva hányadik lett?
A Like-ban, a díjkiosztón elmondottakra hivatkozva (arányok fontossága) jegyzem meg, hogy az előtérben lévő fűszerű növény (nevet nem merészelek írni) nagyon kilóg az egyébként arányos és ötletes alkotásból.
Ez az akva jó példája annak, hogy nem túl sok féle növényből is lehet szépet alkotni, viszont nincs meg a sok féle, egymást kiegészítő növény adta élmény. (igaz, @keszalvo ?) Itt is a jó scape viszi el a show-t, nem a növények.
Ettől még tetszik.
 
Lehet tudni, hogy ezek miféle kövek?
Úgy is mondhatnám, hogy ej mi a kő? :D
Valahol olvastam,hogy gyűjtött kő,valahol Japänbol.Egyébként elég sokan saját maguk järjäk a kőfejtőket,erdőket,patakokat.Pl Jurij Jutjajev is egy Wiesbaden melleti kőfejtőbe szerzi be a kövek egy részét!Kiränduläsnak se rossz.
 
Valahol olvastam,hogy gyűjtött kő,valahol Japänbol.Egyébként elég sokan saját maguk järjäk a kőfejtőket,erdőket,patakokat.Pl Jurij Jutjajev is egy Wiesbaden melleti kőfejtőbe szerzi be a kövek egy részét!Kiränduläsnak se rossz.
Arif Hamsa dettó. Na majd ha a gyerkőc felcseperedik. :)
 
Back
Oldal tetejére