• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes akvárium szűrő nélkül

D

Deleted member 4326

Vendég
Diana Walstad könyvének hatására leállítottam a biológiai szűrőt(házi szűrőakvárium volt), a pumpát(belső szűrő) visszatettem az akváriumba. 2 hét után sincs mérhető ammónia JBl teszttel, az algák sem öntöttek el, tulajdonképpen semmi nem változott, 0,46wpl T8 fény, élesztős co2, profito Green Aqua Macro tápozás.


Volt más is olyan vakmerő mint én, és pozitív tapasztalattal zárta?
 
Diana Walstad könyvének hatására leállítottam a biológiai szűrőt(házi szűrőakvárium volt), a pumpát(belső szűrő) visszatettem az akváriumba. 2 hét után sincs mérhető ammónia JBl teszttel, az algák sem öntöttek el, tulajdonképpen semmi nem változott, 0,46wpl T8 fény, élesztős co2, profito Green Aqua Macro tápozás.


Volt más is olyan vakmerő mint én, és pozitív tapasztalattal zárta?

2 hét után még ne alkoss véleményt. Majd 2 hónap múlva meglátjuk! :)
 
Diana Walstad könyvének hatására leállítottam a biológiai szűrőt(házi szűrőakvárium volt), a pumpát(belső szűrő) visszatettem az akváriumba. 2 hét után sincs mérhető ammónia JBl teszttel, az algák sem öntöttek el, tulajdonképpen semmi nem változott, 0,46wpl T8 fény, élesztős co2, profito Green Aqua Macro tápozás.


Volt más is olyan vakmerő mint én, és pozitív tapasztalattal zárta?
Erre kíváncsi vagyok mi sül ki belőle. Azóta mik a tapasztalatok?
 
Erre kíváncsi vagyok mi sül ki belőle. Azóta mik a tapasztalatok?

Na erre már én is. Pont aktuális...



Több, mint 7 hete megy a teszt, már majdnem 2 hónap. Ugyanúgy semmi változás ammónia terén, még a GDA alga is eltűnt. Gond nélkül beveszik a növények az ammóniát, ugyanúgy tápoznom kell nitráttal is.

Nekem bejött.


Éppen dolgozok egy köztes megoldáson a Walstad-féle full low-tech, és a hozzám közelebb álló "kicsit akvakertészesebb" módszeren. Diana szerint jó ötlet :)
 
Több, mint 7 hete megy a teszt, már majdnem 2 hónap. Ugyanúgy semmi változás ammónia terén, még a GDA alga is eltűnt. Gond nélkül beveszik a növények az ammóniát, ugyanúgy tápoznom kell nitráttal is.

Nekem bejött.


Éppen dolgozok egy köztes megoldáson a Walstad-féle full low-tech, és a hozzám közelebb álló "kicsit akvakertészesebb" módszeren. Diana szerint jó ötlet :)

Na kíváncsi leszek erre :)
Egy kérdés: milyen vastag talajod van, és miből? (nem a pénz eredete érdekel :) )
 
Na kíváncsi leszek erre :)
Egy kérdés: milyen vastag talajod van, és miből? (nem a pénz eredete érdekel :) )


Sajnos ez az akvárium táptalaj nélkül indult, így a teszt is enélkül folyik. De Diana könyvét ha elolvasod(vagy egy összefoglalót, vagy ha az sincsen még, épp fordítom a könyvét, és foglalom össze, lassan.., akkor majd jelezd, és kapsz egy linket hozzá :) ) megtudod mi az optimális.


Ha egyáltalán nem ismered a Walstad-módszert, akkor annyit, hogy szerinte kifőzött "talaj" tökéletes. Hogy pontosan milyen és milyen vastag, ott még nem tartok, de minden bizonnyal kifejti majd a könyvében.

(De ezt csak halkan, ezen a fórumon nem divat olyan dolgot reklámozni, ami kevés(ebb) pénzbe kerül :) )


szerk.: amúgy U0-ás bazaltom van, olyan 10-15 kiló körül 60x30-as alapterületen.
 
Sajnos ez az akvárium táptalaj nélkül indult, így a teszt is enélkül folyik. De Diana könyvét ha elolvasod(vagy egy összefoglalót, vagy ha az sincsen még, épp fordítom a könyvét, és foglalom össze, lassan.., akkor majd jelezd, és kapsz egy linket hozzá :) ) megtudod mi az optimális.


Ha egyáltalán nem ismered a Walstad-módszert, akkor annyit, hogy szerinte kifőzött "talaj" tökéletes. Hogy pontosan milyen és milyen vastag, ott még nem tartok, de minden bizonnyal kifejti majd a könyvében.

(De ezt csak halkan, ezen a fórumon nem divat olyan dolgot reklámozni, ami kevés(ebb) pénzbe kerül :) )


szerk.: amúgy U0-ás bazaltom van, olyan 10-15 kiló körül 60x30-as alapterületen.

Nyugodtan reklámozhatod azt ,ami kevesebbe kerül :) pl. Low-tech, és DIY témák is vannak itt, nincs ezzel semmi gond.
Régebben olvastam (na jó ez túlzás, de néhány fejezetét elolvastam, és átnéztem) Diana könyvét, engem is meglepett a dolog. Erről volt is egy poszt Nigro blogján.
Csak azért kérdeztem a talajod, mert az átveheti a szűrés jelentős részét, ha nincs külön szűrés, de ebben az esetben aligha.
Milyen növények vannak?
 
Nyugodtan reklámozhatod azt ,ami kevesebbe kerül :) pl. Low-tech, és DIY témák is vannak itt, nincs ezzel semmi gond.
Régebben olvastam (na jó ez túlzás, de néhány fejezetét elolvastam, és átnéztem) Diana könyvét, engem is meglepett a dolog. Erről volt is egy poszt Nigro blogján.
Csak azért kérdeztem a talajod, mert az átveheti a szűrés jelentős részét, ha nincs külön szűrés, de ebben az esetben aligha.
Milyen növények vannak?


A Walstad-módszerben a talaj jelentős része táptalaj, szóval nem hinném, hogy a víz szűrésében résztvesz, sőt felette sem növényes agyagtalajt javasol :)

Hát, felsorolom: vízi hortenzia, HM, reineckii mini, valami crypto(kis zöld levelű), wend-vízikehely, Hydro. tr., valliznéria, anubias, széleslevelű tóalma.
 
A Walstad-módszerben a talaj jelentős része táptalaj, szóval nem hinném, hogy a víz szűrésében résztvesz, sőt felette sem növényes agyagtalajt javasol :)

Hát, felsorolom: vízi hortenzia, HM, reineckii mini, valami crypto(kis zöld levelű), wend-vízikehely, Hydro. tr., valliznéria, anubias, széleslevelű tóalma.
nah, hát vannak ott igényes növények is :)
Fotó esetleg van? (Bocs, ha telhetetlen vagyok :) )
 
Hát, most kicsit legagyásodott mert "automata" adagolóval is szenvedek(kálium nitrát és foszfát por agyagba burkolva), de lövök egyet neked gyorsba( nem lesz jó, mert most nem 30-at lövök, és 1-et választok ki :D )


szerk.: várnod kell kis telhetetlen, lemerült a fényképező :D
 
Nincs meg a töltő sem, így egy régebbi képet szúrok be, azóta a HM "gyepet" megbontottam, bal oldalt maradt egy bokor, középre ment a kis levelű crypto. Meg kijött a tüskéshínár a jobb sarokból is. A reineckii pedig leköltözött a wendt vízikehely helyére, ami legközelebb van a frontüveghez( a mostai helyén elnyomta a vízi hortenzia)

IMG_5415.JPG
 
Ez bizony jó sűrű :)
Mivel a fényed nem túl erős, lehet hogy működni fog a dolog szűrő nélkül is.
 
Ez bizony jó sűrű :)
Mivel a fényed nem túl erős, lehet hogy működni fog a dolog szűrő nélkül is.


Ha nem tudnák a növények felvenni a termelődő ammóniát, szerintem 7 hét alatt már kijött volna :)

Amúgy ezt nem jelenthetem ki, de erős fényen is működne szerintem, pont azért, mert a növények éhesebbek a sok fény és co2 miatt, és ugye tudjuk, hogy ők is jobban szeretik az ammóniát a nitrátnál :) Ha sok a növény és egészségesek, az algáknak esélyük sincs. Persze ez egy elmélet, amit nekem nincs módomban tesztelni :)
 
Ez nagyon érdekes. És mekkora akváriumig ajánlott vagy nem ajánlott így "szűrni" a vizet?
 
Szerintem nem akvárium méret, hanem egészséges növényzet és élőlények egyensúlyától függő. Nekem működik nanoban is, 9 literesben, 72 literben, a módszer kitalálója pedig 160-200 literben valósította meg, így nem látom akadályát, hogy a méret bármennyire limitálja a módszer hatásosságát. Viszont nano méretekben természetesen könnyebben borul a rendszer a kevesebb víz miatt, de ez minden módszerre igaz.


szerk.: amúgy ha egészségesek a növények, nagyon megbízhatóak az ammónia felvételében.
 
Csak egy apró helyzetjelentés: Azóta sincsen mérhető ammónia, semmi sem változott :)
 
Back
Oldal tetejére