• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes akvárium halak garnélák nélkül.

Maver

Főkertész
Akvárium amiben csak növények vannak !
Azért nyitottam topicot ennek a témának mert érdekelne, hogy halak és egyéb állatok néküli csak növényes akiról mi a véleményetek.
 
Szerintem ordít egy növényes akvárium,hogy halakat rakj bele.Kristály tiszta víz tiszta környezet,lágy víz,egészséges növények.
Milyen megfontolásból hagynád ki a halakat?
Sajna nyitott az aki és a halak lassacskán ki ugrálnak még a guppik is. Ezért gondoltam, hogy nem tarnék bele semmi állatot. Bár így tényleg gáz lenne. Az aki így néz ki 45l Eheim Classic 2213 szűri 3lsubstrat pro vsa.
 

Attachments

  • IMG_20200111_155608.jpg
    IMG_20200111_155608.jpg
    230 KB · Megtekintések: 64
Ezen a fórumon a nagy többségnek nyitott akváriumaik vannak,halakkal.Előfordul,hogy kiugrik valami.Nagyon ritkán....
 
Ezen a fórumon a nagy többségnek nyitott akváriumaik vannak,halakkal.Előfordul,hogy kiugrik valami.Nagyon ritkán....
Hát nekem 1 év alatt 9 hengeli rasbora. Most 2 guppi. A garnélákból is találtam már szárazon.
 
Akkor valami nem tetszik nekik. Hengeliknek nagy úszótér kell.
Előfordulhat,hogy játszottak,cikáztak.Így ki tud ugrani még a guppi is,pl. ha megijed.
 
Akkor valami nem tetszik nekik. Hengeliknek nagy úszótér kell.
Előfordulhat,hogy játszottak,cikáztak.Így ki tud ugrani még a guppi is,pl. ha megijed.
Lehet akkor többet kéne nyírnom a növényeket. :rolleyes: Akkor több lenne az úszó tér nekik. A víz paraméter: Gh10 kh8 nitrát20 nitritet nem mutatja a teszt .
 
Akkor valami nem tetszik nekik. Hengeliknek nagy úszótér kell.
Előfordulhat,hogy játszottak,cikáztak.Így ki tud ugrani még a guppi is,pl. ha megijed.
Különben tetszik az aki? Olyan sima low tech növényes.
 
Ha ez tényleg ennyi, akkor nem csodálom, hogy kiugrálnak a halacsok. De sügérezni ideálisak a paraméterek!;) Szikes a víz, valamit ki kellene szedni az akiból, ami okozza. Gondolok itt kőre!
Szia szikesnek nem azt mondják amikor a kh nagyobb mint az GH keménység? Egyépként ioncserélt vízzel lágyítom a vizet.
 
Utoljára módosított:
Ja, most látom, hogy nincs kő. Akkor a víz lesz a ludas! Felesben RO, megoldja.
Most mértem a vizet tegnap volt vízcsere.
1/3 csapvíz 2/3 ioncserélt mivel nálunk 24 gh a 17 kh a csap víz. Most 10 gh 6 kh. Szerintem nem szikes! Aguppikról most olvasom, hogy a természeben a brakk vizet kedveli az meg sós ha jól tudom.
 
Utoljára módosított:
Természetben fogott Guppit, szerintem már nem lehet venni, már régen alkalmazkodtak, a mi vizünkhöz. Szikest meg azért írtam, mert a gh10 és kh8 nagyon közel van egymáshoz. De természetesen, ezek csak találgatások, segítő célzattal, de te kell kiderítsd az okot.:)
 
Természetben fogott Guppit, szerintem már nem lehet venni, már régen alkalmazkodtak, a mi vizünkhöz. Szikest meg azért írtam, mert a gh10 és kh8 nagyon közel van egymáshoz. De természetesen, ezek csak találgatások, segítő célzattal, de te kell kiderítsd az okot.:)
Ok most 10gh 6 kh.
 
Természetben fogott Guppit, szerintem már nem lehet venni, már régen alkalmazkodtak, a mi vizünkhöz. Szikest meg azért írtam, mert a gh10 és kh8 nagyon közel van egymáshoz. De természetesen, ezek csak találgatások, segítő célzattal, de te kell kiderítsd az okot.:)
Azt vettem észre, hogy a szűrő nyomó ága sodrásában fe alá úsznak gyorsan szerintem akkor ugorhatnak ki. Az üveg mellett meglovagolják a flow t.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére