• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Növényes 90x45x45

Ma megvolt a 2 szűrő takarítás. Egész héten csak Macrot tettem bele. Most így néz ki :
View attachment 147317
Szerintem ezek a növények jelen állapotukban nem vesznek fel tápanyagot, úgyhogy én a tápozást leállítanám, legalábbis minimálisra venném.
Az ecset túlságosan elterjedt. Ez eléggé kezelhetetlen most már. A vízáramlást szinte nullára venném. Vízjellemzőket, ahogy Zsoltiabéka írta...
 
Szerintem ezek a növények jelen állapotukban nem vesznek fel tápanyagot, úgyhogy én a tápozást leállítanám, legalábbis minimálisra venném.
Az ecset túlságosan elterjedt. Ez eléggé kezelhetetlen most már. A vízáramlást szinte nullára venném. Vízjellemzőket, ahogy Zsoltiabéka írta...
Ez a bejegyzésem nem túl szerencsés, helyette inkább vízjellemzőket és tápanyagmennyiséget (pl. Nitrogén) kellene mérni.
Szóval el kell érni, hogy a növények fejlődni kezdjenek, megerősödjenek.
 
Te jó isten! Ilyen brutál mennyiségű ecsetalgát életemben nem láttam. Ez tuti, hogy Co2 és áramlási probléma. Nálam a Co2 2órával korábban indul és lámpa oltással együtt kapcsol ki. Amíg a Co2 előkészül semmilyen fényt nem kaphat különben semmit nem fog érni. Nem tudom, hogy nálad 14:30 kor milyen fényviszonyok vannak a szobába, de biztos nem sötétség. Persze bocsi ha tévedek. 😊
 
Te jó isten! Ilyen brutál mennyiségű ecsetalgát életemben nem láttam. Ez tuti, hogy Co2 és áramlási probléma. Nálam a Co2 2órával korábban indul és lámpa oltással együtt kapcsol ki. Amíg a Co2 előkészül semmilyen fényt nem kaphat különben semmit nem fog érni. Nem tudom, hogy nálad 14:30 kor milyen fényviszonyok vannak a szobába, de biztos nem sötétség. Persze bocsi ha tévedek. 😊
Nálam 3 órával indult előtte, már vissza vettem 2,5 re. Így volt lime zöld a DC mire felkapcsolt a lámpa. Nincs teljes sötétség, mert a nappaliban ez nem kivitelezhető nálam.
 
Nálam 3 órával indult előtte, már vissza vettem 2,5 re. Így volt lime zöld a DC mire felkapcsolt a lámpa. Nincs teljes sötétség, mert a nappaliban ez nem kivitelezhető nálam.
Akkor ez gond lehet. Nálam is nappaliban van, ezért varrattam egy úgymond húzatot vagy takarót az akvára amin a fény nem jut át, lámpakapcsolásig van rajta utána szedem le.
 
Akkor ez gond lehet. Nálam is nappaliban van, ezért varrattam egy úgymond húzatot vagy takarót az akvára amin a fény nem jut át, lámpakapcsolásig van rajta utána szedem le.
Ez is lehet egy tényező, de az ilyen mértékű ecsetesedés egy kis beszűrődő fény miatt nem alakul ki. Itt valószínűleg a túlzott világítási intervallum és a nem megfelelő (túl erős) áramlattal is gondok lehetnek, nem beszélve a túltápozásról. Minden visszafordítható, és javítható, de ez melós lesz az biztos! :confused:
 
Ez is lehet egy tényező, de az ilyen mértékű ecsetesedés egy kis beszűrődő fény miatt nem alakul ki. Itt valószínűleg a túlzott világítási intervallum és a nem megfelelő (túl erős) áramlattal is gondok lehetnek, nem beszélve a túltápozásról. Minden visszafordítható, és javítható, de ez melós lesz az biztos! :confused:
De egy nappaliba nem kis fény szűrödik be. Egy napkelte már inzenzív fénynek számít. Én ezek információ alapján csinálom otthon magamnak.
 
De egy nappaliba nem kis fény szűrödik be. Egy napkelte már inzenzív fénynek számít. Én ezek információ alapján csinálom otthon magamnak.
Nem azt mondom, hogy rosszul csinálod, sőt, akinek van rá ideje és energiája, csinálja, ez a sok kis plusz is segít. 👍 Úgy értettem enélkül is lehet szép akváriumot üzemeltetni, ha a többi tényező optimális.
 
Volt 50% vízcsere.
Tds 130
A héten világítok napi 4 órát.
4 ml mic mac naponta. @B_Tamás tanácsára.
A co2 mikor induljon?
Megpróbáljam a folyamatos beoldást? Bevallom egy kicsit félek tőle, nehogy a halak bánják.
Minden tapasztalatot és tanácsot szívesen fogadok.
Köszönöm előre is!
 
ez a BO lehet, hogy egy kicsit rövid volt, mert még jó sok alga van az akváriumban...
ilyen sok ecsettel még sosem találkoztam. mi lehet vajon a kiváltó ok?
A ecset alga, nem pusztúl el olyan könnyen. A BO, ezen nem segít. Ennék több kell (ecset algának) , de a többi növények nem köszönik meg.
Itt inkább áromlás, és táp probléma van.
 
A BO nem használ az ecsetre, ezt tudtam. Nem is vártam, hogy eltűnik.
Carboval majd nyomatom naponta.Csak eddig nem volt értelme, mert mire körbe értem kezdhettem előlről.
A fonál elég jól vissza szorult.
A kérdés, hogy most hogyan tovább.
Mennyi fény, mennyi táp, mennyi co2?
 
szerintem a co2 egyenetlen eloszlása a ludas, érdemes lehet erre odafigyelni...
ha kap természetes fényt az akvárium, akkor már reggeltől küldeni befele a co2-őt vagy kipróbálni a folyamatos beoldást... 1-2 hét és szerintem látni fogod, hogy szorul-e vissza...
 
A fa dekorok mennyire mozdithatok? Esetleg kiemelhetok egyben anelkul, hogy felkavarnad az aljzatot? Ha igen, beaztathatnad oket kulon carbos vagy h2o2-s furdobe egy vodorben vagy akarmiben amiben elfernek.
Masik megoldas lehet, hogy leengeded a vizszintet amennyire csak lehet, hogy az allatok meg tudjanak par centi vizoszlopban uszni es spricnivel/pipettaval/fecskendovel lelocsolod carboval a dekorokat, hagyod allni 10-15 percig, majd mehet vissza a viz.

A fa dekor mennyi idos? A tapasztalatunk az, hogy egy ido utan annyira elkezd rohadni, hogy kezelhetetlen ecsetesedest, algasodast idez elo mert nagyon terheli a vizet.
 
Back
Oldal tetejére