• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Növényes 90x45x45

Világítás 14:30-20:30
Co2 11:30-19:30

Azt vettem észre, hogy sajnos megint jön elő az ecset. Tehát valami nem jó...
A drop checker 2-3 napig frankón működött ahogy kell, aztán teljesen sárga maradt. Reggelre is.
Gondoltam megromlott a folyadék vagy valami. Kitettem az akván kívűlre, másnap reggelre sötét kék, tehát a drop checker jó.

Mi lehet a gond? Levegőztetni kellene éjjel, egy levegőztető+ porlasztókővel?
Sosem levegőztettem és a legutóbbi scape kivételével nem volt gond.

Köszönöm a segítséget!
Múlt heti állapot:
IMG_20210117_173305.jpg
 
Ha tudsz, mérj Kh-t és pH-t, ebből is látod a CO2 mennyiségét. Ha egész éjszaka levegőztetsz akkor nagy lesz a pH ingadozás, ami szintén ecsethez vezethet. Én világítás után kb. fél órát levegőztetek.
 
Minek megy CO2 3(!) órával a világítás előtt?
Ezt ennél a scape-nél állítottam be. Így lámpa felkapcsolásnál már zöld a DC.
Az előző akinál fél órával előbb kapcsolt be, gondoltam hátha ez (is) volt a gond.
 
Szerinted jó, hogy 3 órával a lámpák előtt már megy a CO2?
Igen, mert mire megjön a nagy fény addigra a vízben kell legyen az összes tápanyag. Ebbe beletartozik a CO2 is. Ha fél~egy órával a fény előtt kezded beoldani a CO2-t, akkor nem lesz meg a szükséges koncentráció és az algásodáshoz vezethet. Ugyanígy lámpaoltás előtt fél~egy órával előbb célszerű lekapcsolni a CO2-t, hogy ne maradjon nagyon sok a vízben, hiszen fény nélkül a növények is CO2-t termelnek, nem oxigént.

Az hogy a 3 óra sok vagy kevés, azon lehet vitatkozni. Nyilván a beoldás minőségétől függ. Reaktornál jobb a hatásfok, a difiknél a legrosszabb. Ezt ki kell tapasztalni mindenkinek, mert nincs két egyforma akvárium. A DC-re nem érdemes viszont hagyatkozni, mert ott a reagens folyadék kb. egy órát késik a változásokhoz képest. Sokkal inkább egy profi pH mérő szükséges a megfelelő beállításhoz.
 
Mikor mérjek? Este vagy reggel tápozás előtt.
Igen, ahogy Zoli mondja vízcsere előtt volna a legjobb, így láthatod ha felhalmozódik valamiből, de egyébkent bár mikor rámérhetsz. Ha túl sokat adagolsz már vízcsere után két nappal is magas lesz az érték.
 
Sziasztok!

Hát elöntött a fonál alga is az ecset mellé.

Azt olvastam, hogy magas foszfát szint okozza. Megmértem;
Po4: 1,2
No3: 1

Ez alá is támasztja. Viszont, hogy lehet ilyen magas a po4?Hogy lehet ilyen alacsony a no3 Naponta megy 9 ml mic-mac, mint az elmúlt 5 évben ebbe az akváriumba. Több scape is volt de ilyen nem volt benne.

Mitől lehet?
Mi a teendő ilyenkor?
Köszönöm!
 
Back
Oldal tetejére