• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 54L-ben (első akváriumom)

Re: Iwagumi stílus 54Lben

Elférnek, de szerintem ez nem a legszerencsésebb növényválasztás egy iwagumiba. A nagyobb növények elvonják a figyelmet a kövekről. Én csak előtéri növényt használnék, esetlen hátra valamilyen Vallisneria-t. :geek:
 
akkor azt hiszem inkább lemondok az Iwagumi stílusról :) Kövek maradnak,
és kicsit dúsabb növényzetet tervezek köréjük, mint az iwagumiba szokás.
A kövek előtt sima parvula lenne, ezért nem vesznének el a kövek a növények közt úgy gondolom, és a kövek mögött esetleg mellette lennének közepes növények
 
Bár már másik helyen az első kérdést feltettem, de eszembejutot még valami, ami nem igazán odaillő, ezért felteszem itt is a kérdéseimet:

Torpicas növényeket kapok nemsokára, kérdésem az lenne, hogy valamilyen szerrel át kell-e öblíteni, nehogy valamit bevigyek az akiba?!
Illetve nézegettem videokat a beültetésről, és azt láttam, hog ypl a parvulának mind a gyökerét, mind a zöld részét jó alaposan visszavágta ültetéskor. Erre van valami általános szabály?!
 
vandorr said:
Torpicas növényeket kapok nemsokára, kérdésem az lenne, hogy valamilyen szerrel át kell-e öblíteni, nehogy valamit bevigyek az akiba?!

Szia!
Szerintem vegyszeres öblítést semmiképp ne alkalmazz!(Nem hinném,hogy jót tennél vele a növényeknek.)Véleményem szerint elég lehet,ha csapvízben leöblíted őket,annyira amennyire a videókon is látszik.
Illetve nézegettem videokat a beültetésről, és azt láttam, hog pl a parvulának mind a gyökerét, mind a zöld részét jó alaposan visszavágta ültetéskor. Erre van valami általános szabály?!
Erre azt válaszolnám,hogy általános szabály nincs rá,mert eléggé megoszlanak a vélemények ezen a téren.Van aki megnyírta és a nem várt eredményt kapta,de én mindenképp követném a Tropica tanácsait.(A saját akváriumomban visszavágtam,ahogy a videón látszik és nem lett tőle semmi baja a növénynek.)Persze ez egy egyéni tapasztalat,ezért várd meg a többiek tanácsait is.A döntés úgyis a tiéd lesz.
Sok sikert az akváriumhoz,remélem mihamarabb lesznek növényes fényképek! ;)
 
vandorr said:
Bár már másik helyen az első kérdést feltettem, de eszembejutot még valami, ami nem igazán odaillő, ezért felteszem itt is a kérdéseimet:

Torpicas növényeket kapok nemsokára, kérdésem az lenne, hogy valamilyen szerrel át kell-e öblíteni, nehogy valamit bevigyek az akiba?!
Illetve nézegettem videokat a beültetésről, és azt láttam, hog ypl a parvulának mind a gyökerét, mind a zöld részét jó alaposan visszavágta ültetéskor. Erre van valami általános szabály?!

A gyökerét mindenképpen, a zöld részét meg ahogy akarod, én visszavágtam és csak egy kis része barnult be.
 
vandorr said:
Illetve nézegettem videokat a beültetésről, és azt láttam, hog ypl a parvulának mind a gyökerét, mind a zöld részét jó alaposan visszavágta ültetéskor. Erre van valami általános szabály?!
Szia!
Ha a vásárolt növényed emers módon nevelték (valószínűleg ilyeneket árulnak kereskedésekben), be fognak barnulni a régi levelek, tehát jobb, ha visszavágod. Ha submers nevelték és Nálad kap elég CO2-t, nem fog bebarnulni. Szerintem ez a ritkább. Erre akkor van esélyed, ha ismerős akváriumából kapsz növényt.
 
Köszi a válaszokat, amint tudok, lesz kép :)

Van-e ötletetek arra, hogy mitől lesz sárgás a vizem? eléggé látszódik, és 1 nap alatt besárgul. Jelenleg napi 50%os vizcsereréhez adok Easy lifeot és greenbacter-t.
12kiló Amazonia talaj , 2kiló powersand special és seiru kövek vannak az 54literes aksiban. Sima csapviztet engedek (kb 24-26fokost)

Vas nincs a vizben, mértem. Esetleg mit érdemes máérni? Ammóniát mérem folyamatosan, kezdetben ilyen 5ppm körül volt, most kb 0,3 körül vagyok (szinskála szerint),
 
MEgjöttek a növények, betelepítettem, ahogy elképzeltem. Több mint 4 órába került, addig egy vödör vízben járattam a szűrőt :)
Íme pár futtában készített kép: http://pbckt.com/sm.aRi
Az akvárium vize még zavaros, és az oldalfal tele van oxigén bubival, azért ilyen homályos az első kép leginkább
 
Jó nagy dzsungel lesz ebből 1-2 hónapon belül...
Tekerd a co2-t tövig, hadd világosodjon az a D.C., aztán hajrá :thumbup: .
 
Betelpítettem halakat, 2black molly, 2 ezüst molly, 5 neon, 2 vörös Xifo

Ebből az első este az egyik Xifo meglépett :( RIP

De ma a Black molly megellett, legalább 8 kis feketeség úszkál az akiban :) Hosszú és eredményes életet nekik :)
th_IMG_0618.jpg
 
vandorr said:
Betelpítettem halakat, 2black molly, 2 ezüst molly, 5 neon, 2 vörös Xifo

Ebből az első este az egyik Xifo meglépett :( RIP

De ma a Black molly megellett, legalább 8 kis feketeség úszkál az akiban :) Hosszú és eredményes életet nekik :)
th_IMG_0618.jpg

grat ;)
 
Eltelt egy hónap, és némi problémám akadt az algákkal.
Készítettem pár fényképet az aktuális állapotról. Íme: http://pbckt.com/sm.dDGW

IMG_0661.jpg

IMG_0666.jpg

Tegnap estig egy 3napos blackout kúra volt, ezért nőttek meg így a növények.
Lehet már visszavágni a növényekből?

Ha jól látom zöld pont alga és fonalalga jelent meg nálam?!

Kb 1hete áttettem az esőztetőt az oldalfalra, mellette van a szívó ág, és szemben a diffúzor
 
Back
Oldal tetejére