• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 3D háttérrel 330 literben

Aradi Ferenc

Kertész szaki
Ezt a naplót azért indítom, hogy egy kis plusz motivációt kapjak ehhez a szép hobbihoz mert személy szerint nyaranta igen csak elhanyagolom a medencét, ősszel meg kezdhetem a feltámasztást...
Növényes akvárium 3D háttérrel minő szentségtörés :)... tudom bealgásodik, nehéz beépíteni, drága stb.. csakhogy idestova közel 10 éve benn van és még egyszer sem akartam kihajítani igen van rajta alga, na de melyik akváriumban nem jelenik meg ez a "csodálatos" növény és a delikvens tépi a haját rágja a körmét megőrül kétszer ...:mad: és mégis elő-elő jön .
Volt olyan amikor az egész hátteremet belepte az ecset, nagy szép ecsetmező (mint a ringatózó búzatábla feketében) őszintén megmondom nekem az ecset alga ha jó helyen van tetszik, csak ne vigye túlzásba :), de aztán jött a nyár volt más ezer gondom is mint az akvárium (hanyagolás=2 hónapig fel sem nyitom a tetőt :oops: ) és csodák csodája őszre se híre se hamva az algáknak a hátterem teljes pompájában tündököl. Ki érti ezt?

Itt egy fotó egy régebbi állapotról:
DSC_2513.jpg


és egy épp aktuális állapot bocsi a kép mobillal készült.

IMG_2501.jpg
 
Jaj a lényeg lemaradt :). Én is szeretem olvasgatni ezeket az adatokat ;)

Akvárium méretei: (jó nagy) 330 liter ez a nettó víz mennyiség. Retró bútorral. Vasban gazdag 8mm es üveggel. Ha most kezdeném 240 esnél nagyobb nem kellene de inkább 120 -as opti ...
Szűrés: 3db külső szűrő Eheim prof II 2026 és 2028 TetraEX 1200 Szerintem ezek közül a Tetra a befutó hibátlan darab és az ára is rendben van.
Fűtés: na az nincs (bekapcsolva) így is rengeteg áramot zabál stabil 24 fokot tartanak a neon csövek, persze van benne talajfűtő + egy 400 Wattos jáger de mint mondottam nem mennek.
Világítás: 4db 150 centis T5-ös 6500-as neoncső a pontos típusát már meg nem mondom. Kb 1 éve újítottam fel a világítást. (A növényeknek bejön ha mind a négy megy egyszerre jön a jakuzzi efektus :D .)
Tápozás: Nagynyomású CO2 rendszer 5kg os palack sima hegesztéstechnikai reduktor ADA tűszelep műanyag sera bubiszámláló AquaMedic 1000 reaktor.EI GA tápozás + Carbo.
Vízcsere:Na ez útálom. Heti 1 kb 30%-ék ha gyanúsan jól érzik az algicák magukat akkor pár hétig heti 2. RO+aktívszénen átszűrt csapvíz kb 70ppm az akváriumban 80-100 ppm lesz belőle.
Aljzat: sima gyöngy kavics kb 4-5 éve benne van. A tápgolyóbisoktól táprudaktól a criptók, ehinók nőnek mint a veszedelem. Szerintem a profi talaj mellet csak az szól, hogy 45 fokban is meg lehet dönteni. A tápanyagtartalmat előbb utóbb pótolni kell.
 
Ezt a szépséget a Green Aquaban láttam először és szerelem volt első látásra. (A fotókat mind én csináltam az a másik hobbim egy férfiembernek nem elég egy ;) )

Kék szemű villásfarkú kalászhal (Popondetta Furcata):

FEC_5816-Edit.jpg


Sajnos olyat amin kimereszti a hátuszonyait még nem tudtam elcsípni...
 
Ez igen! Nagyon tetszik. Növényekből van választék bőven és a lakók is csodásak. Megnézném élőben is. Nekem kimondottan tetszik ez a hátterezett téma. Lehet vele munka az tuti...
 
Ez igen! Nagyon tetszik. Növényekből van választék bőven és a lakók is csodásak. Megnézném élőben is. Nekem kimondottan tetszik ez a hátterezett téma. Lehet vele munka az tuti...

Köszi a dicsérő szavakat. A háttér miatt nincs több munka vele, sőt nekem nem kell havonta szűrőcsöveket csutakolni ;).
 
Ezt a naplót azért indítom, hogy egy kis plusz motivációt kapjak ehhez a szép hobbihoz mert személy szerint nyaranta igen csak elhanyagolom a medencét, ősszel meg kezdhetem a feltámasztást...
Növényes akvárium 3D háttérrel minő szentségtörés :)... tudom bealgásodik, nehéz beépíteni, drága stb.. csakhogy idestova közel 10 éve benn van és még egyszer sem akartam kihajítani igen van rajta alga, na de melyik akváriumban nem jelenik meg ez a "csodálatos" növény és a delikvens tépi a haját rágja a körmét megőrül kétszer ...:mad: és mégis elő-elő jön .
Volt olyan amikor az egész hátteremet belepte az ecset, nagy szép ecsetmező (mint a ringatózó búzatábla feketében) őszintén megmondom nekem az ecset alga ha jó helyen van tetszik, csak ne vigye túlzásba :), de aztán jött a nyár volt más ezer gondom is mint az akvárium (hanyagolás=2 hónapig fel sem nyitom a tetőt :oops: ) és csodák csodája őszre se híre se hamva az algáknak a hátterem teljes pompájában tündököl. Ki érti ezt?

Itt egy fotó egy régebbi állapotról:
DSC_2513.jpg


és egy épp aktuális állapot bocsi a kép mobillal készült.

IMG_2501.jpg
Szia Feca!
Lassan kezdek kiigazodni itt a fórumokon, így megtaláltam a naplódat is. Gratulálok az aksidhoz! (megtaláltam a fotókon az emlegetett rejtett rejtett szűrő ki- befolyókat is (y) ).
üdv: Pali
 
Kétórás áramszünet valami őrült favágó rádöntött egy fát a magasfeszültségre az utcánkban. Na de egy igazi akvarista ezt megoldja :) .

Kimegy és beindítja az áramfejlesztőt.
 
Nagyon szép az aki, nekem is tetszik a háttér, egész különleges hangulatot ad:) A képen olyan, mintha alig lenne benne hal, de gondolom élőben más a helyzet:D
 
Egyik kívánságom váltottad valóra...mégpedig nagy aki 3d háttérrel. Így az én akim indításához soksok infót be tudok gyűjteni tőled :) . Egyetlen egy kritizálni valót találtam, mégpedig a középső fát balra elraknám egy kicsit hogy ne látszódjon a 3d háttér illesztése .Egyébként teljesen profi a cucc :) Várom , hogy a sokak szerint 3D háttért megtámadó alga mikor jelentkezik, és hogy milyen hatása lesz az akira.Vááááárom a fejleményeket :)
 
Várom , hogy a sokak szerint 3D háttért megtámadó alga mikor jelentkezik, és hogy milyen hatása lesz az akira.
Hali!
Ez a háttér kb 8-10 éve benn van öregdeszka becenévre hallgat aránylag síma a felülete így annyira nem tud a kosz megtelepedni rajta és ha az egyéb paraméterek rendben vannak az algával sincs nagy gond. Néha kap egy carbós kezelést és annyi az algáknak. Vanakinek bejön van akinek nem...

Sajnos ez egy retró medence és középpen is össze van kötve így sajna csak három darabban ment bele a háttér. Az illesztés elé háttér növényeket szoktam ültetni csak az utóbbi eresztés ki ment. Pótolni fogom :) .
 
A vízcsere projekt. Én személy szerint kevert RO és csapvizet használok kb 50-70 ppm lesz a végeredmény. A gyakorlatban valahogy így néz ki:

8543379407_36219f42e9_o.jpg


Ketté választom a csapvizet amit két vízóra méreget, hogy tudjam mikor kell szenet cserélnem, bár megsaccolni is meg lehet...
Az egyik ág simán átcsordogál egy egy 1 mikronos szűrőn és egy aktívszenesen ennek az átfolyási sebességét egy kis golyós-csappal szabályozom ezzel lövöm be a 50-70 ppm -et mikor hogy sikerül sokat nem buzerálom néha ránézek (kb 1-2 havonta) a TDS mérőre amivel a bejövő és kimenő vizet tudom ellenőrizni.
A másik ág megy a RO rendszerbe. Végül közösítve egy WC tartály szelepen keresztül a hordóba csordogál. A WC szelep akadályozza meg az árvizet. Két darab szolenoid szelep egy kapcsoló óra segítségével nyitja zárja a rendszert. Kb. 10-12 óra alatt megtelik a 240-es hordó. A hordóban van egy automata fűtő 25 fokra állítva ami a szolenoid szelepekkel indul szombaton és vasárnap de. készen van a 240 liter 55ppm-es 25 fokos cserevizem.

8544477202_128571e918_o.jpg


Lehetne az élvezeteket fokozni egy CO rendszerrel pezsegtető mágnes szelep és akkor a PH-t is belehetne lőni 6,5-re. (Na majd egyszer :()
Ezek a paranoia-im még a diszkoszos korszakomból maradtak. A növények sokkal jobban tolerálják a vízparaméter változásokat hála istennek... :happy:.

A vizet egy sima búvárszivattyúval egy jó puha szilikonos tömlőn juttatom az akváriumba. Ez a tömlő baromi jó nem keményedik fel még hidegben sem és elég vastag ahhoz hogy ne törjön, több éve használom és nem öregszik. (Az élet apró örömei... (y) )

8544477328_265169e70a_o.jpg


A tömlő végén van egy csap amit el tudok zárni ha megtelt a medence.

8543379875_b95f3d3470_o.jpg
 
Back
Oldal tetejére