• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Növényes 240

cs_z_

Mágus
Sziasztok!

Úgy döntöttem, hogy nyitok egy naplót az akváriumnak. Elsősorban magamnak, hogy lássam a változásokat, de mellette szívesen fogadom az építő jellegű kritikát is.
December közepén indítottam, most kb. 2,5 hónapos.

Adatok:
Üveg: 120X40X50cm

Szűrés: Tetra EX1200, töltet alulról: ker. gyűrű, rajta szivacs, substrat, rajta szivacs, matrix, felül szivacs.
Tervezem jövő héten az öreg JBL e900-at is csatasorba állítani, hasonló töltetekkel.

Világítás: LED csíkok a tetőbe rögzítve, 6400K, 30lumen/l. Készül az új lámpa, az 37lumen/l. lesz, a tető pedig kuka.

Aljzat: manado

Növények:
Bakopa caroliniana
Crypto flamingo
Rotala rotundifolia
Indiai vizicsillag
Limnophila sessiliflora
Ludwig repens

Tápozás napi:
2,5ml profito, nemsokára elfogy, helyette TF planter lesz
4ml TF makro
6ml Excel
Valamint minden másnap 4ml TF foszfát

Uszonyosok:
5db oto
10db vörös neon
Tervben van mindkét fajból a bővítés. Ezen kívül egy rakat vmilyen csiga.

A cél egy társas akvárium szép, egészséges növényekkel.
Alga ha minden igaz, akkor staghorn és zöld szőr.
Halak jól érzik magukat, van hidrám is pár darab, vízminőség annyira nem lehet rossz.
Aztán még pár kép a jelen állapotról.

Köszi, ha időt szántál rám!
 

Attachments

  • IMG_20200302_173027.jpg
    IMG_20200302_173027.jpg
    291.2 KB · Megtekintések: 310
  • IMG_20200302_173044.jpg
    IMG_20200302_173044.jpg
    300.3 KB · Megtekintések: 301
Hali!
Első körben Üdv itt.
Másodszor esetleg még néhány garnélával is felvehetnéd a harcot az alga ellen. ;)
A felvetés jogos...gondolkoztam rajta, csak nem tudom mennyire kényes a tartásuk. Vízparamétereket pl. jelenleg nem mérek. Illetve minden garnéla eszik minden algát? ...és még millió ilyen kérdés a fejemben :)
 
A felvetés jogos...gondolkoztam rajta, csak nem tudom mennyire kényes a tartásuk. Vízparamétereket pl. jelenleg nem mérek. Illetve minden garnéla eszik minden algát? ...és még millió ilyen kérdés a fejemben :)
Vannak olyanok amik kifejezetten szeretik az algát. Azért nem szabad tőlük azt várni, hogy mindent letakarítanak, de kordában tartják. Ami nekem sima csapvizben van olyan 220 tds mellett az Amano garnéla. De RC azaz red cherry is jól elvan csapvizben. Szerintem biztos van olyan a fórumon akinek van egy rakattal, de szinte minden üzletben lehet már kapni.
 
Szia, az agancs alga szinte biztosan a túl sok vas miatt van, a profito-nak önnmagában is nagyon magas a vas tartalma illetve az Excel is tartalmaz vasat. A vas pedig antagonista a foszforral, ráadásul tolsz bele plusz foszfátot is, amit nem is értek, mindenesetre a felhalmozódott vas miatt gyaníthatóan foszfát felvételi gondok is lehetnek, emiatt az is halmozódhat a vizedben így a tápanyag arányok fel vannak borulva. Én csökkenteném a profitot meg az excelt is és igazából a növénytömeg alapján a macro is sok lehet.
 
Szia, az agancs alga szinte biztosan a túl sok vas miatt van, a profito-nak önnmagában is nagyon magas a vas tartalma illetve az Excel is tartalmaz vasat. A vas pedig antagonista a foszforral, ráadásul tolsz bele plusz foszfátot is, amit nem is értek, mindenesetre a felhalmozódott vas miatt gyaníthatóan foszfát felvételi gondok is lehetnek, emiatt az is halmozódhat a vizedben így a tápanyag arányok fel vannak borulva. Én csökkenteném a profitot meg az excelt is és igazából a növénytömeg alapján a macro is sok lehet.
Szia, most váltom a profito-t planterre, ha az arányokkal lehet a gond, tudsz segíteni az arányokban? Az excelt az algák miatt adagolom leginkább, a foszfátot pedig hiánytünetként azonosították az ambúliánál. Mióta adagolom viszont hoz oldalhajtásokat is, ami gondolom ennek köszönhető.
 
A zöld szőr egyre durvább mértéket ölt 😭😭. Holnap 40-50 l. vízcsere, aztán tápcsökkentés... Remélem rosszat nem csinálok vele...
 
Szia!

Szerintem ültess még nyugodtan növényeket, (vágd vissza ami van és dugványozz, ha nem szeretnél sokat költeni) akár "holland" stílus is jól állna ennek az akvának és szép lassan emeld a tápozást, hasonló paraméterek mellett nekem fullosan beültetetett akváriumnál 30L-re megy 0,8 ml micro-macro és 0,4 ml Excel. Több Excel lowtechben nekem nem vált be, hogy ezért algásodtam vagy csak a növényeknek kellett idő, hogy magukhoz térjenek nem tudom, de mióta csökkentettem a gyári ajánlás felére, sokkal jobban elvan minden.

Víztisztaságra javasolnék felső rétegnek perlon vattát a szűrőbe, vagy ha kicsit nagyobb a keret amit rá tudsz szánni akkor egy kis purigent, bár az már költségesebb, de a vízzel csodát csinál.

ha tetszik, úszónövényeket is betehetsz, azok segítenek a mozgásteret növelni, emelheted.a tápozást algásodás veszélye nélkül, amit a növények meghálálnak.

Ha nincs táptalajod, szerintem táprudakat majd érdemes lehet a növények gyökereihez dugdosni, idővel biztosan szükség lesz rá.
 
Sziasztok,

Ha a ludwigiát elvágom talaj felett 1cm-nél, akkor kihajt? Úgy megtámadta az alga, hogy már sajnálom. Pedig olyan szépen tolják a bubikat...
 
Az akváriumnak sajnos még mindíg jól áll a távolság :( Nem nagyon bírok az algával, kissé tanácstalan vagyok már...
Legjobban a ludwigiákat támadja, nem tudom, hogy valami hiány miatt esetleg?
Egyedül a vizicsillag nem akar nőni, többiek növögetnek...
Ha minden igaz hét elején jön még egy szűrő, miután lecserélem az adaptert+a jelenlegi ma takarítva. Volt benne cucc...
Világítás fejlesztése is folyamatban, TC420 a szűk keresztmetszet, Kínából kellett rendeljek...ki tudja mikor ér ide.
 
Szia! Az eloterben probalkozhatsz Mc, Hc, Hm-el. Ezek aranylag konnyen tarthato elo-kozepteri novenyek. A felsorolt sorrendben no a meretuk. A hatterbe Rotala green, vagy rotala rotundifolia-val probalkozhatsz. Ezek is konnyen tarthato novenyek, hatterbe tokeletes megoldas lehet.
Erdemes minden novenyt kiprobalni amihez csak hozza tudsz jutni, maskepp nem fogod kitapasztalni melyik milyenre no, mi az igenye, mi az ami nalad megmarad.. 👍
 
Szia! Az eloterben probalkozhatsz Mc, Hc, Hm-el. Ezek aranylag konnyen tarthato elo-kozepteri novenyek. A felsorolt sorrendben no a meretuk. A hatterbe Rotala green, vagy rotala rotundifolia-val probalkozhatsz. Ezek is konnyen tarthato novenyek, hatterbe tokeletes megoldas lehet.
Erdemes minden novenyt kiprobalni amihez csak hozza tudsz jutni, maskepp nem fogod kitapasztalni melyik milyenre no, mi az igenye, mi az ami nalad megmarad.. 👍
Szia! Hátul van rotala, szerintem jól elvan, ebből csinálok egy jó bokrot. Ambúlia szintén. Ha kész az új lámpa, megpróbálom a HM-et, hátha összejön... Köszi a tanácsot!!
 
Holnap beszerzésre kerül a hibásnak vélt adapter az e900hoz. Valahogy a jobb áramlástól várom a megoldást az algára. Úgy tűnik, mintha a redmoor lefogná az áramot, mellette szenvednek a ludwigiák. A Tetra 1200ra muszáj a lilly, mert különben lobog minden. Szerintem a kettő együtt a megoldás. Járt már valaki így?
Elkelne egy kis segítség a tapasztalt kollégáktól...
 
Holnap beszerzésre kerül a hibásnak vélt adapter az e900hoz. Valahogy a jobb áramlástól várom a megoldást az algára. Úgy tűnik, mintha a redmoor lefogná az áramot, mellette szenvednek a ludwigiák. A Tetra 1200ra muszáj a lilly, mert különben lobog minden. Szerintem a kettő együtt a megoldás. Járt már valaki így?
Elkelne egy kis segítség a tapasztalt kollégáktól...
En teleraknam novennyel.. eleg nagy a terfogat, viszonylag keves novennyel. Sokat javitana a helyzeten.
 
IMG_20200316_191515.jpg
Sikerült beüzemelni a veterán JBL-t végre, benne csupa biológiai finomság, tm30 és perlon. Láthatóan kicsit megmozdult a víz, mégsincs nagy hepaj a tankban. Lehet koppanás lesz a végén, de én valamiért úgy hiszem ez segít átlendülni a nehézségeken. Kíváncsian várom, mikor látható javulás. Ami biztos, ez az éjszaka nem lesz nyugodt a szűrő miatt, bár tömítések és adapter cserélve, a nyomóág fojtása miatt vannak kétségeim 😱
 
Az elmúlt napok történései:

A szűrő a beüzemelése estéjén kb. 23:00 óra tájékáig bírta...hibajelenség, jön a víz 😭 😭 😭
Gyorsan szétszed, másnap hibafeltárás ismét... Utolsó tipp a légtelenítő kiiktatása. FBS ragasztóval adtam neki rendesen, most raktam össze, indítás után sehol a buborékok!!!
Holnap reggelig teszt a kádban, aztán éles bevetés ismét. 🤞🤞🤞
 
Back
Oldal tetejére