• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növények tárolása így megoldható?

apajatszik1

Tapasztalt kertész
Szerintetek sikerülhet életben tartani karácsonytól január elejéig a rendelt növényeket így?Karácsonyra csinálnák magamnak egy akvit amibe beszáll a család egy kis támogatással.Karácsonyra megvenném így a cuccokat de mivel a karácsonyfa megszokott helyére kerül az akvárium ezért csak január elején miután azt már leöltöztettük kerülne összerakásra az akvi.Rendelek bele gaból sagittaria subulatat és hydrocotyle tripartita japant továbbá egyéb oldalakról még cryptocorine wendti greent brownt és tropicát.Arra gondoltam hogy ha megvenném most rögtön karácsony előtt beültetnék velük egy vödröt amibe egy kis pár miliméteres táptalajt felé 3-4cm manadot szórok és megvilágítom egy 13wattos csiptetőssel tápozom őket meg minden még egy fan1et is kapnána szűrésnek.Szerintetek csak tönkre vágnám őket a 2-3hét alatt vagy ellenkezőleg előre jól gyökeresednének és erősödnének?
 
Miért akarod megvenni a növényeket, ha csak januárban rendezed be?
 
Szerintetek csak tönkre vágnám őket a 2-3hét alatt vagy ellenkezőleg előre jól gyökeresednének és erősödnének?
Nekem volt növény 2 hétig vödörben, talaja nem volt, de fényt kapott, kezdett elrothadni. Ráadásul beültetésnél érdemes a gyökereket visszavágni,
én nem javaslom hogy sokáig álljanak.
 
A beültetés fölösleges, elvannak azok a gyári kosárban. Fényt kapjanak, meg egy kis áramlás sem árt, a többit túl fogják élni. Nem ideális megoldás, a beültetéskor nyúzottabban fognak kinézni, de egy hét még nem a világ vége. Ha ennél többet akarsz várni, akkor inkább bírd ki, hogy a cuccok fizikailag nincsenek a fa alatt, és csak akkor rendeld meg őket, amikor már időszerű a dolog.
 
Miért akarod megvenni a növényeket, ha csak januárban rendezed be?
Mert így ajándékba kapja őket karira :) És ha nem a közelben lakik, akkor csak 1 szállítás van, így gazdaságos.
1. ha GA-ból kapod a növényeket, akkor kérhetsz ajándékutalványt is. (bár így újabb szállításra lesz szükséged, és ha fagy akkor gáz)
2. ha zselés akkor eláll, csak ne nyisd ki
3. sok sikert az akihoz.
 
BBálint eltalálta a dolgokat xddd

Akkor szerintem karácsonyra cuccok januárba meg a növények és a ga pontal kicsit faragok rajtuk majd inkább adok még 1x szállításért mint hogy rossz legyen az egész.

Akkor csak a cuccokat veszem meg majd karácsonykor mert félek ha várok nem lesz valami és akk meg ideges leszek a növényeket meg még1x mivel itt kb 3 hét van a 2 közt az tényleg sok.

A fagytól nem félek ezek elvileg jól vannak csomagolva nem kéne bajuknak lenni bár nem csak ga ból rendelek hanem vizinoveny.huról is remélem annak sem lesz baja.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok!

Szerintetek növényt (riccardia, parvula mini) meddig lehet eltárolni/életben tartani nem akváriumi környezetben?
Vízcserét, fényt, tápot meg tudom oldani naponta, de nem tudom akksiba rakni.
Gondoltam valami műanyag nagyobb tepsibe tenném beültetve (táp?)talajba és naponta-kétnaponta kapna állott vízcserét.

Kaptam @T.Endre-től két doboznyit és alapos tisztítás, algátlanítás után elültettem ami kellett, de jó sok maradt ami jó lenne a következő akváriumba, de ahhoz pár hetet ki kéne még bírniuk. (akinek kell, jöhet érte, tovább is adom:)
 
Sziasztok!

Leporolnám egy kicsit ezt a topikot, méghozzá egy matekpéldával. :D

Norbika pakkot rendelt GreenAquából, amiben cserepes növények is vannak.
Norbika nagy mágus ám a logisztika területén, ezért eddigi tapasztalatai alapján, akkor rendelte meg a pakkot, hogy egy nappal ültetés előtt, azaz pénteken érkezzen meg. Igen ám, de GreenAquáék most a szokottnál is gyorsabbak voltak, ezért borul a briliáns terv. Tehát, ha GLS Feri csütörtökön hozza ki a pakkot, de Norbika szombat este - legkésőbb vasárnap reggel - tud ültetni, akkor addig mégis, hogy a fenébe tárolja a cserepes növényeit?! :D

Másik üvegbe költözéssel egybekötött restartot tervezek, ezért van egy működő akváriumom otthon, de alga gondok miatt szombat reggelig blackout alatt van. Nem tudom az mennyire játszik?
 
Sziasztok!

Leporolnám egy kicsit ezt a topikot, méghozzá egy matekpéldával. :D

Norbika pakkot rendelt GreenAquából, amiben cserepes növények is vannak.
Norbika nagy mágus ám a logisztika területén, ezért eddigi tapasztalatai alapján, akkor rendelte meg a pakkot, hogy egy nappal ültetés előtt, azaz pénteken érkezzen meg. Igen ám, de GreenAquáék most a szokottnál is gyorsabbak voltak, ezért borul a briliáns terv. Tehát, ha GLS Feri csütörtökön hozza ki a pakkot, de Norbika szombat este - legkésőbb vasárnap reggel - tud ültetni, akkor addig mégis, hogy a fenébe tárolja a cserepes növényeit?! :D

Másik üvegbe költözéssel egybekötött restartot tervezek, ezért van egy működő akváriumom otthon, de alga gondok miatt szombat reggelig blackout alatt van. Nem tudom az mennyire játszik?

Egy vödör vízbe tedd be a növényeket. Csak arra figyelj, hogy ne legyen túl hideg és meleg sem. Valahol 20-25 fok körül. Így simán elvannak a hétvégi ültetésig.
Ne haragudj, hogy siettünk 😀
 
Back
Oldal tetejére