• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Növények rendelése hidegben!

viktorlantos

Alapító
Admin
Nah idén mire vége a télnek, megérkezik a tél! :)

Jövő hétre komolyabb fagyokat vízionálnak éjszakákra. Ha ez nem változik, akkor ezeken a napokon nem küldünk növényeket csomagban, mert a 48 órás heat pack ellenére megfagyna minden.

https://www.idokep.hu/idojaras/Budapest

Ha fontos, kérlek gyere el a boltba és vedd meg személyesen ezeken a napokon. Reméljük az utolsó ilyen hét lesz.
Utána természetesen ha picit javul az idő küldünk mindent.

Köszi a megértést (y)

frozen-plants-miki@flickr.jpg
 
GLS mai levele

Az előrejelzések szerint a hétvégén szokatlanul hideg időre lehet számítani az ország területén (mínusz 10 Celsius-fok és azt meghaladó értékek). Emlékeztetőül szeretnénk felhívni szíves figyelmüket arra, hogy szállítójárműveink, konténereink fűtetlenek, a mai napon feladott csomagokat a címhelyek szerint illetékes telephelyeinken hétfő hajnalban dolgozzuk fel. Ezért javasoljuk, hogy a ma feladandó folyadékokat, illetve a fagyra esetlegesen érzékeny egyéb termékeket csak a jövő hét folyamán adják át, ezzel is csökkentve a potenciális fagykárok magas kockázatát.
 
Viktor!
Nem tudom mennyire szabad hozzászólni ehhez a topichoz, viszont ez a növénytápokra is vonatkozik? Nem tudom mennyire érzékenyek a fagyra. Meg persze az ADA szállítmányon múlik a rendelésem a mineral 300 milis tápja miatt. :)
 
Viktor!
Nem tudom mennyire szabad hozzászólni ehhez a topichoz, viszont ez a növénytápokra is vonatkozik? Nem tudom mennyire érzékenyek a fagyra. Meg persze az ADA szállítmányon múlik a rendelésem a mineral 300 milis tápja miatt. :)

Tápoknak nem lesz baja, ha megfagy, de figyelünk erre is. Az ADA legkorábban a hét végén lehet itt.
 
Köszönöm szépen az infót! Hátha csak egy hétig tart ez a veszett hideg, utána pnot aktuális lesz egy szép nagy adag növényrendelésem az új berendezéshez :)
 
Szervusztok!
Érdeklődnék, ha ma rendelek Tőletek többek között zselés növényeket, akkor azok hétfői kiszállítással már jöhetnek?
Köszönöm.
 
https://www.idokep.hu/idojaras/Budapest

A hétfői nap még hidegnek tűnik, de a növényeket egyébként is kedd-szerdán postázzuk általában a frissen beérkező szállítmányokból.

Úgyhogy itt a tavasz, ismét indulnak a növény szállítások! YES!

Lekopogom, de ezt szerencsésen megúsztuk. Egész télen csak 1 hétre kellett behúzni a féket.

Ki az aki most tavasszal tervezi az átépítést, ültetést, berendezést, átalakítást?
 
Nekem üresen áll az első növényes akváriumom! :(
Szükségem van sziklákra, fákra, és növényekre is!
 
És van már valami terved milyen lesz a látványvilág?
Na ezzel jó kérdést tettél fel! Most már fogalmam sincs.
Az volt a tervem, hogy az asszonyt bevonom a tervezésbe, mert nem nagyon érzi magáénak ezt a növényes akvarisztika hobbit.
Na erre kitalált nekem olyan scapet, hogy a hajam égnek áll. Én elsőre valami egyszerűt gondoltam, pár szikla növények, és próbálni algamentesen életben tartani.
Na erre ezt a GA akvát akarja!
akvarium-001c.jpg

Szerintem ez nekem nagy falat lenne!
 
Na ezzel jó kérdést tettél fel! Most már fogalmam sincs.
Az volt a tervem, hogy az asszonyt bevonom a tervezésbe, mert nem nagyon érzi magáénak ezt a növényes akvarisztika hobbit.
Na erre kitalált nekem olyan scapet, hogy a hajam égnek áll. Én elsőre valami egyszerűt gondoltam, pár szikla növények, és próbálni algamentesen életben tartani.
Na erre ezt a GA akvát akarja!
View attachment 50430

Szerintem ez nekem nagy falat lenne!

Miért érzed nagy falatnak? :) az ember ne becsülje alá önmagát. Pont ilyen fát és pont ilyen dekort szinte 100% hogy nem fogsz találni, de valami hasonlót össze lehet válogatni főleg ha ott vagy egy dekor hegy közepén :) Aztán nem kell egyből elindítani az akváriumot, forgatod egy-két hétig a kiegészítő köveket, fákat és meglesz az :) (Főleg GA-ban ott a berendező keret, ha két órán keresztül forgatod ott a dekorokat se fogják azt mondani hogy tűnj innen :D )
Mondjuk a mohát nehéz növénynek mondják, én még nem tudom, az új berendezésbe viszont szánok valami fajtát csak még nem tudom melyik legyen mert sokra mondják hogy nyíráskor beeszi magát mindenhova és kitúrja a többi növényt. Nem tudom melyik lenne a megfelelő egyelőre :)
 
Köszönöm a bíztatást, ha kicsit jobb idő lesz akkor kimegyünk az asszonnyal Törökbálintra, az udvarra válogatni. Azután meglátjuk hogy sikerül. De azért első építésnél azért be vagyok tojva rendesen. :)
Minél tovább olvasom a fórumot, annál jobban elbizonytalanodom.
 
Köszönöm a bíztatást, ha kicsit jobb idő lesz akkor kimegyünk az asszonnyal Törökbálintra, az udvarra válogatni

Ha egy tanácsot elfogadsz, legózni asszony nélkül gyere. A csajok ha csak nem ők akarnak kifejezetten legózni türelmetlenek.
Ha egyedül vagy tényleg senki sem fog rád szólni, ha 2 óráig szöszölsz.

A fenti egyszerű építmény is több lépcsőben indult el. Semmi korszakalkotó nem volt a hardscape részében, de azért ezzel is kell játszani kicsit. Elsőre pl be sem fértek a dekorok úgy ahogy akartuk :)

Szerintem ez nekünk is 3x fél nap volt.

Miután bekerültek a fák és beforgattuk őket feltöltöttük talajjal

26294977085_b6b936ca80_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

A látványt hagytuk ülepedni. A váz jó volt, de nem tudtuk mi legyen belőle.
1 hét múlva adtunk még hozzá néhány részletet miután a fő dekorokat már nem akartuk mozgatni.

25993814943_f3c087b20e_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

Megint hagytuk ülepedni az elképzelést. 3 hét múlva!!!! beültettük.
De az akkori fotó a későbbi kész látványhoz képest meglehetősen csupasz volt

26906032831_59c4903c4e_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

Akkor még azt gondoltam, hogy ez a ritkított kinézet kifejezetten szuper lesz a természetes látványhoz.
De ez a kevés moha is 2-3 hónap alatt akkora lett, hogy már nem volt visszaút és elesett ez a ritkított koncepció. És maradt a bundás ág :)

Szóval vágj bele nyugodtan. A sok moha mondjuk tényleg nyűg tud lenni, ha nincs megfelelően összelőve a rendszered és a szűrés alultervezett.
De csak így lehet tanulni. Lehet sokkal jobb lesz a végeredmény. Hajrá! De ne 1 nap alatt akard megoldani az egészet :)
 
Mivel a mogyoróinkat továbbra is szorongatja a hideg a növények rendelését kénytelenek vagyunk szüneteltetni néhány napra. ❄️❄️❄️
Növényeket csak bolti átvételre rendeljetek kérlek. Hozzánk express érkeznek a növények a kertészetekből, de nem tudjuk garantálni ebben az időszakban a fagyásmentes szállítást.

Időkép február végéig jelez hasonló körülményeket, de folyamatosan nézzük a változásokat. Ha ebben nem lesz fejlemény, akkor márciustól indulnak újra a növény házhozszállítások.

Sajnos a jelenlegi helyzetet tovább fokozza a totális heatpack hiány az EU-ban.
 
Back
Oldal tetejére