• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növények pihenése

verde

Kertész szaki
Tegnap este pár órás fórum olvasás után lefekvéskor azon gondolkoztam :confused: , hogy az akváriumi növényeknek nincs igényük pihenésre?
Arra gondolok, hogy a természetben is van téli pihenőidő, amikor a növények életfolyamatai lelassulnak, és összeszedik magukat a következő tavaszi indulásra.
Ezzel szemben az aksikban lévő növények, egész évben pörgetve vannak. A kinti növényeknél nyilván befolyásolja a hőmérséklet változása ezt a folyamatot, de a szobanövények is lelassulnak télen, pedig viszonylag állandó a hőmérséklet egész évben, igaz télen a fénymennyiség valamivel kevesebb.
A szobanövények esetében a tápoldatokra is rá van írva, hogy összel-télen jóval kevesebbre van szükségük.
Vagy megfordítható a kérdés, a szobanövények és kinti növények ha egész évben megkapnának mindent amire szükségük van, akkor egész évben "pörögnének", nem éreznék hiányát a pihenésnek?
 
Tegnap este pár órás fórum olvasás után lefekvéskor azon gondolkoztam :confused: , hogy az akváriumi növényeknek nincs igényük pihenésre?
Arra gondolok, hogy a természetben is van téli pihenőidő, amikor a növények életfolyamatai lelassulnak, és összeszedik magukat a következő tavaszi indulásra.
Ezzel szemben az aksikban lévő növények, egész évben pörgetve vannak. A kinti növényeknél nyilván befolyásolja a hőmérséklet változása ezt a folyamatot, de a szobanövények is lelassulnak télen, pedig viszonylag állandó a hőmérséklet egész évben, igaz télen a fénymennyiség valamivel kevesebb.
A szobanövények esetében a tápoldatokra is rá van írva, hogy összel-télen jóval kevesebbre van szükségük.
Vagy megfordítható a kérdés, a szobanövények és kinti növények ha egész évben megkapnának mindent amire szükségük van, akkor egész évben "pörögnének", nem éreznék hiányát a pihenésnek?
jó kérdés-
kíváncsi vagyok, hogy mit válaszol aki ért hozzá, bár bennem is felmerült, de elhessegettem azzal, hogy a szubtrópusi-trópusi klímákon, ahonnan a legtöbb ilyen növény származik, lényegében egész évben vegetációs időszak van.
 
Én is úgy gondolom, hogy a legtöbb növény amit használunk az olyan helyről származik, ahol max. 2 évszak van és egyik sem az tél ami nálunk van :)
 
A 2 évszak közül az egyik nyár, a másik tél az ilyen helyeken, de a telet nem a mi éghajlatunkhoz kell hasonlítani. ;)
Az ottani tél egy nálunk gyengébb nyárral ér fel. :D
 
Azért lehetne ezzel kísérletezni, az Eleocharis például "mindenhol" él, tehát ott is ahol több évszak van. Én ugyan nem értek hozzá, de például úgy tudom, hogy szobanövényeket szoktak úgy virágzásra bírni, hogy váltogatják a tápozás és a tápozás nélküli időszakokat. Gondolom a témánkhoz lehet ennek is köze. Azt nem gondolom, hogy bármi jobb lenne attól, ha ilyesmire is figyelnénk, de természet kedvelőknek jó kísérlet lehet, utánanézni ennek és picit modellezni a természetet. :)
 
Pihenjenek este, amikor rájuk oltjuk a villanyt. :D
Én azt gyanítom, hogyha visszaveszünk valamiből, hogy pihenhessenek, újra meg kell találnunk az egyensúlyt, hogy a pihenés ne hanyatlás legyen, és ne támadjanak az algák.
 
Back
Oldal tetejére