• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akváriumi növények hiánytünetei

Tegyél tápkapszulát. 3-4 hónap+ nyári melegebb víz= kimerült a lassú adagolású tápkapszula. (gondolom Tropica, ADA kapszula is hasonlóan működhet... ) Melegebb vízben hamarabb oldódik, aminek egy részét nem a gazok eszik meg, hanem a vízcserék. Szerintem. 🙂
Tropica tápkapszula.
Egy 64L akvába sok növénnyel, mennyi tápkapszula az ideális egyébént? Mert erről kerestem régen infót, de nem igazán találtam.

@Maver: Sajnos nincs itthon laborom. :D
KH/GH/Fe t tudok mérni cseppel. Van a csíkteszt, ott a nitrát lényegében nem mutat semmit. Tehát nulla. De, ha jól tudom kb ennyinek is kell lennie ADA tápozással, ahogy a PO4 nek is. PO4 et nem tudok mivel mérni, de ha tippelnem kellene az is közel áll a nullához.
 
@meszes
Esetleg megpróbálhatod csekély mértékben emelni a nitrátot azzal, hogy betelepítesz még halakat, garnélákat. Nem írtad mekkora az akva, meg hogy állatok terén hogy állsz. Egy átlagos 60-110l közötti akvánál már érezhető nitrátszint emelkedést hozhat 15-20 garnéla (+később a szaporulat) és/vagy 8-10 csapathal. Ez pont jó lenne arra, hogy a vízben is legyen valami kis nitrát, amit pl a ludwigia és az arra igényesebb növények teljesen fel is használhatnak.
Amúgy a többiekhez csatlakozva a talajkapszula biztos nem fog ártani.
 
Sziasztok! Segitséget kérnék tőltek! Az akváriumom szeptember 10. indult .

Adatok:
ADA 45P 37liter
Co2 van
Talaj: Ada Amazonia ver 2
Ro viz GA GH/KH visszasózva 180ppm-re
GA Mikró/Makró 2ml/2ml napi + Easy Life Po4 1ml/nap
Eheim Experience 250 + full mátrix +perlon.

Viz paraméterek:
No3 3-5 között
Po4 0,4-0,5
Gh 5
kh 2
ph 6-6,5
Fe 0,25

Kb 2 hete a Staurogyne repens a régebbi alsó levele kifakulnak idővel , de az új hajtások szép zöldek, illetve a Ludwigia Super Red mini új hajtási fodrosak, többi növény rendben.

A nitrát értékre gyanakszom ,hogy nem elég mivel 15-20 lenne , bár most a No3/Po4 arány 10:1

El szerint tápozok ,de mégsem megy fel 10-20 ig az érték még a heti vízcsere előtti mérésnél sem.

Adagoljak külön Nitrátot és foszfátot a 10: 1 arány betartásával? Kálium elég lesz ami a 2ml-el Macroval megy naponta?

Vagy emlejem a Macro adagot az gyári ajánlás fölé?

Amit észre vettem még ,hogy mostanában nem annyira bubiznak a nővények.
 
Utoljára módosított:
Adagoljak külön Nitrátot és foszfátot a 10: 1 arány betartásával? Kálium elég lesz ami a 2ml-el Macroval megy naponta?
Ne bonyolítsd túl. Emeld meg simán a makrót(színtelent🤭 mindig keverjük...) Az arányok így jók lesznek. A káliumot meg amúgy se lehet túladagolni. Az, hogy kevesebb mikró kell, az sokunknál fordult már elő. A vasat méred, abból tudsz következtetni, ha azt is utána kellene emelni. 😉
 
Megint jöttem sírni.. :D
Szerintetek mire lehetnek éhesek a növények?
ADA K, mineral 3-3ml 60p.
Kicsit több mint 1 hónapja megy az akva.
KH:3-4
GH:7-9
(Kő keményít)
WRGBII 90/70/70

1 hete elkezdtem adni heti 2x1ml nitrátot, meg heti 2x3csepp ecat, hátha jobb lesz.
Blyxa nem szép húsos levelű, a macranda miniről nem is beszélve.
Hygrophila sp. Araguaia dobja a leveleit. Pedig az elején szépet fejlődött.
Bubizni meg bubizik minden mintha muszáj lenne neki.
Stagnálnak a növények, bár ennek örülök is valamennyire, de nem látom egészségesnek őket.

Remélem minden fontosabbat leírtam. Köszönöm.
 

Attachments

  • IMG_1808.jpeg
    IMG_1808.jpeg
    353.8 KB · Megtekintések: 29
  • IMG_1809.jpeg
    IMG_1809.jpeg
    448.1 KB · Megtekintések: 30
  • IMG_1810.jpeg
    IMG_1810.jpeg
    344.4 KB · Megtekintések: 30
  • IMG_1811.jpeg
    IMG_1811.jpeg
    273 KB · Megtekintések: 29
  • IMG_1812.jpeg
    IMG_1812.jpeg
    370.1 KB · Megtekintések: 28
Szerintetek mire lehetnek éhesek a növények?
talán növénytápra.... a Brighty K az nem táp és ha mást nem is használsz akkor ne csodálkozz. Mindenképp vegyél és adagolj naponta ADA Brighty Mineralt a K-hoz és heti 2x Nitrogent, hogy serkentsd a növekedést.
ADA tápozás kezdeti időszak:
Brighty K + Brighty Mineral... kb. 2hó

ADA tápozás 2.hó után:
Brighty K + Brighty Mineral + Brighty Iron vagy ECA.

A nitrogent ettől függetlenül adagolható, ha fakók a levelek vagy ha gyorsabb növekedést szeretnél...
 
talán növénytápra.... a Brighty K az nem táp és ha mást nem is használsz akkor ne csodálkozz. Mindenképp vegyél és adagolj naponta ADA Brighty Mineralt a K-hoz és heti 2x Nitrogent, hogy serkentsd a növekedést.
ADA tápozás kezdeti időszak:
Brighty K + Brighty Mineral... kb. 2hó

ADA tápozás 2.hó után:
Brighty K + Brighty Mineral + Brighty Iron vagy ECA.

A nitrogent ettől függetlenül adagolható, ha fakók a levelek vagy ha gyorsabb növekedést szeretnél...
Oda volt írva, hogy "ADA K, mineral 3-3ml 60p."
Akkor, magyarán várok, hogy mit hoz ki belőle a plusz nitrát.
Hátha észhez tér a rendszer.
 
Sziasztok!

Durván 3 hete indítottam egy új Scape-et (akvárium 60x40x40 cm):
  1. A Növények ADA Amazonia Ver. 2 talajba vannak ültetve, a tápkapszulákat bele raktam.
  2. Masterline I, illetve Masterline II tápozás megy napi szinten 3 - 3 ml.
  3. A fény ONF FLAT One+ kb 40 cm-re a víztől maxon járatva.
  4. CO2 0-24-ben megy, úgy, hogy a DC színe zöldes-lime
  5. Full ozmó víz GA-s GH/KH-val visszasózva. (nincs a víz pihentetve, közvetlenül megy az akvárumba)
  6. Hőmérséklet 22 - 24 fok között ingadozik.
A növényeim egy része elmállott, a többi stagnál. Mi lehet a probléma? Merre induljak el?
Diatom alga van mindenhol szinte, illetve megjelent az üvegen a Zöld por alga is...

Köszi a segítséget
 
Sziasztok!

Durván 3 hete indítottam egy új Scape-et (akvárium 60x40x40 cm):
  1. A Növények ADA Amazonia Ver. 2 talajba vannak ültetve, a tápkapszulákat bele raktam.
  2. Masterline I, illetve Masterline II tápozás megy napi szinten 3 - 3 ml.
  3. A fény ONF FLAT One+ kb 40 cm-re a víztől maxon járatva.
  4. CO2 0-24-ben megy, úgy, hogy a DC színe zöldes-lime
  5. Full ozmó víz GA-s GH/KH-val visszasózva. (nincs a víz pihentetve, közvetlenül megy az akvárumba)
  6. Hőmérséklet 22 - 24 fok között ingadozik.
A növényeim egy része elmállott, a többi stagnál. Mi lehet a probléma? Merre induljak el?
Diatom alga van mindenhol szinte, illetve megjelent az üvegen a Zöld por alga is...

Köszi a segítséget
Nitrát, foszfát, vas stb. tartalma a víznek?
 
Back
Oldal tetejére