• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akváriumi növények hiánytünetei

Miért gondolod így?

Mert amíg várok az akváriumomra, azzal szórakoztam, hogy különféle vizeimet teszteltem, és így emlékeztem.

Viszont rossz érzésem lett, hogy megkérdezted, és leteszteltem gh/kh+-t jbl K teszttel most megint. A teszt azt jelzi, hogy van benne van bőven (ro visszasózva 140ig). Persze lehet rosszul teszteltem - de a csapvízben minimálisat mutat - és akkor rosszul is emlékeztem.

Mindenesetre mea culpa maxima, és visszavonva a "biztos nem"-et megvárom, amíg valaki olyan válaszol, aki tudja is.
 
Mert amíg várok az akváriumomra, azzal szórakoztam, hogy különféle vizeimet teszteltem, és így emlékeztem.

Viszont rossz érzésem lett, hogy megkérdezted, és leteszteltem gh/kh+-t jbl K teszttel most megint. A teszt azt jelzi, hogy van benne van bőven (ro visszasózva 140ig). Persze lehet rosszul teszteltem - de a csapvízben minimálisat mutat - és akkor rosszul is emlékeztem.

Mindenesetre mea culpa maxima, és visszavonva a "biztos nem"-et megvárom, amíg valaki olyan válaszol, aki tudja is.
Na én ugyan így jártam! Azért kérdeztem rá! Rámértem a visszasózott RO vizemre(tds150) és volt benne kálium. Nem is kevés. Viszont vettem egy másik tesztet és a tegnapi mérésnél nulla volt az érték.
 
Na én ugyan így jártam! Azért kérdeztem rá! Rámértem a visszasózott RO vizemre(tds150) és volt benne kálium. Nem is kevés. Viszont vettem egy másik tesztet és a tegnapi mérésnél nulla volt az érték.
Milyen teszted van? 2 különböző, vagy csak az egyik régi? (persze következtetni ebből nem fogok, csak kíváncsi vagyok... ☺️)
 
Sziasztok!

Jelenleg ADA tápokkal dolgozok, de valamiért hiánytünetet produkál ez a két növény..
Amazonia II + Co2 + 4x24w 8 órában, RO víz
Brighty K + Mineral + Seachem Iron 3-3-3ml
Ma reggel már 4 ml Iron adtam.
Délután mértem vasat, ami még mindig nagyon alacsony, jószándékkal 0,05mg/l.
Hol keressem a hibát? Mi nyeli el a vasat ennyire? Én vashiányra gondolok, de persze nem biztos, hogy csak erről van szó.
GA MicMac al nem voltak hiánytűnetek.

Köszönöm.
 

Attachments

  • IMG_0680.jpeg
    IMG_0680.jpeg
    300.7 KB · Megtekintések: 49
  • IMG_0681.jpeg
    IMG_0681.jpeg
    255.1 KB · Megtekintések: 44
Sziasztok!

Jelenleg ADA tápokkal dolgozok, de valamiért hiánytünetet produkál ez a két növény..
Amazonia II + Co2 + 4x24w 8 órában, RO víz
Brighty K + Mineral + Seachem Iron 3-3-3ml
Ma reggel már 4 ml Iron adtam.
Délután mértem vasat, ami még mindig nagyon alacsony, jószándékkal 0,05mg/l.
Hol keressem a hibát? Mi nyeli el a vasat ennyire? Én vashiányra gondolok, de persze nem biztos, hogy csak erről van szó.
GA MicMac al nem voltak hiánytűnetek.

Köszönöm.
RO vizet mivel és meddig sózod vissza? Mg hiány esetleg okozhat hasonló tüneteket.
 
Nem sózom vissza, mert van benne pár kg Seiryu kő, és csere után kb pont 130 TDS és csere előtt 200+.
Köszönöm a tippet.
TDS Azert kicsit csaloka ilyen helyzetben Mert azt megmondja mennyi csak azt nem mi van a vizedben. Seryubol csak CaCO3 oldodik a vizbe. Igy gyakorlatilag mas nincs a vizedben, ettol nagyon siman lehetnek hianytuneteid. ADA mineralban van egysmas.
ADA.
1624373268622.png1624373459115.png
GA
1624373298975.png


igy ranezesre, meg mindig lehet vas, GA microban igy is 5X annyi van mint a Ironban. De oszinten mindenkepp igyekeznek valamivel visszasozni, mert ha csak a meszko van a vizedben a pH is alakulhat ugy hogy a vas felvehetetlen, de lehet a fenti elemekbol barmi mas is. Mindenkepp hasznalnek valami visszasozot hogy KH/GH megfelelo balanszban legyen, de esetleg probalkozhatsz kicsit meg tobb Ironnal napokon keresztul, ADA tapokbol tenyleg lehet duplat triplat nyomni, ha ugy latod szukseg van ra. De ezeket a lean mennyisegeket nem is biztos hogy otthoni tessztel ki tudod mutatni.
Esetleg amit en tennek, bar biztos lesz aki lehurrog :D Hasznalnek GA Microt talan kicsit alacsonyabb dozisban.
 
TDS Azert kicsit csaloka ilyen helyzetben Mert azt megmondja mennyi csak azt nem mi van a vizedben. Seryubol csak CaCO3 oldodik a vizbe. Igy gyakorlatilag mas nincs a vizedben, ettol nagyon siman lehetnek hianytuneteid. ADA mineralban van egysmas.
ADA.
View attachment 150873View attachment 150875
GA
View attachment 150874


igy ranezesre, meg mindig lehet vas, GA microban igy is 5X annyi van mint a Ironban. De oszinten mindenkepp igyekeznek valamivel visszasozni, mert ha csak a meszko van a vizedben a pH is alakulhat ugy hogy a vas felvehetetlen, de lehet a fenti elemekbol barmi mas is. Mindenkepp hasznalnek valami visszasozot hogy KH/GH megfelelo balanszban legyen, de esetleg probalkozhatsz kicsit meg tobb Ironnal napokon keresztul, ADA tapokbol tenyleg lehet duplat triplat nyomni, ha ugy latod szukseg van ra. De ezeket a lean mennyisegeket nem is biztos hogy otthoni tessztel ki tudod mutatni.
Esetleg amit en tennek, bar biztos lesz aki lehurrog :D Hasznalnek GA Microt talan kicsit alacsonyabb dozisban.
Köszönöm a részletes leírást.
Van GH+ itthon, akkor visszasózom valamennyire, 130 ra leviszem csere után 150 ig visszasózom, jó lehet? Vagy inkább mérjek GH t, és úgy állítsam be?!
De igazából, ha csere után rámérek egy GH/KH ra és jók az értékek, ezeket elvégre ki lehet zárni, hogy ilyen téren van híja valaminek.
Egyébként csak ennek a két növénynek vannak hiánytünetei. Az összes többi egészséges. ( legalábbis nekem annak tűnnek )

Ha hiszed, ha nem, ezen gondolkodtam már én is. Mi több, tovább is gondoltam már takarékosságból, lehetne e olyat, hogy maradna a Brighty K + Green Aqua Micro esetleg ha kell hozzá, akkor Fe pluszba.
 
lehetne e olyat
Lehet, én nem sok reményt fűzök hozzá, de attól még működhet.
A fent említett tápok két teljesen különböző tápozási rendszer termékei, de ha szeretsz kisérletezni, próbáld majd meg. A tapasztalatra én speciel nagyon kiváncsi vagyok...
 
Köszönöm a részletes leírást.
Van GH+ itthon, akkor visszasózom valamennyire, 130 ra leviszem csere után 150 ig visszasózom, jó lehet? Vagy inkább mérjek GH t, és úgy állítsam be?!
De igazából, ha csere után rámérek egy GH/KH ra és jók az értékek, ezeket elvégre ki lehet zárni, hogy ilyen téren van híja valaminek.
Egyébként csak ennek a két növénynek vannak hiánytünetei. Az összes többi egészséges. ( legalábbis nekem annak tűnnek )

Ha hiszed, ha nem, ezen gondolkodtam már én is. Mi több, tovább is gondoltam már takarékosságból, lehetne e olyat, hogy maradna a Brighty K + Green Aqua Micro esetleg ha kell hozzá, akkor Fe pluszba.
A GH+ pont szuper a seiryu melle.
En igyekszem valami merheto ertekig felhozni a vizemet (60 - 80 ppm parktikusan egy kanal per 5l) es ezzel cserelek vizet 30-50% es a vegen beallitom 180-ra ha meg nem tartok ott.
Egy nagyon hasonlo tapozast csinalok a sajat akvariumomban (64l ). Napi 1 ml Green Aqua Micro 3 Brighty K es neha nitrogen. Igy vasban kb ott tartok mintha az Iront kicsit tobbet adnam mint az alap dozis.
Honapok ota megy nincs vele gond. Minden szepen no.
 
Na jó.. Tényleg nem értem.
Hova tűnik az a rengeteg vas amit adok a vízbe?
Azért már 3ml ADA Mineral, meg 5ml Seachem Iron ( 64L akva ) lényegében nem emel semmit a vasszinten az már kicsit erős.
Lámpaoltásnál nyomtam be a tápot, és most mértem rá a vasra 4 óra világítás után. Vagy ilyen iszonyat gyorsan megeszik a növények?
A GA Micrót még nem vetettem be, de ezután lehet az lesz tényleg.
 
Ilyenkor csinalunk referencia oldatot megnezni jo-e a cseppteszt. Vagy ramersz 1 perccel az adagolast kovetoen. 5ml seachemtol a 64 literben 0.8 ppm lesz.
Na ez az. Így, vagy úgy de mutatnia kellene már ekkora mennyiségnél, még ha órák múlva is mérem. Vagy tévednék?!
A minap szinte közvetlen utána mértem rá, de ott kb 0.4-0.5 ppm jött ki.
 
IMG_1118.jpegIMG_1115.jpeg

ADA rendszer, kicsit stagnálnak egyhelyben a növények ezért elkezdtem adagolni 1 hete 3 naponta nitrogént. Viszont nem vagyok benne biztos, az is lehet, hogy PO4 hiány van.
Ezt ADA rendszerben, hogy tudom megoldani? Tápkapszulákat úgy kb 3-4 hónapja szúrtam le. Esetleg még valami amivel megoldhatom?
Vagy esetleg valami más tipp?
 
View attachment 156047View attachment 156037

ADA rendszer, kicsit stagnálnak egyhelyben a növények ezért elkezdtem adagolni 1 hete 3 naponta nitrogént. Viszont nem vagyok benne biztos, az is lehet, hogy PO4 hiány van.
Ezt ADA rendszerben, hogy tudom megoldani? Tápkapszulákat úgy kb 3-4 hónapja szúrtam le. Esetleg még valami amivel megoldhatom?
Vagy esetleg valami más tipp?
Tegyél tápkapszulát. 3-4 hónap+ nyári melegebb víz= kimerült a lassú adagolású tápkapszula. (gondolom Tropica, ADA kapszula is hasonlóan működhet... ) Melegebb vízben hamarabb oldódik, aminek egy részét nem a gazok eszik meg, hanem a vízcserék. Szerintem. 🙂
 
View attachment 156047View attachment 156037

ADA rendszer, kicsit stagnálnak egyhelyben a növények ezért elkezdtem adagolni 1 hete 3 naponta nitrogént. Viszont nem vagyok benne biztos, az is lehet, hogy PO4 hiány van.
Ezt ADA rendszerben, hogy tudom megoldani? Tápkapszulákat úgy kb 3-4 hónapja szúrtam le. Esetleg még valami amivel megoldhatom?
Vagy esetleg valami más tipp?
Szerintem egy tápanyag szint mérés nem ártana, tudom ez nem EI de azért egy nitrát, foszfát szint jó lenne. Meg vas ha sok a mikro kevés a makro az sem túl jó meg fordítva , saját tapasztalat.
 
Back
Oldal tetejére