• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akváriumi növények hiánytünetei

A fényt ha kell meg tudom növelni - van a szekrényben eltéve még egy ilyen lámpa, csak co2 nélkül azt már nagyon soknak találtam (igaz viszonylag mély az akvárium, Dennerle 60-as kocka -> ~40cm)
Mivel első, kicsit tesztelgetős is a dolog, az sem kizárt hogy egy olcsóbb (zselés/DIY) CO2-t betegyek próbának...
Tolj mar egy total kepet legyszives az akvariumrol.
Ha co2 ben gondolkozol ott sokmindennek meg kell felelni. Erosebb feny, heti tapanyag naponta, (fokozatosan)
 
Sziasztok! Hogyan kellene azt megoldanom dózis pumpa nélkül hogy egy héten keresztül ha elutazok akkor az akváriumi növények ne kársodjanak pl: tápanyag hiánytól. Mert naponta carbot és Macrot adagolok. Egy 100 és 10 l akiról lenne szó.
 
Sziasztok!

112l, 2x18w t8, +2000lumen led, jbl702, heti 30% vizcsere, manado, vizet pár hete kezdtem lágyítani jelenleg gh 13 kh 7. Eddig gh 35volt... Azt gondoltam a túlzott mg miatt kcal hiány lehetett. De most a lágyítás után sem hoz rendes hajtást.
Tápozás napi 1ml profito 2pumpa Tf macro. Így a Po4 1körüli, No3 meg 15körül. MI lehet a bajuk? Ambulia, valisneria, echinodorus bleheri, vizi hortenzia(neki mondjuk mintha fonnyadna a levele) nő rendesen. Co2 DIY citromsavas lesz ha megérkeznek a cuccok hozzá. Létezik hogy Co2 hiány lesz ez?
http://www.képmegosztó link törölve/images/hdd1/2018/05/12/20120180512_162546.jpg
http://www.képmegosztó link törölve/images/hdd1/2018/05/12/68920180512_162535.jpg
http://www.képmegosztó link törölve/images/hdd1/2018/05/12/27420180512_162507.jpg
köszi a segítséget!
 
Sziasztok!

112l, 2x18w t8, +2000lumen led, jbl702, heti 30% vizcsere, manado, vizet pár hete kezdtem lágyítani jelenleg gh 13 kh 7. Eddig gh 35volt... Azt gondoltam a túlzott mg miatt kcal hiány lehetett. De most a lágyítás után sem hoz rendes hajtást.
Tápozás napi 1ml profito 2pumpa Tf macro. Így a Po4 1körüli, No3 meg 15körül. MI lehet a bajuk? Ambulia, valisneria, echinodorus bleheri, vizi hortenzia(neki mondjuk mintha fonnyadna a levele) nő rendesen. Co2 DIY citromsavas lesz ha megérkeznek a cuccok hozzá. Létezik hogy Co2 hiány lesz ez?
http://www.képmegosztó link törölve/images/hdd1/2018/05/12/20120180512_162546.jpg
http://www.képmegosztó link törölve/images/hdd1/2018/05/12/68920180512_162535.jpg
http://www.képmegosztó link törölve/images/hdd1/2018/05/12/27420180512_162507.jpg
köszi a segítséget!



Szia,

ez tipikus foszfor felvételi probléma: rothadó, csökevényes alsó levelek, a levelek vége "lekonyul", zöld pontalga. A mért szintjeid alapján, és a tápozásodból pedig ez nem következne.
Ha valami antagonista pár, amit nem mérsz, felgyülemlett, az okozhat ilyen tünetet. Minden esetre a probléma megoldásához érdemes lenne jobban körüljárni a témát. Co2 segíthet, ha pl a vas lett sok, mivel az alacsonyabb pH miatt a növények a vasat jobban fel felveszik, és fogy a vízből, amitől a foszfor felvétele is javul.
 
Még egy dolog eszembe jutott: egy szinergista hiánya is lehet az ok. A szinergista párok csak együtt felvehetők a növény számára, ha az egyik nincs, a másik felvétele sem valósul meg. A lágyíás során lehet, hogy a magnézium szintje a kellő mérték alá csökkent(a magnézium a foszfor szinergista párja), ebben az esetben feltételezhetjük, hogy már kezdetben is kalcium túlsúlyos lehetett a vized.
 
Azt gondoltam a túlzott mg miatt kcal hiány lehetett. De most a lágyítás után sem hoz rendes hajtást.

A régebbi levelek csavarodása foszfor hiánytünet szokott lenni, az újaké a kalcium.
 
Még egy dolog eszembe jutott: egy szinergista hiánya is lehet az ok. A szinergista párok csak együtt felvehetők a növény számára, ha az egyik nincs, a másik felvétele sem valósul meg. A lágyíás során lehet, hogy a magnézium szintje a kellő mérték alá csökkent(a magnézium a foszfor szinergista párja), ebben az esetben feltételezhetjük, hogy már kezdetben is kalcium túlsúlyos lehetett a vized.
Köszi! Nem tudok itt privátban válaszolni, írtam fbon !
 
Sziasztok. Kb 3 hete rendeltem
Tropica Ludwigia Palustris növényt. A helyzet az hogy sárgul torzulva fejlödik. Mic mac carbo 5-5-5 ml co2 lime zöld. Minden más növényem él és virul de ez nagyon nem fajin. Valamibötlet? Meleg lenne neki a 27fokos viz? IMG_20180606_052807.jpg
 
Sziasztok. Kb 3 hete rendeltem
Tropica Ludwigia Palustris növényt. A helyzet az hogy sárgul torzulva fejlödik. Mic mac carbo 5-5-5 ml co2 lime zöld. Minden más növényem él és virul de ez nagyon nem fajin. Valamibötlet? Meleg lenne neki a 27fokos viz? View attachment 56771


Engem ez foszforhiányra emlékeztet. Valahol kell keresni egy tápanyag-felborulást, aminek a végén valszeg a foszfor áll. A többi növényről kérhetek képet, hogy ők is utalnak-e erre?
 
Sziasztok. Kb 3 hete rendeltem
Tropica Ludwigia Palustris növényt. A helyzet az hogy sárgul torzulva fejlödik. Mic mac carbo 5-5-5 ml co2 lime zöld. Minden más növényem él és virul de ez nagyon nem fajin. Valamibötlet? Meleg lenne neki a 27fokos viz? View attachment 56771


Én az ilyen megtörést foszforhiánynak azonosítottam.

24172699_1436215369781089_1668828621_n.jpg


Nettó hiány kizárt, ha adod rendesen a tápot. Kivéve ha keveset adsz, és/vagy aktív talajod is friss.

Ha rá mérsz a foszfátra, és túl alacsony, vagy túl magas, mindkettő indokolja a foszforhiányt, az egyik esetben tényleg nincs, a másik esetben pedig valami gátolja a felvételt és azért rekedt meg a vízben.
 
Lágy vízben van a növény?
Ugyanis nálam EI tápozás mellett csapvízben produkál részben hasonló tüneteket, gyanúsan magas PO4 szint mellett (a többi érték normális). Lehet hogy hibás elképzelés, de talán a kemény vízben levő Ca is szóba jöhet, mint gátló tényező.
De ha nálad lágy a víz, akkor tárgytalan a hozzászólásom.
 
A meleget nalam birja. Az nem lehet gond, de sajna nem tudom mi lehet. Kicsit olyan, mintha serulesek lennenek a leveleken.

Nemtudom elképzelhetö. De akkor az uj hajtások miért olyan satnyák. Rotala az szépen beindult leveleit sem dobálja pedig gondoltam hogy az emers submers
Lágy vízben van a növény?
Ugyanis nálam EI tápozás mellett csapvízben produkál részben hasonló tüneteket, gyanúsan magas PO4 szint mellett (a többi érték normális). Lehet hogy hibás elképzelés, de talán a kemény vízben levő Ca is szóba jöhet, mint gátló tényező.
De ha nálad lágy a víz, akkor tárgytalan a hozzászólásom.

Hát csapvizet használok vizcserekor ami nem igazán lágyvoznek minösül . Más növény pl bacopa carolina is az öreg levelek hajtások dobálja a levelét . De ugyanakkor bubizás illetve emers submwrs egyaránt van. IMG_20180603_223006.jpg IMG_20180527_181143.jpg IMG_20180603_154559.jpg IMG_20180603_223015.jpg
 
Sziasztok!
Mi hiányozhat a microsorumnak? Low-tech akvárium, a többi növény jól van. Tápokat nem rendszeresen, de kap: easycarbo, micro, macro, profito.
:unsure:
 

Attachments

  • IMG_20180621_214106.jpg
    IMG_20180621_214106.jpg
    267.7 KB · Megtekintések: 10
Sziasztok!
Egy olyan problémával küzdök már nagyon régóta, hogy a stem növényeim öregebb levelei eléggé bebarnulnak, míg az új hajtások szép zöldek.
EI alapján tápozok, co2 elvileg megfelelő. Nem tudok rájönni mi lehet a gond. Egyébként nem mondhatnám, hogy a legszebben fejlődnek, pl a Rotala macrandra red-em látszólag eléggé sínylődik. A többi (nem stem) növényem viszont tök jól elvan. Algám szinte nincs.
Köszi!

DSC_2034.jpg DSC_2039.jpg
 
Sziasztok!
Egy olyan problémával küzdök már nagyon régóta, hogy a stem növényeim öregebb levelei eléggé bebarnulnak, míg az új hajtások szép zöldek.
EI alapján tápozok, co2 elvileg megfelelő. Nem tudok rájönni mi lehet a gond. Egyébként nem mondhatnám, hogy a legszebben fejlődnek, pl a Rotala macrandra red-em látszólag eléggé sínylődik. A többi (nem stem) növényem viszont tök jól elvan. Algám szinte nincs.
Köszi!

View attachment 58114 View attachment 58115

Nálad is foszfor felvételi problémát látok főleg a HM lekonyult levelein.
 
Nálad is foszfor felvételi problémát látok főleg a HM lekonyult levelein.
Köszi szépen!
Rámérek, hogy kiderüljön túl sok vagy kevés van a vízben.
GA Mikro Makro-t használok ezért kétlem, hogy kevés lenne, gondolom akkor vas vagy magnézium tájékán lehet gond.
Ha viszont kevés akkor gondolom célszerű lenne kiegészítésként plusz foszfort adagolni (nincs halam).
 
Köszi szépen!
Rámérek, hogy kiderüljön túl sok vagy kevés van a vízben.
GA Mikro Makro-t használok ezért kétlem, hogy kevés lenne, gondolom akkor vas vagy magnézium tájékán lehet gond.
Ha viszont kevés akkor gondolom célszerű lenne kiegészítésként plusz foszfort adagolni (nincs halam).

Én a vasra tippelek, hogy magas. Esetleg még a víz értékeit nézd át(KH GH)
 
Sziasztok!
Mi hiányozhat a microsorumnak? Low-tech akvárium, a többi növény jól van. Tápokat nem rendszeresen, de kap: easycarbo, micro, macro, profito.
:unsure:

A Microsorumok egyik jellemző betegsége ez a feketedés. Viszont, mintha látnék zöld pont algát. Úgy tűnik mostanában foszforhiány dömping van itt :D

Hogy adagolod a tápokat, vízcsere, fényerő? KH GH?
 
Back
Oldal tetejére