• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növények hiánytünetei

lamascsi

Főkertész
Miért gondolod így?

Mert amíg várok az akváriumomra, azzal szórakoztam, hogy különféle vizeimet teszteltem, és így emlékeztem.

Viszont rossz érzésem lett, hogy megkérdezted, és leteszteltem gh/kh+-t jbl K teszttel most megint. A teszt azt jelzi, hogy van benne van bőven (ro visszasózva 140ig). Persze lehet rosszul teszteltem - de a csapvízben minimálisat mutat - és akkor rosszul is emlékeztem.

Mindenesetre mea culpa maxima, és visszavonva a "biztos nem"-et megvárom, amíg valaki olyan válaszol, aki tudja is.

Krisz83

Nézelődő
Mert amíg várok az akváriumomra, azzal szórakoztam, hogy különféle vizeimet teszteltem, és így emlékeztem.

Viszont rossz érzésem lett, hogy megkérdezted, és leteszteltem gh/kh+-t jbl K teszttel most megint. A teszt azt jelzi, hogy van benne van bőven (ro visszasózva 140ig). Persze lehet rosszul teszteltem - de a csapvízben minimálisat mutat - és akkor rosszul is emlékeztem.

Mindenesetre mea culpa maxima, és visszavonva a "biztos nem"-et megvárom, amíg valaki olyan válaszol, aki tudja is.
Na én ugyan így jártam! Azért kérdeztem rá! Rámértem a visszasózott RO vizemre(tds150) és volt benne kálium. Nem is kevés. Viszont vettem egy másik tesztet és a tegnapi mérésnél nulla volt az érték.

Zsoltiabéka

Főkertész
Na én ugyan így jártam! Azért kérdeztem rá! Rámértem a visszasózott RO vizemre(tds150) és volt benne kálium. Nem is kevés. Viszont vettem egy másik tesztet és a tegnapi mérésnél nulla volt az érték.
Milyen teszted van? 2 különböző, vagy csak az egyik régi? (persze következtetni ebből nem fogok, csak kíváncsi vagyok... ☺️)

meszes

Kertész szaki
Sziasztok!

Jelenleg ADA tápokkal dolgozok, de valamiért hiánytünetet produkál ez a két növény..
Amazonia II + Co2 + 4x24w 8 órában, RO víz
Brighty K + Mineral + Seachem Iron 3-3-3ml
Ma reggel már 4 ml Iron adtam.
Délután mértem vasat, ami még mindig nagyon alacsony, jószándékkal 0,05mg/l.
Hol keressem a hibát? Mi nyeli el a vasat ennyire? Én vashiányra gondolok, de persze nem biztos, hogy csak erről van szó.
GA MicMac al nem voltak hiánytűnetek.

Köszönöm.

Attachments

• IMG_0680.jpeg
    IMG_0680.jpeg
    300.7 KB · Megtekintések: 16
  • IMG_0681.jpeg
    IMG_0681.jpeg
    255.1 KB · Megtekintések: 15
Oldal tetejére