• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akváriumi növények hiánytünetei

Szia!
Szerintem a Cripto levelei elhaltak. De az elmúlt 2,5 hét alatt magad is rájöttél, mert 1-2 nap alatt teljesen lebomlanak a halott levelek. Nem tudom miért, mi hiányzik neki? Nálam szinte kiirthatatlan.
Már zöldűl vissza nem halt el vissza vettem a plantert mert az heti adagolású meg a foszfátot is. Az érdes levelű tócsagaz is barnult most már az is szép zöld hajtásokat hoz. A tf macrot növeltem egy kicsit.
 
Szia!
Szerintem a Cripto levelei elhaltak. De az elmúlt 2,5 hét alatt magad is rájöttél, mert 1-2 nap alatt teljesen lebomlanak a halott levelek. Nem tudom miért, mi hiányzik neki? Nálam szinte kiirthatatlan.
 

Attachments

  • IMG_20191227_132704.jpg
    IMG_20191227_132704.jpg
    188.2 KB · Megtekintések: 44
  • IMG_20191227_132713.jpg
    IMG_20191227_132713.jpg
    248.1 KB · Megtekintések: 44
Sziasztok!
Céges akvánál, a növényeken az alábbi képeken látható gondok vannak. Mitől lehet ez a barnaság?
Pár adat: Br 140l, low-tech, 2x24W,Co nincs, Eheim 2075, tápozás TF macro, micro, 2-3ml hetente. Csak anubias és fodroslevelű vizikehely a növényzet. Évek óta megy az akvárium ebben a felállásban és kisebb algásodástól eltekintve szép volt. Egyetlen változtatás, hogy két hete beletettem a szűrőbe egy adag purigent. Hm..IMG_20200202_151549.jpgIMG_20200202_151616.jpg
 

Attachments

  • drive-download-20200202T162912Z-001.zip
    {memory} MB · Megtekintések: 3
Sziasztok!

Pontalga és levél foszlás miatt foszfát hiányra gyanakszom. Kérdésem az, hogy ez napi adagolás új, vagy heti?
Előre köszi a segítséget!!
 
Akkor elsőre megpróbálom kétnaponta adagolni. Szerinted egy hét után látható valami változás, vagy több idő kell.
valami változás azért jelentkezni kell ha eltaláltad az adagot hogy mennyi kell nekik. De igazából kicsit több idő kell neki.. sajna..
 
Sziasztok!
Mostanában a növények levelei úgy néznek ki mintha megrágták volna, de nem hiszem, hogy a halak vagy a garnélák bántanák őket. Szerintem a tápozással lehet a gond. Valaki tudja, hogy mi lehet a gondja a növényeknek?
5E81DA4B-1BFC-41AD-B172-0D389AC4DDDC.jpegAF98EB82-4FDA-4C46-BE13-2A2D6735893A.jpeg
 
Vízcsere: heti 50%
Tápozás: Green Aqua Micro és macro táp. Az előírt mennyiséget adagolom. Emellett heti egyszer adok Easy-Life Profito-t 10 ml.
Hát a vízminőségről csak annyit tudok, hogy egy kicsit kemény, de a ph érték megfelelő.
CO2 folyamatos.
Azert ennel tobb informaciora lenne szukseg, hogy bar mit is lehessen mondani. Pl hany literes az akva, napi hany ml novenytap megy bele, milyen vizet hasznalsz.
Vizertekekbol amit jo lenne tudni: gh, kh, ph, vas, nitrat, foszfat. Ezekbol mar ngyagyjabol meg lehetne saccolni mi is lehet a problema. Ezek nelkul csak talalgatni lehet.
Mi celbol adagolsz profitot is, es miert megy nonstpo a co2?
 
Azert ennel tobb informaciora lenne szukseg, hogy bar mit is lehessen mondani. Pl hany literes az akva, napi hany ml novenytap megy bele, milyen vizet hasznalsz.
Vizertekekbol amit jo lenne tudni: gh, kh, ph, vas, nitrat, foszfat. Ezekbol mar ngyagyjabol meg lehetne saccolni mi is lehet a problema. Ezek nelkul csak talalgatni lehet.
Mi celbol adagolsz profitot is, es miert megy nonstpo a co2?
A CO2 csak akkor megy amikor a vilagitas is.
Bocsi rosszul mondtam az elobb.
Az akva 200l.
 
A CO2 fél órával előbb kapcsol be, és fél órával előbb kapcsol ki mint a lámpa.
Világítás: Odyssea Quad 4x39W 6500K
Mindegyikből 2-2
View attachment 91735
(A ph-t most néztem 7,5)
A co2-t 2 oraval hamarabb inditanam a vilagitas elott, es egy oraval hamarabb kapcsolnam ki a vilagitas vege elott. Profitot elhagynam, Green Aqua Micro Macro adagolast ujra terveznem az igenyekre. Vilagitasi idot 8 oraban terveznem. Heti vizcsere 50%. Nem lehetne problema.
 
Back
Oldal tetejére