• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akváriumi növények hiánytünetei

Re: Növények hiánytünetei.

A guppikat ne bántsd. Akkor inkább a csigák estek neki a régebbi elhalt leveleknek. De nem érdemes ezért levadászni őket. Csak akkor eszik meg a levelet, ha már nem él.
 
Re: Növények hiánytünetei.

Értem, köszi.

Az aki minden lakója hálás, mert nem lesznek kilakoltatva. :)
 
Re: Növények hiánytünetei.

Utólagos engedelmeddel,az angolul kevésbé tudoknak is egy változat:

http://www.moszkvicsklub.hu/akvárium/hianytunetek.jpg
 
Re: Növények hiánytünetei.

Sziasztok!

Próbáltam visszaolvasni, de nem találkoztam senkinél ezzel a problémával (vagy csak ügyesen elkerülte a figyelmem).

Low tech akváriumban barnulnak a növényeim levelei.

Az Anubiasok levelei barnulnak, nem csak a régiek, de az újak is. Nem alga, anyagában barnulnak a levelek. Sötétbarna foltok, majd az egész levél olyan lesz. Nem lyukas, nem foszlik (még), de sötétbarna. A Microsorum pteropus régebbi levelei is bebarnultak, de az újak nem. Azoknak az Anubiasoknak barnul a leggyorsabban a levele, amik a legmagasabban vannak (túl sok lenne nekik a fény?).
Az üvegeken és a tereptárgyakon van elenyészõ zöld pontalga, és zöld (barna?) puhább nagyobb felületû alga is.

Ha van ötletetek, hogy miért csinálhatja, köszönettel veszem. Ha kell kép is, megpróbálok csinálni, de nem szokott jól sikerülni.
 
Re: Növények hiánytünetei.

Taksoft said:
Sziasztok!

Próbáltam visszaolvasni, de nem találkoztam senkinél ezzel a problémával (vagy csak ügyesen elkerülte a figyelmem).

Low tech akváriumban barnulnak a növényeim levelei. 16l, 8W aquarelle, pickup2006, 7-10 napos 30-40% vízcsere, Tetra Plantamin 2-3ml/hét (a cserélt víznek megfelelõen), és semmi más, állatok nincsenek benne. Napi 8,5 óra világítás.A felszínen zsíros-fehér vékony réteg (nem mozgatom túl intenzíven a felszínt). A szûrõ minimumon nyom, nem dugult egy picit sem, eddig nem képzõdött észrevehetõ mértékû mulm. Az akvárium ~2 hónapja megy, a szûrõ ~1,5 hónapja (nem kellett még tisztítani). CO2 nincs (low tech).

Az Anubiasok levelei barnulnak, nem csak a régiek, de az újak is. Nem alga, anyagában barnulnak a levelek. Sötétbarna foltok, majd az egész levél olyan lesz. Nem lyukas, nem foszlik (még), de sötétbarna. A Microsorum pteropus régebbi levelei is bebarnultak, de az újak nem. Azoknak az Anubiasoknak barnul a leggyorsabban a levele, amik a legmagasabban vannak (túl sok lenne nekik a fény?).
Az üvegeken és a tereptárgyakon van elenyészõ zöld pontalga, és zöld (barna?) puhább nagyobb felületû alga is.

Ha van ötletetek, hogy miért csinálhatja, köszönettel veszem. Ha kell kép is, megpróbálok csinálni, de nem szokott jól sikerülni.

Aubiast eltenném a fény közeléből mert nem szereti a túl sok fényt. Lassú növény őt kapják el leghamarabb az algák. Próbáltam én is gondoltam jól mutat majd fára kötözve, de nem sokáig bírta.
növények hiánytüneteiről van egy jó kis grafika: viewtopic.php?f=14&t=215&hilit=hi%C3%A1nyt%C3%BCnet&start=80

Vagy épp egy mai angol nyelvű blog bejegyzés: http://www.aquariumslife.com/headline/a ... eficiency/

Levélbarnulás, ha nem barna alga lerakódás :) akkor biztos tápanyaghiány miatt van. Nem hinném, hogy valami betegsége lenne ezek a növények a legjobb túlélők.
 
Re: Növények hiánytünetei.

Köszönöm!
Leggyanúsabb a foszfor hiány, és talán a nitrogén. Miután állatok nincsenek benne (és talán a növények sem túlzottan szenvednek), így nem képzõdik ammónia/nitrát,és az általam használt tápban meg nincs foszfor. Pfff.

A nagy (halas) akváriumból leszívott vízzel fogok cserélni vizet, abban van mindkettõ bõven. Abban legalábbis burjánzik az anubias. Köszönöm még egyszer!
 
Re: Növények hiánytünetei.

Taksoft said:
Köszönöm!
Leggyanúsabb a foszfor hiány, és talán a nitrogén. Miután állatok nincsenek benne (és talán a növények sem túlzottan szenvednek), így nem képzõdik ammónia/nitrát,és az általam használt tápban meg nincs foszfor. Pfff.

A nagy (halas) akváriumból leszívott vízzel fogok cserélni vizet, abban van mindkettõ bõven. Abban legalábbis burjánzik az anubias. Köszönöm még egyszer!

Igazán nincs mit. Ha sikerült orvosolni azért szívesen olvasnánk róla ;)
 
Re: Növények hiánytünetei.

A barna foltok alga, csak nem látok a szememtõl. Szûréshiba.
A használt vízzel történt csere óta növekedésnek indultak a növények (csak most tudatosult bennem, hogy 3 hete nem hoztak új leveleket, most meg mind újra hozott), valószínûleg a nitrát és a foszfát hiányzott nekik, most ezt folytatom, és megnézem, hogy mi lesz az algával. Ha minden rendben, akkor lassan vissza kell szorulnia, úgy gondolom, a növények felveszik a tápanyagokat, és nem marad neki semmi.
 
Re: Növények hiánytünetei.

Sziasztok!
Jó hogy benéztem ebbe a topikba. Időnként nálam is megjelennek csavarodott torz levelek. Látom, hogy Ca hiány vagy K vagy Mg túladagolás. EI szerint tápozok Green Aqua Micro és macroval. Jól látom, h ezekben nincs Ca, van ideális Ca érték, amit el kellene érnem? Mivel mérjem, mivel szabályozzam? köszi a segítséget
üdv;)
 
Re: Növények hiánytünetei.

Geris said:
Sziasztok!
Jó hogy benéztem ebbe a topikba. Időnként nálam is megjelennek csavarodott torz levelek. Látom, hogy Ca hiány vagy K vagy Mg túladagolás. EI szerint tápozok Green Aqua Micro és macroval. Jól látom, h ezekben nincs Ca, van ideális Ca érték, amit el kellene érnem? Mivel mérjem, mivel szabályozzam? köszi a segítséget
üdv;)
Az EI a csapvízben lévő Ca mennyiségével számol mely pesten pl.megfelelő mennyiségű a hivatalos vízadatok szerint.Nálad nem tudom mennyi lehet,ezt ellenőrizd.Magyarországon ezzel nem szokott probléma lenni általában.Inkább a hasznosulással vannak a gondok.
Nekem is van ilyen problémám főleg az Alternanthera csinálja.Próbáltam ráturbózni kalciummal,de nem vezetett eredményre,csak a vizet keményítettem feleslegesen.
Gyanúként többünkben felmerült a K-Mg arányainak eltolódása,mely akadályozza a kalcium hasznosulását.Én ezzel szórakozok mostanában.Igaz,én porokból keverem a tápot,itt könnyebben tudok az arányokon módosítani.GA tápnál nem tudom miért jön elő.
 
Re: Növények hiánytünetei.

zsotyi said:
Geris said:
Sziasztok!
Jó hogy benéztem ebbe a topikba. Időnként nálam is megjelennek csavarodott torz levelek. Látom, hogy Ca hiány vagy K vagy Mg túladagolás. EI szerint tápozok Green Aqua Micro és macroval. Jól látom, h ezekben nincs Ca, van ideális Ca érték, amit el kellene érnem? Mivel mérjem, mivel szabályozzam? köszi a segítséget
üdv;)
Az EI a csapvízben lévő Ca mennyiségével számol mely pesten pl.megfelelő mennyiségű a hivatalos vízadatok szerint.Nálad nem tudom mennyi lehet,ezt ellenőrizd.Magyarországon ezzel nem szokott probléma lenni általában.Inkább a hasznosulással vannak a gondok.
Nekem is van ilyen problémám főleg az Alternanthera csinálja.Próbáltam ráturbózni kalciummal,de nem vezetett eredményre,csak a vizet keményítettem feleslegesen.
Gyanúként többünkben felmerült a K-Mg arányainak eltolódása,mely akadályozza a kalcium hasznosulását.Én ezzel szórakozok mostanában.Igaz,én porokból keverem a tápot,itt könnyebben tudok az arányokon módosítani.GA tápnál nem tudom miért jön elő.
K tesztet nem is láttam még, Mg tesztet igen, de méregdrága. A GA tápra rá is van írva, hogy nem veszi figyelembe a csapvízben lévő káliumot, sajnos fogalmam sincs mennyi van benne :roll: ha valami előrelépés lesz ezzel kapcsolatban mindenképp írj róla.
 
Re: Növények hiánytünetei.

Sziasztok!

Nálam a Lotus hoz csavarodott, torz leveleket. CaSO4 -el próbálkoztam, de az nem használt.
Utánna véletlenül kallódó Sera Flore plus-t tettem a gyökeréhez, és a probléma megszűnt.
Kb 20 naponta újra kell adagolnom. Ha nem akkor a probléma visszatér.
Ez 5 db különböző helyen lévő, hatalmas tő lotusra igaz nálam. Úgyhogy nem véletlen.

Én is EI szerint adagolok. Szintén GA tápot.


zsotyi said:
Geris said:
Sziasztok!
Jó hogy benéztem ebbe a topikba. Időnként nálam is megjelennek csavarodott torz levelek. Látom, hogy Ca hiány vagy K vagy Mg túladagolás. EI szerint tápozok Green Aqua Micro és macroval. Jól látom, h ezekben nincs Ca, van ideális Ca érték, amit el kellene érnem? Mivel mérjem, mivel szabályozzam? köszi a segítséget
üdv;)
Az EI a csapvízben lévő Ca mennyiségével számol mely pesten pl.megfelelő mennyiségű a hivatalos vízadatok szerint.Nálad nem tudom mennyi lehet,ezt ellenőrizd.Magyarországon ezzel nem szokott probléma lenni általában.Inkább a hasznosulással vannak a gondok.
Nekem is van ilyen problémám főleg az Alternanthera csinálja.Próbáltam ráturbózni kalciummal,de nem vezetett eredményre,csak a vizet keményítettem feleslegesen.
Gyanúként többünkben felmerült a K-Mg arányainak eltolódása,mely akadályozza a kalcium hasznosulását.Én ezzel szórakozok mostanában.Igaz,én porokból keverem a tápot,itt könnyebben tudok az arányokon módosítani.GA tápnál nem tudom miért jön elő.
 
Back
Oldal tetejére