• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akváriumi növények hiánytünetei

Kérlek tegyél fel egy teljes akvárium fotót.
Írd le a világítást, CO2 adagolást, hőmérsékletet. Másik topikban írtad, hogy lágy víz van.

A fotók alapján nagyon gyenge a fény, kevés a co2 és gondolom van itt még más is.

150 w hqi GE 6500 k víztől 35 cím re, co kb 2 bubi/sec,25 fok. Táptalaj nincs.
8c344b9c99f2fbea0e679a5ee9b09b46.jpg



Az én iPad készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok,

Kobalthianyt mivel tudom orvosolni? Minden egyeb gyakori dolgot kizartam, ez maradt, ami nem stimmelhet.

Koszi, udv..
 
Sziasztok,

Kobalthianyt mivel tudom orvosolni? Minden egyeb gyakori dolgot kizartam, ez maradt, ami nem stimmelhet.

Koszi, udv..
Kérlek írd le, hogy hogyan jutottál erre a következtetésre.
(Talán CoSO4x7H2O beszerezhető egyébként, de valószínűtlennek tartom a hiányt)
 
Sziasztok . Lenne egy kérdésem . Elindítottam egy 30-as akvát , hogy néhány növényt megpróbáljak helyre hozni. Szegények elèg viseltesek . Nem nagyon tudom mifajták , az unokaöcsémék megszűnő asijàból vannak. Sajna táptalajt egyenlőre nem tudtam adni alájuk , viszont vettem egy Tetra PlantaMin-t . Azt írja , hogy új telepítésnél és részleges vízcserekor 4 hetente 5ml/20l. Arra gondoltam , hogy ha 2 naponta adok nekik 2,5ml az megfelelő lehet? Élesztős Co2 megy , 60bubi/perc , a fény pedig 11w kompakt izzó al.
Előre is köszi
 
Sziasztok! Két fotóval szemléltetem a problémámat Előbb a fontosabb paraméterek: 64l, Amazónia talaj, ADA táptalaj, 3ml GA micmac és carbó, co2 palackos dc lime zöld, növények bubiznak , fény 6 óra ADA 602, januári indítás. Úgy érzem valami hiányzik a növényeimnek. Bővebben itt:https://akvakertesz.hu/threads/lecso.6608/page-2
Hobbit.jpg
Reineckii.jpg
Valaki tud nekem valami biztatót mondani? Köszi előre is!
 
Mesterek,

Erre mondjatok valamit:

https://goo.gl/photos/V7NhF3hj1s4N693g7

Állatorvosi ló... tudom.

Amit tudok. A fényem kevés, kb 24 lumen/liter.
A barna alga szerintem ezért jön.

A microsorum hátoldalán barna nyálkás valamit szintén barnának tippelem.
Barnát le szoktam törölgetni a levelekről vízcserénél.

A ludwigiák szárán látszik jól, apró szálas valami, ez is elég hamar megjelent most vízcsere, takarítás után.
Ezt is barnának gondolom, annak is van állítólag apró szálas verziója.
Ez az alga ilyen loboncos szálas formában jól összegyújti a koszt.
A crypto előszertettel barnásodik, szőrösödik meg, de nem zöld szőr, szerintem a barna ilyen valamiért.

(Nemrég, kb 1 hete takarítottam ki a szűrőt mert már csökkent a flow erősen, a szivacsot kimostam, a vattákat cseréltem, a szűrőket kiöblítettem, természetesen mindezt akvárium, ill előkészített vízben. Lehet túl jól sikerült, mert most még nincs halszaga a szűrőnek. Nitivecet toltam bele azóta kétszer is.)

Ecset is volt, az eltűnt mióta nem világítok túl sokat.
Agancs is volt a micro leveleinek szélén, szintén eltűnőben.
Zöld szőr volt még eddig a microsorum levelein, tolom neki a atápot, már a gyári 3x-osával 3-4 napja, eddig stagnálni látszik (összességében), bár új helyeket is előjött :D
Azóta talán nem gyűlik össze a szűrő alatti sarokban túl sok hordalék. Talán kevesebb növény rohad most?


Az akváról infó itt:

https://akvakertesz.hu/threads/lesz-ami-lesz-no-tech.6873/

Pilácsot veszek fizetéskor, de kétlem, hogy csak ez lenne a gond.
Szerintem a szűréssel nem kéne hogy gond legyen (ha csak nem takarítottam túl).
Flow van elég, kb 400l/h-n megy a szűrő. Még éppen annyira, hogy ne legyen tsunami az akvában.

Macro is megy kevesebb mint micro, mivel halak is vannak.

Minden tanácsot szívesen veszek... :banghead:
 
Sziasztok! Két fotóval szemléltetem a problémámat Előbb a fontosabb paraméterek: 64l, Amazónia talaj, ADA táptalaj, 3ml GA micmac és carbó, co2 palackos dc lime zöld, növények bubiznak , fény 6 óra ADA 602, januári indítás. Úgy érzem valami hiányzik a növényeimnek. Bővebben itt:https://akvakertesz.hu/threads/lecso.6608/page-2
View attachment 28602
View attachment 28603
Valaki tud nekem valami biztatót mondani? Köszi előre is!

Utobbi ha gondolom akkor Alternanthera reineckii, nekem akkor csinalta ezt ha arnyekba kerult mert mondjuk ranott egy masik noveny es nem kapott eleg fenyt.
 
Sziasztok.
2 hete indított akváriumban a Palustris új hajtásai torzak, bepöndörödnek. Van ahol a szár elvékonyodik és elhal.
Ilyenek:
WP_20170517_17_48_08_Pro.jpg WP_20170517_17_48_35_Pro.jpg

Green Aqua Micro,macro tápot (2ml) és excelt adagolok. RO vízzel és csapvízzel cseréltem vizet. Csak Amanók vannak benne.
Szerintem Kálcium hiány. A kérdés,hogy adjak külön Kálciumot vagy ha szerzek Gh+ t,akkor megoldódik a gondom, vagy adjak gyökér tápot? Nem tudok mérni Kálciumot, csak ezeket:
Ph 7,5
Gh 5
Kh 6
Egyébként a víz tiszta,értsd nem opálos,homályos,a Cryptok pár levelet elhullajtottak. Fehér hydrákat vettem még észre,piciket. Az Amanók vedlettek,ez előfordul,mikor új helyre kerülnek.
Röviden ennyi.
 
Szerintem Kálcium hiány. A kérdés,hogy adjak külön Kálciumot vagy ha szerzek Gh+ t,akkor megoldódik a gondom, vagy adjak gyökér tápot? Nem tudok mérni Kálciumot, csak ezeket:
Ph 7,5
Gh 5
Kh 6
Egyébként a víz tiszta,értsd nem opálos,homályos,a Cryptok pár levelet elhullajtottak. Fehér hydrákat vettem még észre,piciket. Az Amanók vedlettek,ez előfordul,mikor új helyre kerülnek.
Röviden ennyi.

GH+ nélkül is tökéletesnek kell lennie. Van amikor csak RO vizet használunk porozás nélkül, a növények szétdurrannak a tápoktól.
A fotó elég gyenge fényben. Fény, CO2 és talajtáp oldalon keresnék. Hagyd el a csapvizet, a növényeknek nincs rá szüksége. De ha full RO akkor GH kellhet a garnélák miatt.
 
Gondolkodtam.:eek:
Ugyanezzel a fénnyel a 112literes akváriumban ez a növény szép volt,tehát ennek jónak kellene lennie. A másik,hogy minek is tisztítom a vizet,ha utána visszakoszolom csapvízzel (kezelve). Tehát, RO víz, visszasózva,mert másmilyen garnélát is szeretnék+gyökér táp. Csak excel van, de azzal is fejlődött a másik akváriumban. Még lehet, hogy felteszem a 2*24w odyt fölé,amiben az egyik plant cső.
 
Sziasztok,


Valami nincs rendben nalam (meg mindig) . Csinaltam par kepet, hatha tud segiteni valaki.
A tunetek: Nagyon visszafogott fejlodes, foleg a tunderhinarnal, a tobbi tobbi noveny ha nem is vegetal, de nem nagyon akarnak nolni
Az uj levelek szelei mintha csavarodnanak, ezert kalciumhianyra gondolok.

Nemreg (~3 hete) vettem PO4-K-NO3 teszteket, ezekbol kiderult, hogy a PO4 szint nagyon alacsony, ezt azota napi 20ml Easy fosfoval emelem.
Tapozas: Easy life termekek a PO4-K-NO3 beallitasara, ezen kivul Green Aqua Macro, tovabba a seachem fluorish advancedbol a napi adag.

Ami biztos rendben van: Szures, vilagitas, CO2.

Nem friss inditas, kb 9 honapos. JBL aptalaj+amazonia, 120l netto.
 

Attachments

  • DSC_0095.JPG
    DSC_0095.JPG
    112.7 KB · Megtekintések: 3
  • DSC_0668.JPG
    DSC_0668.JPG
    96.7 KB · Megtekintések: 3
  • DSC_0669.JPG
    DSC_0669.JPG
    92.4 KB · Megtekintések: 2
  • DSC_0670.JPG
    DSC_0670.JPG
    90.2 KB · Megtekintések: 2
  • DSC_0671.JPG
    DSC_0671.JPG
    105 KB · Megtekintések: 2
Back
Oldal tetejére