• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akváriumi növények hiánytünetei

Szerintem kevés a fényed. A növény ilyenkor a talajban terjed, de a leveleit már nem tudja kellően megnöveszteni.
A fotó alapján vannak friss hajtások és olyanok amit épp eldob a növény. A frissek szép zöldek. Szerintem ez az ami már a tápozásnak köszönhető. Idő kell ha nincs minden arzenál bevetve. (fény co2 stb)
hmmm. Érdekes egy növény. És ami a legérdekesebb, hogy két akváriumban van ilyen növény. az egyik 20, a másik 90 literes. a 20 literesre van 15 w, a 90 literesre 30 w fény. ergo ha kevés a fény,a nagyban rosszabbnak kellene,hogy legyen a helyzet. Ennek ellenére a kicsiben ronggyá lyukadtak már, a nagyban még tartják magukat. És egy másik érdekesség: az anubias vadul engedi az uj leveleket, és valahonnan előúszott egy általam elpusztultnak hitt hydrocotyle "csonk" (szóval egy 5 cm-es darab), ami a tápozás hatására elkezdett új leveleket engedni. lehet még a parvulám is mindjárt előbújik valahonnan :D
 
hmmm. Érdekes egy növény. És ami a legérdekesebb, hogy két akváriumban van ilyen növény. az egyik 20, a másik 90 literes. a 20 literesre van 15 w, a 90 literesre 30 w fény. ergo ha kevés a fény,a nagyban rosszabbnak kellene,hogy legyen a helyzet. Ennek ellenére a kicsiben ronggyá lyukadtak már, a nagyban még tartják magukat. És egy másik érdekesség: az anubias vadul engedi az uj leveleket, és valahonnan előúszott egy általam elpusztultnak hitt hydrocotyle "csonk" (szóval egy 5 cm-es darab), ami a tápozás hatására elkezdett új leveleket engedni. lehet még a parvulám is mindjárt előbújik valahonnan :D

Csak nehogy pár alga is magára találjon. Jelentkezz, ha pár hét múlva ez a helyzet. :)
 
Sziasztok... Na úgy néz ki kezdi a növény összeszedni magát. :) A víz hőmérsékletét lecsökkentettem 22 C körülire... tápozás pedig 3ml Macro + 3ml micro-t kapnak, mást nem.
Esetleg szerintetek kellene még valamit adagolni neki? Mert lassan nőnek szerintem..
 
Milyen talaj, mennyi fény, van-e co2? Milyen növényeid vannak? Nem figyeltem. Ha már leírtad akkor bocsi.
Manadó talaj.
Fény :2x24w 6500k 2x 1850lumen +3400lumen led
co2 nagy nyomású
Növények:
Tropica Vesicularia Ferriei Weeping moha, Tropica Elatine hydropiper TC (zselés),Dennerle Cryptocoryne wendtii Green, + még egy ami most nem tudok fejből.:confused:
 
Manadó talaj.
Fény :2x24w 6500k 2x 1850lumen +3400lumen led
co2 nagy nyomású
Növények:
Tropica Vesicularia Ferriei Weeping moha, Tropica Elatine hydropiper TC (zselés),Dennerle Cryptocoryne wendtii Green, + még egy ami most nem tudok fejből.:confused:

Ezek nem gyors növények. A moha 1 hónap alatt duplázta meg magát. Az elatine pedig egy nagyon kényes növény. Lágy vízben high tech körülmények között sem mindig fejlődik. Nekem pont ezért nincs vele személyes tapasztalatom. Azonkívül eddig szenvedett minden. Először össze kell szedniük magukat, aztán indulnak. Szerintem nincs baj.
 
Ezek nem gyors növények. A moha 1 hónap alatt duplázta meg magát. Az elatine pedig egy nagyon kényes növény. Lágy vízben high tech körülmények között sem mindig fejlődik. Nekem pont ezért nincs vele személyes tapasztalatom. Azonkívül eddig szenvedett minden. Először össze kell szedniük magukat, aztán indulnak. Szerintem nincs baj.
Hát igen.. a moha szépen nő, az elatine kezd életre kelni, bízom benne, de ha nem jön össze akkor se baj lesz helyette majd más.. mert még most kostolgatom a növényes akit..(y)
 
Sziasztok! Valaki tudna segíteni, hogy ezt mi okozhatja??
IMG_20161129_151411.jpg A növény hygrophila polysperma
Tápozás: Green Aqua Micro, macro napi 3 nyomás -ez asszem 2,5ml körül van, carbo napi 5ml, de most az alga miatt tizet szoktam
Világítás: 2x 18w-os sers daylight fénycső napi 8 órában
A többi növénnyel nincs gondom, azok szépen fejlődnek.
 
Amugy azt nem írtam még, hogy egy hónap alatt kb semmit sem nőtt...
Akkor több macrot adjak, mert abban elég sok kálium van?
Vagy inkább vegyek külön káliumot, vagy még van itthon profitom ( ami szintén tartalmaz káliumot) és azt adjam mikro helyett??
 
Akkor több macrot adjak, mert abban elég sok kálium van?
Vagy inkább vegyek külön káliumot, vagy még van itthon profitom ( ami szintén tartalmaz káliumot) és azt adjam mikro helyett??
Egy kicsivel több Macro nem árthat, ha van elég növényed és bejáratott szűrőd van.
 
Sziasztok! Ezek milyen hiánytünetek lehetnek EI tápozás mellet co2 vel? Carbon nem használok most vettem pár napja plussz vasat,mivel sok a vörös növény és az anubiason vashiányra gyanakodok,de így járt eddig minden anubias amit vettem,de akkor még nem EI szerint tápoztam.
 
Jah és a rotaláknak a levelei se nyilnak szét de viszont bubiznak rendesen6fde74f79d35f675e93ed2f8c38b0cac.jpg


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Kérlek tegyél fel egy teljes akvárium fotót.
Írd le a világítást, CO2 adagolást, hőmérsékletet. Másik topikban írtad, hogy lágy víz van.

A fotók alapján nagyon gyenge a fény, kevés a co2 és gondolom van itt még más is.
 
Back
Oldal tetejére