• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akváriumi növények hiánytünetei

Sziasztok. Kèrlek segitsetek, mert felrobbanok. Van egy növènyem,melynek nem tudom a nevét, de azt tudom,hogy olyan mint a vallisneria csak kissebb. max 10 cm-re nő. na szoval. nem sok idom volt az utobbi időben az akváriumra, pár hónapig hanyagoltam. ez a kis növenyke ugy elszaporodott a talajon,hogy szinte egybefüggö alacsony szőnyeget alkotott dacára annak, hogy vilagitas csak hèbe-hóba volt kapcsolva, semmifèle tápozás nem volt. (ez előtt sem) . na èn annyira megörültem ennek a szèp gyepnek a látványán, gondoltam mostmár több időm van, egy kicsit rendet teszek es kènyeztetem őket, vettem nekik komplex tàpot es "folyèkony CO2-t" hátha meghálálják majd.Ahha.... ELKEZDTEK FOSZLADOZNI, MINTHA HULLANÁNAK SZÈTFELE. LYUKADNAK A LEVELEK EGÈSZEN ELVÈKONYODNAK ES FOSZLANAK. MI LEHET A BAJUK?!
 
Sziasztok. Kèrlek segitsetek, mert felrobbanok. Van egy növènyem,melynek nem tudom a nevét, de azt tudom,hogy olyan mint a vallisneria csak kissebb. max 10 cm-re nő. na szoval. nem sok idom volt az utobbi időben az akváriumra, pár hónapig hanyagoltam. ez a kis növenyke ugy elszaporodott a talajon,hogy szinte egybefüggö alacsony szőnyeget alkotott dacára annak, hogy vilagitas csak hèbe-hóba volt kapcsolva, semmifèle tápozás nem volt. (ez előtt sem) . na èn annyira megörültem ennek a szèp gyepnek a látványán, gondoltam mostmár több időm van, egy kicsit rendet teszek es kènyeztetem őket, vettem nekik komplex tàpot es "folyèkony CO2-t" hátha meghálálják majd.Ahha.... ELKEZDTEK FOSZLADOZNI, MINTHA HULLANÁNAK SZÈTFELE. LYUKADNAK A LEVELEK EGÈSZEN ELVÈKONYODNAK ES FOSZLANAK. MI LEHET A BAJUK?!

Fotó?
 
Sziasztok. Kèrlek segitsetek, mert felrobbanok. Van egy növènyem,melynek nem tudom a nevét, de azt tudom,hogy olyan mint a vallisneria csak kissebb. max 10 cm-re nő. na szoval. nem sok idom volt az utobbi időben az akváriumra, pár hónapig hanyagoltam. ez a kis növenyke ugy elszaporodott a talajon,hogy szinte egybefüggö alacsony szőnyeget alkotott dacára annak, hogy vilagitas csak hèbe-hóba volt kapcsolva, semmifèle tápozás nem volt. (ez előtt sem) . na èn annyira megörültem ennek a szèp gyepnek a látványán, gondoltam mostmár több időm van, egy kicsit rendet teszek es kènyeztetem őket, vettem nekik komplex tàpot es "folyèkony CO2-t" hátha meghálálják majd.Ahha.... ELKEZDTEK FOSZLADOZNI, MINTHA HULLANÁNAK SZÈTFELE. LYUKADNAK A LEVELEK EGÈSZEN ELVÈKONYODNAK ES FOSZLANAK. MI LEHET A BAJUK?!
Nem lehet, hogy túladagolod a Carbo-t?
 
Sziasztok. Kèrlek segitsetek, mert felrobbanok. Van egy növènyem,melynek nem tudom a nevét, de azt tudom,hogy olyan mint a vallisneria csak kissebb. max 10 cm-re nő. na szoval. nem sok idom volt az utobbi időben az akváriumra, pár hónapig hanyagoltam. ez a kis növenyke ugy elszaporodott a talajon,hogy szinte egybefüggö alacsony szőnyeget alkotott dacára annak, hogy vilagitas csak hèbe-hóba volt kapcsolva, semmifèle tápozás nem volt. (ez előtt sem) . na èn annyira megörültem ennek a szèp gyepnek a látványán, gondoltam mostmár több időm van, egy kicsit rendet teszek es kènyeztetem őket, vettem nekik komplex tàpot es "folyèkony CO2-t" hátha meghálálják majd.Ahha.... ELKEZDTEK FOSZLADOZNI, MINTHA HULLANÁNAK SZÈTFELE. LYUKADNAK A LEVELEK EGÈSZEN ELVÈKONYODNAK ES FOSZLANAK. MI LEHET A BAJUK?!
A vallisneria félék érzékenyek a carbora, mellettük annyira nem ajánlott az adagolása, és nem is igénylik. Lehet, hogy valami vallisneriád van, de lehet saggitaria vagy quadricostatus is. Mindhárom alapvetően gyökérről táplálkozik, ezért pár táprudat lenyomnék a helyedben, ha valóban táphiányról van szó. Azért 1-2 éles, közeli fotó sokat segítene.
 
A vallisneria félék érzékenyek a carbora, mellettük annyira nem ajánlott az adagolása, és nem is igénylik. Lehet, hogy valami vallisneriád van, de lehet saggitaria vagy quadricostatus is. Mindhárom alapvetően gyökérről táplálkozik, ezért pár táprudat lenyomnék a helyedben, ha valóban táphiányról van szó. Azért 1-2 éles, közeli fotó sokat segítene.

sajnos nem tudom hogyan kell képet feltölteni :-(
 
000_4523.JPG
 
akkor ökör vagyok mert nem lelek ilyen menüpontont. csak olyat, hogy kép de ott meg valami url linket kér :p
 
akkor ökör vagyok mert nem lelek ilyen menüpontont. csak olyat, hogy kép de ott meg valami url linket kér
Nem baj, csináld úgy! (Lehet neked nincs "Fájl feltöltése" lehetőséged, mert új vagy). A képet külső megosztóra töltsd fel, majd a megnyitott kép Url-jét vágólapra másolva illeszd be az ablakba (ami felugrik a kép beillesztése menüponttal)
Amúgy: https://akvakertesz.hu/threads/kepek-feltoeltese-forumra.5900/
 
Lehet, nem ez a baj, de: NE a címsorból másold az url-t, hanem a képre kattintva (right click) kérd le annak címét.
Te is látni fogod, ha működik. A hozzászólásaidat szerkesztheted egy rövid ideig (ne 5 hozzászólásból legyen meg egy kép :) )
 
Lehet, nem ez a baj, de: NE a címsorból másold az url-t, hanem a képre kattintva (right click) kérd le annak címét.
Te is látni fogod, ha működik. A hozzászólásaidat szerkesztheted egy rövid ideig (ne 5 hozzászólásból legyen meg egy kép :) )
Iy_RurJk5lIYVS8Sje1oyMpw_9LjRDYkV2l5xvSAKVTykoI_IN7XomWfDme3zaxl0In86Kup5wtdXmnLG-M=w851-h638-no.jpg
 
A vallisneria félék érzékenyek a carbora

Ezt valahol olvastam, de semmilyen szinten nem tudom alátámasztani.
Lehet low-ban jobban megfigyelhető, de rongyá carbozzuk az akváriumainkat és sosincs gond.

Viszont amig átalakul a növény vagy alkalmazkodik a megváltozott körülményekhez a levelei elvékonyodnak a csigák pedig örömmel vetik rá magukat.

Ha a vallis pici, akkor meg egyértelműen túl kevés a fény. Egy nana nálam lowtechben össz vissz 10cm volt kevés fénynél. Egyébként meg 50-60
 
Szerintem kevés a fényed. A növény ilyenkor a talajban terjed, de a leveleit már nem tudja kellően megnöveszteni.
A fotó alapján vannak friss hajtások és olyanok amit épp eldob a növény. A frissek szép zöldek. Szerintem ez az ami már a tápozásnak köszönhető. Idő kell ha nincs minden arzenál bevetve. (fény co2 stb)
 
... Kèrlek segitsetek, mert felrobbanok. Van egy növènyem,melynek nem tudom a nevét, de azt tudom,hogy olyan mint a vallisneria csak kissebb...

Sagittaria subulata?

Kb ekkorára nő, kis vallisneria-tól nehezen megkülönböztethető
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére