• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akváriumi növények hiánytünetei

Szerintem igen. Lehetséges.


Most elbizonytalanodtam, Akartam venni Easy life nitrogent meg multkor, de egy boltban az elado lebeszelt rola, azt modta, hogy szerinte probaljak carbo t adagolni, ha nem carbo, akkor szerinte foszfat lesz a keves.
A carbo nem segitett, utanna jottem ide a forumra kerdezni. Tegnap kicsit utannakerestem, es meg mertem volna eskudni, hogy vashiany. Most mar vegkepp nem tudom, mi lehet a baj.

Meg egy eszrevetel, vizcsere utan sokkal jobban bubiznak a novenyek (allott csapvizzel toltom ujra) Lehetseges lenne, hogy valami olyan mikroelem kerul ilyenkor az akiba, ami amugy hianycikk?
 
Br. 80l, nagynyomású CO2, LED világítás, Green Aqua Micro-macro tápozás az előírtak szerint, kb 20 fő uszonyosok, illetve 6 amano es pár csiga alkotja a lakóközösséget.

Nem írtad a szűrést és a vízhőfokot. A tippem az hogy a szűrésed gyenge. Nem forgat eleget. A hőmérséklet pedig 25 fok felett van

A parvula is nől, de nem dúsul be rendesen, illetve hullajtja a levelét, barnul.

Gyenge fény, meleg víz.

A frontüvegnél cyano, amit írtanom kell, az aljzaton a talaj némely szemcséje barnul, illetve a fán is van valami barna izé, nem tudom mi lehet.

Gyenge vízforgatás valószínűleg vagy sok természetes fény a front üvegnél. A barna alga gyenge szűrés vagy még friss akvárium.
 
Nem írtad a szűrést és a vízhőfokot. A tippem az hogy a szűrésed gyenge. Nem forgat eleget. A hőmérséklet pedig 25 fok felett van



Gyenge fény, meleg víz.



Gyenge vízforgatás valószínűleg vagy sok természetes fény a front üvegnél. A barna alga gyenge szűrés vagy még friss akvárium.
Hello,

A szuresem tetra1200 csak siporaxszal toltve, illetve a legalso kosarban szivacs van.
26 fokos a viz, a feny az akvarium aljan 7000+ lux, kb. 70W. Direkt napfenyt nem kap, pontalga nem jellemzo.
 
A szuresem tetra1200 csak siporaxszal toltve, illetve a legalso kosarban szivacs van.

80 literre ez acélos. Akkor a szűrést ki is lehet lőni.

26 fokos a viz, a feny az akvarium aljan 7000+ lux, kb. 70W.

Meleg a vized. Próbáld meg hűteni. 24 körül inkább. Nem gondolnád, de iszonyatos nagy különbség van egy parvula mezőnél 1-1 fok különbséggel is.
 
80 literre ez acélos. Akkor a szűrést ki is lehet lőni.



Meleg a vized. Próbáld meg hűteni. 24 körül inkább. Nem gondolnád, de iszonyatos nagy különbség van egy parvula mezőnél 1-1 fok különbséggel is.

Ezt kipróbálom, bár nem tudom, hogy a black mollyk mennyire fogják tolerálni.. A kedvenc halaim, nagyon jó fejek, velük se akarok kiszúrni..

A tüskehínár kifakulása, lassú (nagyon lassú) növekedése, áttetsző levele mitől lehet? Illetve a lándzsás vízipáfrány levélvégei is ugyanezt a bajt mutatják, áttetsző levélvégek (képeken látszik), illetve már-már fehéres levelek, az erezet marad sötétzöld.
A ludwigia levelei is fehéresek, a tündérhínár nagyon lassan nővekszik, 5-10mm/hónap kb.

A fenti tünetek kb. mindenre illenek, ezért nem tudom, mi lehet a baj. Muszáj leszek vízteszter csíkot venni, pedig nagyon nem akartam..
 
Sziasztok!

Szinte mind elolvadt a Ludwigia-k közül (kirohadt szár, eldobált levelek). Volt egy hetem egyenletlen Co2-vel, és egy nagy visszanyírással a nyírás után gyorsan lezajlott a folyamat. Valamelyik okozhatta, vagy máshol keressem a hibát? Köszi.
 
Sziasztok. Egy kis segítséget szeretnék kérni. Most hétvégén indítottam az első növényes akváriumomat. A
Tropica Elatine hydropiper TC növényt úgy látom hogy nem igazán gyökerezik és hajt új leveleket. Inkább bebarnultak a levelei.
A Víz paraméretei: nitrát 18; nitrit 0,2; karbonát kb 23 :(; ph 7,4; klór 0,8; Micro-macro 4-4ml;
Világítási idő 14-21h; 2x24w 8500k + 8520 led szallag kb 70% hajtva (24w) kb 6000 lumen
co2 13-20h-ig nagy nyomású. kb 30ppm
Talaj :Manado + AquaBasis Plus
Első vízcsere 20% megvolt a 100l-ből. A következő hétvégén...
Halak még nincsenek benne.
Szűrő anyag: szivacs,siporax, Substrat Pro bio, perlon.

Légyszives segítsetek.... hogyan tovább..

Köszönöm
 
Utoljára módosított:
Sziasztok. Egy kis segítséget szeretnék kérni. Most hétvégén indítottam az első növényes akváriumomat. A
Tropica Elatine hydropiper TC növényt úgy látom hogy nem igazán gyökerezik és hajt új leveleket. Inkább bebarnultak a levelei.
A Víz paraméretei: nitrát 18; nitrit 0,2; karbonát kb 23 :(; ph 7,4; klór 0,8; Micro-macro 4-4ml;
Világítási idő 14-21h; 2x24w 8500k + 8520 led szallag kb 70% hajtva (24w) kb 6000 lumen
co2 13-20h-ig nagy nyomású. kb 30ppm
Talaj :Manado + AquaBasis Plus
Első vízcsere 20% megvolt a 100l-ből. A következő hétvégén...
Halak még nincsenek benne.
Szűrő anyag: szivacs,siporax, Substrat Pro bio, perlon.

Légyszives segítsetek.... hogyan tovább..

Köszönöm
Erős a gyanúm, hogy a kemény víz + magas pH lesz a ludas.
 
Nem lehet hogy túl melege van ezek mellé...?

Nem szereti a fűtött akváriumot, ezt leszámítva egy igénytelen növény, csak túl van misztifikálva a sok okosság miatt, hogy mi a jó neki. Egy "pohárban" is eléldegél, nem kell neki Co2 sem, illetve reflektor szintű világítás.
 
Nem szereti a fűtött akváriumot, ezt leszámítva egy igénytelen növény, csak túl van misztifikálva a sok okosság miatt, hogy mi a jó neki. Egy "pohárban" is eléldegél, nem kell neki Co2 sem, illetve reflektor szintű világítás.
Akkor csak elég lenne lehűtenem az akváriumot? kb 23 C -ra , mert most 26 C-os..
 
Így van, megközelítőleg ott a növény felső határa, mert nyáron nálam is megközelítőleg ilyen értékeket mértem, de ott kicsit lassult a növekedés folyamata, illetve az említett sárgulás is nagyobb területet érintett. 20 fok körüli vízben érezte jól magát nálam, gyakorlatilag pár levél sárgult illetve barnult el, ami természetes velejárója. Igazából egyáltalán nem való fűtött medencébe ez a növény, és mivel a legtöbb ember olyan állatot is tart mellette, ami igényli a kicsit melegebbet, vélhetően ezért lett fekete bárány ez az egyébként igénytelen növény.
 
Így van, megközelítőleg ott a növény felső határa, mert nyáron nálam is megközelítőleg ilyen értékeket mértem, de ott kicsit lassult a növekedés folyamata, illetve az említett sárgulás is nagyobb területet érintett. 20 fok körüli vízben érezte jól magát nálam, gyakorlatilag pár levél sárgult illetve barnult el, ami természetes velejárója. Igazából egyáltalán nem való fűtött medencébe ez a növény, és mivel a legtöbb ember olyan állatot is tart mellette, ami igényli a kicsit melegebbet, vélhetően ezért lett fekete bárány ez az egyébként igénytelen növény.
Akkor esetleg tudtok olyan növényt ajánlani előre ami bírja a kb 25 c -os vizet is.Mert nálunk télen 25 c van., nyáron meg melegebb..
 
A hydrocotyle sp. japan jó lenne erre a feladatra, csak sűrűn kellene vágni, mert szeret felfelé is elindulni.
 
A Marsilea hirsuta "hasonló", mint az Elatine, ő még elviselné a melegebb vizet, bár kicsit a kényesebb fajtákból való.
 
Back
Oldal tetejére