• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akváriumi növények hiánytünetei

Talán megvan a bűnös, rajtakaptam az imént az egyik Amano garnélát amint rá akaszkodott egy teljesen ép levélre és egy perc alatt csinált egy 2 cm rágást.
 
Talán megvan a bűnös, rajtakaptam az imént az egyik Amano garnélát amint rá akaszkodott egy teljesen ép levélre és egy perc alatt csinált egy 2 cm rágást.

Talan talalt rajta egy kis algat? Furcsa hogy a kozepen kezdte meg....
 
De azt nézd meg mit csináltak a többi levéllel, a képen amit délután raktam fel.
Lattam, jol elinteztek a leveleket.... Fogalmam sincs mit lehetne tenni, ahogy latom rakaptak a zoldre.... Adj nekik leveleket, spenotot, uborkat, dio es cseresznyefalevelet
 
Lattam, jol elinteztek a leveleket.... Fogalmam sincs mit lehetne tenni, ahogy latom rakaptak a zoldre.... Adj nekik leveleket, spenotot, uborkat, dio es cseresznyefalevelet
Már próbáltam, érdekes ebben az akváriumban rá sem hederítenek az ilyesmire, egy másikban meg mindent befalnak.
 
Másik téma, a vas adagolása. Mivel hogy van jó pár vörös növényem amik több vasat igényelnek, szeretnék adagolni plusz vasat, de nincs tesztem hozzá, így nem tudom mennyit lehet adagolni biztonságosan ml-ben mérve. Adott egy bruttó 182 literes medence, 4×39 watt világítás, Tropica talaj és táptalaj, co2 rendszer, TF Planter napi 4 ml, Green Aqua Macro napi 6 ml, carbo napi 4 ml. Előre is köszönöm a válaszokat!
 
Másik téma, a vas adagolása. Mivel hogy van jó pár vörös növényem amik több vasat igényelnek, szeretnék adagolni plusz vasat, de nincs tesztem hozzá, így nem tudom mennyit lehet adagolni biztonságosan ml-ben mérve. Adott egy bruttó 182 literes medence, 4×39 watt világítás, Tropica talaj és táptalaj, co2 rendszer, TF Planter napi 4 ml, Green Aqua Macro napi 6 ml, carbo napi 4 ml. Előre is köszönöm a válaszokat!
Szia!
a planter tartalmaz vasat is.
én múlt héten mérettem be a vizemet 0,1mg/l volt a vas benne planterrel.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI Y530-U00 eszközömről
 
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy Monte Carlo növény esetében is a koncentrált táptalaj fölé 4cm ált. növénytalajt kell tenni? A kérdés kicsit késői, mert lassan 1 hónapos a nano-m, de hiánytünetektől tartok, mert nem ér le a táptalajhoz az MC gyökere. Alaptalan a félelmem vagy kezdjek aggódni és vegyek tápkapszulákat?
Előre is köszi a válaszokat! :)
 
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy Monte Carlo növény esetében is a koncentrált táptalaj fölé 4cm ált. növénytalajt kell tenni? A kérdés kicsit késői, mert lassan 1 hónapos a nano-m, de hiánytünetektől tartok, mert nem ér le a táptalajhoz az MC gyökere. Alaptalan a félelmem vagy kezdjek aggódni és vegyek tápkapszulákat?
Előre is köszi a válaszokat! :)
A Monte Carlo dekorra kötözve is szépen elvan! Nemhogy talajban...
Ne aggódj!;)
 
@bandee bejegyzését tudom igazolni.
Én fára ragasztottam, mint a mohákat szokás.
Problémamentes volt a növekedése. Mint a liánok csüngtek a lelógó szálak, már csak a majmok hiányoztak róla.
 
Sziasztok!
Alternanthera reineckii Mini sok levele, főleg az alsók, kezdenek barnulni, zöldülni és van most már jó pár levél amik lyukasak.
Mire tippeltek, mitől van ez?
182 literes aki, 156 watt világítás napi 7 órát, co2, TF Planter napi 4 ml., Green Aqua Macro napi 5 ml., carbo napi 5 ml., heti 2 ml vas, 2 ml. fosfo.
Előre is köszönöm a válaszokat!
 
Próbáld ki, hogy a Green Aqua Micro-t adod a Macro mellé. 7-7ml
Carbo maradhat.
Vas fosfo nem kell akkor.

Elég sok mohám és lassú növekedésű növényem van, akkor is 7-7 ml adagoljak?
Van is itthon még 250 ml Green Aqua Micro.
Hetente cserélek 50 liter RO vizet, 140 ppm-re vissza sózva Salty ShrimpGH+ al.
 

Attachments

  • IMG_2043.JPG
    IMG_2043.JPG
    170.8 KB · Megtekintések: 1
Utoljára módosított:
Sziasztok,

Valami nem stimmel az akváriumommal az utóbbi időkben, a növényekkel nincs minden rendben.

Br. 80l, nagynyomású CO2, LED világítás, Green Aqua Micro-macro tápozás az előírtak szerint, kb 20 fő uszonyosok, illetve 6 amano es pár csiga alkotja a lakóközösséget.

A frontüvegnél cyano, amit írtanom kell, az aljzaton a talaj némely szemcséje barnul, illetve a fán is van valami barna izé, nem tudom mi lehet.
A növények fakók, illetve a leveleik vége éttetszővé válik, a tüskehínárt pár napja garnélákkal kaptam, akkor még szép élénkzölt volt,
mostanra az is fakó, illetve áttetsző lett. Pontalga van, de elenyésző. A parvula is nől, de nem dúsul be rendesen, illetve hullajtja a levelét, barnul.
Az utolsó két hétben carbo-t is elkezdtem adagolni, de nem változott semmi.
Mi, vagy minek a hiánya okozhatja?



DSC_0279.JPG DSC_0275.JPG DSC_0276.JPG DSC_0277.JPG DSC_0278.JPG
 
Sziasztok,

Valami nem stimmel az akváriumommal az utóbbi időkben, a növényekkel nincs minden rendben.

Br. 80l, nagynyomású CO2, LED világítás, Green Aqua Micro-macro tápozás az előírtak szerint, kb 20 fő uszonyosok, illetve 6 amano es pár csiga alkotja a lakóközösséget.

A frontüvegnél cyano, amit írtanom kell, az aljzaton a talaj némely szemcséje barnul, illetve a fán is van valami barna izé, nem tudom mi lehet.
A növények fakók, illetve a leveleik vége éttetszővé válik, a tüskehínárt pár napja garnélákkal kaptam, akkor még szép élénkzölt volt,
mostanra az is fakó, illetve áttetsző lett. Pontalga van, de elenyésző. A parvula is nől, de nem dúsul be rendesen, illetve hullajtja a levelét, barnul.
Az utolsó két hétben carbo-t is elkezdtem adagolni, de nem változott semmi.
Mi, vagy minek a hiánya okozhatja?


senki?
 
Back
Oldal tetejére