• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növények nyírása

Rolika0816

Tapasztalt kertész
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy a növényeimet hol kellene vissza vágni, mert nem tudom el dönteni...
illetve a másik fotón amin azok a lilás növények vannak, annak elég hosszúra nőtek a gyökerei avval kelle valamit tenni?? Egyébként 1 hete ültettem őket
Köszönöm az ötleteket!
 

Attachments

  • 2FAD7593-7AC2-417F-9D27-A501F1D733E1.jpeg
    2FAD7593-7AC2-417F-9D27-A501F1D733E1.jpeg
    282.9 KB · Megtekintések: 59
  • 47662D88-79C5-401B-97E4-53291E2B206E.jpeg
    47662D88-79C5-401B-97E4-53291E2B206E.jpeg
    374.2 KB · Megtekintések: 59
Szia!
Az ‘Alternanthera Reineckii Pink’ szerintem azért gyökerezik a közepénél mert kevés neki a tápanyag. Milyen tápot használsz? Érdemes a gyökerek alatt visszavágni majd a levágott részt újra eltudod ültetni.
 
Sziasztok!

Ti hogyan nyírátok a stem növényeket - elsődlegesen pl. rotalát vagy ludwigiát? Van egy adott, ideálisnak mondható magasság és sűrűség. A gondom az, hogy a megfelelő magasság és sűrűség esetén az alja közepe nem érzi jól magát )nyilván annak nem jut túl sok fény. Ha erősen visszanyírom, onnan nehezen indul meg a fejlődés. Ha kevéssé, akkor ez a rész meg nyilván szenved továbbra is, bár távolról nem látható. Mi az ideális?
 
Sziasztok!

Ti hogyan nyírátok a stem növényeket - elsődlegesen pl. rotalát vagy ludwigiát? Van egy adott, ideálisnak mondható magasság és sűrűség. A gondom az, hogy a megfelelő magasság és sűrűség esetén az alja közepe nem érzi jól magát )nyilván annak nem jut túl sok fény. Ha erősen visszanyírom, onnan nehezen indul meg a fejlődés. Ha kevéssé, akkor ez a rész meg nyilván szenved továbbra is, bár távolról nem látható. Mi az ideális?
Ludvigiát topolom. Nyissz ott ahol már van oldalág, csúcsdísz letesz, vágás eltakar. Ha kinő a nyesettből egy - egy azt nyereségnek vehetjük. Neki nagyon kell a topolás, különben nagyon csoffadt lesz. Rotala is szereti a topolást, de nála tőből nyissz általában. Vagy, ha kúszó változat, akkor megvárom míg lehajtja a fejét és elkezd kis oldalágakat hozni, na akkor fejezem le.
 
Sziasztok!

Ti hogyan nyírátok a stem növényeket - elsődlegesen pl. rotalát vagy ludwigiát? Van egy adott, ideálisnak mondható magasság és sűrűség. A gondom az, hogy a megfelelő magasság és sűrűség esetén az alja közepe nem érzi jól magát )nyilván annak nem jut túl sok fény. Ha erősen visszanyírom, onnan nehezen indul meg a fejlődés. Ha kevéssé, akkor ez a rész meg nyilván szenved továbbra is, bár távolról nem látható. Mi az ideális?
Alapvetően a topolás a legcélszerűbb: levágod a legegészségesebb felső részt és visszanyomod a talajba. A levágott alsó részt pedig a talajszint alatt picivel elvágod és a fölötte lévő részt kiszeded - így biztosan nem kavarod fel a táptalajt. Táptalaj és talajkapszula nélkül pedig akár ki is húzhatod a gyökérzetet, utána egy kis mulmozással semmi rohadó rész nem marad meg.
Rotalánál és ludwigiánál is működik egy egyszerűbb megoldás, hogy csak simán a talaj fölött 1-2 centivel teljesen elvágod 'osztjóvan. Pár nap, max 1 hét után a levágott rész tetején megjelennek a friss hajtások. Ha ezek mellé lenyomod a felső topolt részt, akkor sűríteni is tudod. Az elvágott rész és a talaj között mindig szenved a növény, ezért én szeretem minél közelebb vágni a talajhoz. Ha kilátszik pár mm a talaj fölött, akkor onnan már kihajtanak.
 
Back
Oldal tetejére