• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növény "fertőtlenítés"

Cyano. En probaltam tobb modszert is kisebb nagyobb sikerrel. Itt is a black molly volt a teljes gyozelem titka. A masik megoldast ami lassubb volt de hatekony az a nitrat szint emelese es utana black out. A black out utan legalabb ket het nitrat magason tartasa. Hatasos volt. A black mollyk 2-3 nap alatt kivegeztek.

Mennyi volt a nitrát?

Nálam egyszer volt ciano, egy halasban. Túltelepített, túlvilágított (nem volt máshol helyem, csak az állványon) akva tápozás nélkül. Na, de itt a halak tolták a nitrátot, míg a többi tápanyag hiányzott. Aztán magától eltűnt :D
 
Mennyi volt a nitrát?

Nálam egyszer volt ciano, egy halasban. Túltelepített, túlvilágított (nem volt máshol helyem, csak az állványon) akva tápozás nélkül. Na, de itt a halak tolták a nitrátot, míg a többi tápanyag hiányzott. Aztán magától eltűnt :D
3mg/ literrol emeltem 20 mg/ literre.
 
Mennyi volt a nitrát?

Nálam egyszer volt ciano, egy halasban. Túltelepített, túlvilágított (nem volt máshol helyem, csak az állványon) akva tápozás nélkül. Na, de itt a halak tolták a nitrátot, míg a többi tápanyag hiányzott. Aztán magától eltűnt :D

Épp most bírkóztunk egy jó 3 hónapot cyano ügyben az egyik ügyfélnél.
Mindent végigzongorázva amit lehet, áramlás, szűrés, levegőztetés, tápok, peroxid, carbo, blueexit és más algaírtó..... nem ment.
Van amikor csak az antibiotikum segít akármennyire tiltakozunk ellene sajnos.
 
Épp most bírkóztunk egy jó 3 hónapot cyano ügyben az egyik ügyfélnél.
Mindent végigzongorázva amit lehet, áramlás, szűrés, levegőztetés, tápok, peroxid, carbo, blueexit és más algaírtó..... nem ment.
Van amikor csak az antibiotikum segít akármennyire tiltakozunk ellene sajnos.
Valahogy en is ugy vettem eszre hogy egyre tobbszor talalkozok olyan esetekkel amikor a bevalt vagy tobbszor mukodo eljarasok nem mukodnek. Vajon ez a nem teljesen sikerult kivalto okok megszunteteseben keresendo, vagy a gatlo szerek hatoanyag csokkentesenek.
Szantofoldi kulturaban vettem ezt eloszor eszre, hogy pl actara 25 wg taglozo hatasu rovarolo szer zoldkonyves, mukodott. Miota kiszedtek a zold konyvbol szabad kereskedelemben megvasarolhato, mar tobb kell belole. Algin regular ugyan ez. Tok jol mukodott de 2 eve a rairt adagolas a felere csokkent. Vajon mi tortent? Az algin extra is jol vizsgazott cyanonal 3- bol 2- szer. Le kellett allnom a tesztekkel mert mar nem tudom eloidezni az algat.
 
Back
Oldal tetejére