• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Noé Bárkája

Kérdés a kérdés, szaktársak, aki gondolja s(z)avazzon (y) black or white? :nailbiting::D

Kezdjük az elejéről. Nekem nagyon tetszett a hardscape. Annyira természetesen fekszenek egymáson azok a kövek, mintha csak egy hegyi patakba dugtam volna a fejem (pl. a kedvenc bakonyi pálinkáriumomnál eltöltött este után). A faágak szépen felszeletelik a felső kétharmados teret, és vezetik be a szemet a bal alsó aranymetszésbe, a faág törzséhez. És üssetek meg, én azt szeretném, ha itt is maradna a szemem... de önkéntelenül is félrerántja a dekorhomokon lévő őskáosz. Oda tökéletes lenne még egy-két moha folt, de a kilógó faágakat betemetném, mert oda szerintem homogénebb terület kellene, hogy hagyja érvényesülni a felső kompozíciót.

Kicsit én is megzavarodtam a didiplises-ludwigias dzsungeltől, amit gyorsan orvosolt egy kifinomult vivipara injekció. Ennek a jószágnak nagyon drukkolok, mert én egy komplett cserépnyit nyírtam ki anno az állandó ecsetesedés miatt. Hajrá mollyk!

A poszter designban nem kérdés, a fekete a nyerő. Szépen kontrasztolja a vivipara leveleit, míg a fehérben elvesznek a finom vonalak.

A ranunculus környékén a bal alsó régióban még elfér egy kis sűrűsödés, de ezt az idő meghozza. Ez tipikusan olyan layout, aminek jól áll az idő, mert lassan növekedő növények határozzák meg, de már így is nagyon tetszik.
 
Kezdjük az elejéről.

Köszönet az alapos elemzést, Szaktársam! (y)

a dekorhomokon lévő őskáosz. Oda tökéletes lenne még egy-két moha folt

jelenleg kísérleti stádiumban vagyunk, az őskáosz + én ;) letisztul majd ez, idővel :whistle:


Ez tipikusan olyan layout, aminek jól áll az idő, mert lassan növekedő növények határozzák meg

ha valami télleg jó a low-techben akkor ez az (y)

a HC közt növő riccia nem akar csak lassan növő lenni, erre ki kell dolgoznom még valami megoldást (n)

a fekete a nyerő

emelett maradunk, a szavazás eredményeként s saját vélemény szerint is :)
 
Upp Szaktársak! :)

Kőre ragasztott HC megindította az előrenyomulást lefelé a köveken, egyrészt gyökér másrészt inda formában is.
Elatin kolega előbb besárgult az irigységtől a mellette lévő sziklán, de határozottan előremozdult, gyökérben erősködik, s a friss hajtások zöldek.
A talajba ültetett elatine hozta a várakozást, egyenletes ütemben terjed, nem sárgult be, onnan nem látha a HC-t :D
Nem volt elmálás... @AmegA féle low-tech elatine-t mindenkinek! (y)
Hozott levelet a ranunculus is, nem siette el.
Fonanalga alakul, molly kartárs intézi. Galaxyk ahogy idejük és kedvük engedi, vidáman násztáncolnak.
Ennyi. Most nincs fotó... o_O
 
Üdv Szaktársak!
Két hónap telt el, beindult a kocka. Alakítgatom, kicsit kísérleti telep is lett.
Átvészelt egy erős cladophora támadást, most éppen a fonál alga nem bír magával, de betelepült 3-4 amano garnéla, s két oto, a helyzet kezelhetőnek tűnik.
A fa mögötti sarok rendezetlen, őszinte leszek: kíváncsi vagyok a Blue Lagoon nyírásából származó stem nyesedék vajh' mire képes low-techben, élesztős co2-vel,
kevesebb fénnyel, s más rendszerű tápozással... meglátjuk :whistle: Köszönet Lets'-nek a fotózásért (y)

Ja! durvul a ranunculus is rendesen, de egyelőre nincs szívem kaszálni, mer' szééép :rolleyes:

20870871_8e0d4b296f97b9249e5726e846afc855_l.jpg
20870877_472ecf77f5186780a9032c094c1e85cf_xl.jpg
20870869_3b1ac6067974ffdf5f647c75f9f94d47_l.jpg
 
Üdv Szaktársak! Átalakultunk kissé, újabb látványelem gazdagítja a bárkát, remélem hozzátesz és nem Elvis :D volt gondom, nem mondom, de szerintem az irány jó, s finoman pöfögünk lótekben :whistle:

21916127_4c5670809dfacbe0efba5350c074086f_xl.jpg


21916129_c4a4d91dc4353b2945ee283e2dd63e50_l.jpg



21916131_e0edd4b476e3573498dd78f1c412d593_l.jpg


köszönet @letsgodisco kollegának a képekért!

Örülök, ha megnéztétek, Süssön rátok a Nap! :)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére