• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Noé Bárkája

ozzy

VIP kertész
Üdv Szaktársaim, a Nap süssön Rátok!

Miután elbúcsúztattam a
Manalishit, The Green Manalishi (with the two-pronged root) | Page 3 | Magyar Akvakertész Fórum
s mivel nem szerettem volna kimaradni a januári aqua boom-ból :D, tisztelettel bemutatnám
Noé Bárkája nevű „teremtményemet” (névadás: @letsgodisco) (y)

Technika:
Akvárium indításának időpontja: 2014/01/18
Akvárium méretei: 30x30x35cm elől hajlított üveg -- 27 liter
Szűrés: Eheim Liberty 2040
Világítás: Wawe Cosmos 20 W + DIY 13 W
CO2: Tropica System 60 CO2 szett, szódásszifonról töltve

Hardscape:
Tropica táptalaj, Environment Aquarium Soil, DIY dekorhomok, Seiryu kövek, Red Moor dekorfa

Növények:
E. parvula mini, Anubias nana "petit", Microsorum 'trident', Echinodorus tenellus,Ranunculus inundatus, Didiplis diandra, Hygrophila pinnatifida, Cryptocoryne tonkinensis, Riccardia chamedryfolia, Vesicularia christmas & Weeping, Hemiantus cuba, Echinodorus vesuvius, Elatine hydropiper

A váz:

20380147_ea3e8920c0b704aa960bccf7603a31c3_l.jpg


Növényesítés utáni első fotó:

20389235_6b70a0e1c17d8e7d32685be557f3a623_l.jpg


"Finomhangolás" után:

20413219_c9aec2ea3e76fbab944356ec8d9360f3_l.jpg


S mai felvételek: sikerült helyet találnom a hátsó, lefelé haladó szerencsétlen gallynak is (egyébként is Letsgo is mondta hogy sz@r ott) :D

Messzebbről (diszkrét szódásxifon kiegészítéssel):

20427437_e5f4ec6d58b49e69e93d7d016acffab9_l.jpg


Közelebbről:

20427441_efd6fa4ed722d71e82efe37503745b27_l.jpg


Az akva 1 hetes, túl vagyunk háromszori 50%-os vízcserén... finoman indul az algásodás... :) Letsgo mondta tegnap milyen alga, majd megkérdezem. A talaj miatt egyelőre nem tápozok pluszban, CO2-t, és Carbo-t tolok neki, nagyjából 7 óra napi világítás mellett. A növények úgy tűnik jól vannak, a véletlenül bekerült csigák is. Egyéb jószágok telepítése a héten tervben, először az RC-k és Sakurák költöznek majd vissza...

A fotók minőségéért elnézést kérek, ennyit tudok... fotósoppal, vazz :facepalm:

Köszönet segítőkész szaktársaimnak: @BBálint, @eMZé, @A. Kavicsos, @letsgodisco... Süssön Rátok :D

S aki eddig maradt és végigolvasta, annak köszönöm... s most elő a torzítókkal, vauuu pedál, és...
gyerünk SAVAZNI!!!:whistle::rage:
 
Üdv Szaktársaim, a Nap süssön Rátok!

20427441_efd6fa4ed722d71e82efe37503745b27_l.jpg


Az akva 1 hetes, túl vagyunk háromszori 50%-os vízcserén... finoman indul az algásodás... :) Letsgo mondta tegnap milyen alga, majd megkérdezem. A talaj miatt egyelőre nem tápozok pluszban, CO2-t, és Carbo-t tolok neki, nagyjából 7 óra napi világítás mellett. A növények úgy tűnik jól vannak, a véletlenül bekerült csigák is. Egyéb jószágok telepítése a héten tervben, először az RC-k és Sakurák költöznek majd vissza...

A fotók minőségéért elnézést kérek, ennyit tudok... fotósoppal, vazz :facepalm:

Köszönet segítőkész szaktársaimnak: @BBálint, @eMZé, @A. Kavicsos, @letsgodisco... Süssön Rátok :D

S aki eddig maradt és végigolvasta, annak köszönöm... s most elő a torzítókkal, vauuu pedál, és...
gyerünk SAVAZNI!!!:whistle::rage:

Kéne!!!!! :D:D
De fenntartom, hogy hátulról a rotalának kiinéző ludwigiát megetetném valamelyik másik akváriummal, helyére a tenellus, és mehetne a Hosszú Fű a sarokba...
De így is fasza!!!!
 
Már láttam a fotót, de jól áll neki a kis kiegészítés. :) Szerethető kis akva, a dekorkavicsaid mindig is tetszettek.
 
Nagyon jó hangulatos akváriumot raktál össze,külön tetszik ez a durva szemcsés dekor rész,nem az a megszokott szinte kvarchomokos féle.Jó lett a növényválasztás is szerintem.Probléma mentes folytatást ! :)
 
Üdv Szaktársaim, a Nap süssön Rátok!

Miután elbúcsúztattam a
Manalishit, The Green Manalishi (with the two-pronged root) | Page 3 | Magyar Akvakertész Fórum
s mivel nem szerettem volna kimaradni a januári aqua boom-ból :D, tisztelettel bemutatnám
Noé Bárkája nevű „teremtményemet” (névadás: @letsgodisco) (y)

Technika:
Akvárium indításának időpontja: 2014/01/18
Akvárium méretei: 30x30x35cm elől hajlított üveg -- 27 liter
Szűrés: Eheim Liberty 2040
Világítás: Wawe Cosmos 20 W + DIY 13 W
CO2: Tropica System 60 CO2 szett, szódásszifonról töltve

Hardscape:
Tropica táptalaj, Environment Aquarium Soil, DIY dekorhomok, Seiryu kövek, Red Moor dekorfa

Növények:
E. parvula mini, Anubias nana "petit", Microsorum 'trident', Echinodorus tenellus,Ranunculus inundatus, Didiplis diandra, Hygrophila pinnatifida, Cryptocoryne tonkinensis, Riccardia chamedryfolia, Vesicularia christmas & Weeping, Hemiantus cuba, Echinodorus vesuvius, Elatine hydropiper

A váz:

20380147_ea3e8920c0b704aa960bccf7603a31c3_l.jpg


Növényesítés utáni első fotó:

20389235_6b70a0e1c17d8e7d32685be557f3a623_l.jpg


"Finomhangolás" után:

20413219_c9aec2ea3e76fbab944356ec8d9360f3_l.jpg


S mai felvételek: sikerült helyet találnom a hátsó, lefelé haladó szerencsétlen gallynak is (egyébként is Letsgo is mondta hogy sz@r ott) :D

Messzebbről (diszkrét szódásxifon kiegészítéssel):

20427437_e5f4ec6d58b49e69e93d7d016acffab9_l.jpg


Közelebbről:

20427441_efd6fa4ed722d71e82efe37503745b27_l.jpg


Az akva 1 hetes, túl vagyunk háromszori 50%-os vízcserén... finoman indul az algásodás... :) Letsgo mondta tegnap milyen alga, majd megkérdezem. A talaj miatt egyelőre nem tápozok pluszban, CO2-t, és Carbo-t tolok neki, nagyjából 7 óra napi világítás mellett. A növények úgy tűnik jól vannak, a véletlenül bekerült csigák is. Egyéb jószágok telepítése a héten tervben, először az RC-k és Sakurák költöznek majd vissza...

A fotók minőségéért elnézést kérek, ennyit tudok... fotósoppal, vazz :facepalm:

Köszönet segítőkész szaktársaimnak: @BBálint, @eMZé, @A. Kavicsos, @letsgodisco... Süssön Rátok :D

S aki eddig maradt és végigolvasta, annak köszönöm... s most elő a torzítókkal, vauuu pedál, és...
gyerünk SAVAZNI!!!:whistle::rage:
nagyon szépen komponált hardscape!
 
Szolgálati közlemény : a növénylistából kimaradtak ketten is... Cryptocoryne parva, és Hygrophlya lancea - Araguaia nevű játékosok... jelenleg nem nagyon látszanak, kicsik még, de remélem megnőnek.
 
Tetszik ez a scape.. Nagyon természetes hatása van.(Y)
Halak islesznek benne vagy csak garnélák?
 
Szia Zsolt!

Nagyon tetszetős akváriumot raktál össze!
A dekor fára rá sem lehet ismerni!


Lesznek azt hiszem, de csak télleg apró jószágok jöhetnek szóba :)
Ma láttam a Podmaninszky utcában lévő üzletben: Axelrodia riesei.
Nézz rá a neten!
Kicsik, szépek, strapabíróak, kicsit szaggatott mozgásúak, de nekünk tetszenek!

AmegA
 
Szia Zsolt!

Nagyon tetszetős akváriumot raktál össze!
A dekor fára rá sem lehet ismerni!



Ma láttam a Podmaninszky utcában lévő üzletben: Axelrodia riesei.
Nézz rá a neten!
Kicsik, szépek, strapabíróak, kicsit szaggatott mozgásúak, de nekünk tetszenek!

AmegA

Ezekre vadaszok japan ota!!!!!
 
Sziasztok!

Ezekre vadaszok japan ota!!!!!
A Srác azt mondta, hogy kb. 2 éve lehet kapni náluk, háromszor rendeltek belőle eddig, de hónapokig állnak az üzletben (elhullás nélkül).
Ez a csapat (20-30db), érthetetlen, de négy hónapja van ott (ha két hete járunk ara akkor már itthon úsznának) egyszerűen nem viszik!

AmegA
 
Ma láttam a Podmaninszky utcában lévő üzletben: Axelrodia riesei.
Nézz rá a neten!
Kicsik, szépek, strapabíróak, kicsit szaggatott mozgásúak, de nekünk tetszenek!

Ohh.. köszi a tippet, szép kis jószágok! Persze ha @viktorlantos levadássza az egész állományt, má' mindegy is... :D
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére