• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes No hardscape, no problem? -> Dutch-like

Nagyon tetszene most, ha nem lenne az a mocsok zöld por a levelek alján.

IMG_20210422_194800.jpg

Amióta megvan a Dennerle mulmozó nagyon alaposan takarítom a talajt, kizárt hogy a mulm miatt jön. Tápanyagszintek jók, szűrő hónap elején volt takarítva, perlon akkor cserélve. Növények nőnek és mégis ott van.
Lehet vissza fogok venni a fényből, ~80 lm/liter... 75%-on mennek a ledek.
 
Bő egy héttel a nyírás után...
Mindenki gyorsan regenerálódott, friss hajtások mindenhol. Leszámítva a halacsokat, két neon is átúszott az örök algamezőkre. Gondolom bestresszeltek a 0 búvóhely miatt, meg hogy már eleve kevesen voltak.
Némi zöld por és pontalga van itt-ott.
A CO2 kifogyóban, a reduktoron pirosba ment a palack nyomásmérője. De így is messze várakozáson felül teljesített, 5-6 hónapra számoltam az indításkor - 8 hónapja megy.

IMG_20210505_202539.jpg
IMG_20210505_202955.jpg

IMG_20210505_202629.jpg
IMG_20210505_202733.jpg
 
IMG_20210514_205113.jpg

Muszáj volt a HM-et kicsit megigazítani, kb 2-3 centire volt a víz tetejétől, egyértelműen nyert a növekedési versenyben.

IMG_20210515_145007.jpg

Tápozásról annyit, hogy komplett macro-t heti egyszer öntök bele vízcsere után - saját keverésű. Utána felváltva egy nap Green Aqua Micro (3ml), majd egy nap Kálium. Ezzel a vízcsere előtti napra a nitrát alig mérhető, de elszíneződik a cseppteszt, foszfát szintén. Múlt héten próbáltam azt is, hogy hét közepén még egyszer kap teljes macro adagot, de akkor a nitrát 10 fölé megy, amit nem akarok. Így egy nagyon mérsékelt növekedés van, látszik is hogy 3 hét alatt a legtöbb növény még az akva feléig se nőtt fel. A Monte Carlo-n látom egyedül, hogy jól esne neki több macro (helyenként picit sárgás), de összességében bőven elvan még ő is.
 
IMG_20210521_204652.jpg
IMG_20210521_205118.jpg
IMG_20210521_205527.jpg
IMG_20210521_205355.jpg

Vegyes a kép...jól áll neki a távolság:)
A gyorsabb növények köszönik jól vannak, az ARM és Blyxa kínlódik. A Lobelia mini még talán hagyján, csak a régi leveleken van valami barnás mocsok.

Ma reggel a reduktoron 1 bar alá ment a kimenő nyomás...kifogyott a palack. 08.26-án indítottam el, tehát majdnem 9 hónapot ment.
Csere megtörtént.
 
Sok változás nincs, nagyjából bebokrosodott minden. Talajtabizni kéne már pár helyen, leginkább a Reineckii minit és a blyxát.
Viszont még a nyáron szeretném átépíteni, így talajtápot már nem nyomkodok le.
A fényemet már biztosan tudom, hogy cserélni szeretném, de még nagy dilemma van. Még azt sem tudom, hogy fénycsöves vagy led legyen, ATI 4x24-től kezdve a Chihiros WRGB-ig (60? - 90???), Week Aqua Pandora P600...nagyon rossz döntés ezek közül nincs szerintem, úgyhogy fogalmam sincs még. Mindenképp gyári megoldást szeretnék.

IMG_20210605_200021.jpg

IMG_20210605_195416.jpg

IMG_20210605_195608.jpg
 
Az ati dimmeres lámpájában biztos nem fogsz csalódni, véleményem szerint több évre meg fogja oldani a világítás kérdést.
Ha nem tervezel akváriumot cserélni, akkor akár a 24w is bevilágítja a 80cm hpsszt, de a 90cm talán jobb lenne ilyen szempontból. Cső választék szempontjából mindenképp a 24w előnyösebb, ebből a méretből a magas színhűségűtől kezdve mindent meg lehet venni, míg a 39w-ból már kicsit szűkösebb a lehetőség, de attól még ezt a méretet is fel tudod szerelni egy tuti kombóval.
Szóval ha szavazatot indítanál én dobnék is egy hatalmas voksot az Ati sunpower dimmcomputer-re.
 
Ez most ilyen filozofálgatós, gondolkodós poszt lesz:)

Alapfeltevés: az ATI 4x24 új árát egész biztosan nem szeretném megfizetni, 100k HUF-on belül kell nézelődnöm.
A használt piacon nem nagy a kínálat, nyilván érthető okokból, maga a lámpa túl jó, akinek ilyenje van nemigen akar megválni tőle. Konkrétan dimmelhető verzióból 1-et találtam, 80k-ért. Sajnos vagy nem sajnos, de használtan szerintem ez egy reális ár érte, még ha egy picit tudok is alkudni belőle, akkor is kell még költeni a csövekre (10-12k). És ugye ez egy használt cucc lesz gari nélkül, bár fogalmam sincs itt milyen meghibásodással lehet számolni. 4x39W-os verzióból meg kizárólag a dimmelhető jöhet szóba, és még az is 4 helyett inkább csak 3 csővel mehetne, 1,5-2 w/l-rel nem bombázhatom az akvát.
Szóval innentől inkább a LED felé húzok, bármennyire is látom a Ti akváitokon milyen szép színek vannak a fénycsövek alatt.

Chihiros WRGB2 60...maxon hajtva 53 lumen/l lenne, ettől nem félek, hogy kevés lenne (csak 30 centi magas az akva, lesz ereje bevilágítani a vízoszlopot), viszont a sarkoknál lehet nem lenne tökéletes a megvilágítás.
Chihiros WRGB2 90...fényerő nem kérdés, hogy mindenre elég, mindent bevilágít, bármilyen tesztet olvasok-nézek agyon dicséri mindenki...ár, ár, ár
Week Aqua Pandora P600...jóval erősebb, mint a 60-as Chihi, lehet játszani a függesztés magasságával, így a sarkok is jó fényt kapnának...árban meg jobb, mint a 90-es Chihi.

Semmi nem eldöntött még, nem rohanok. Az is simán benne van, hogy egyelőre így hagyom az egészet.

Köszi a véleményeket srácok!
Meg jöhet nyugodtan, ha bárkinek van ötlete :)
 
Ez most ilyen filozofálgatós, gondolkodós poszt lesz:)

Alapfeltevés: az ATI 4x24 új árát egész biztosan nem szeretném megfizetni, 100k HUF-on belül kell nézelődnöm.
A használt piacon nem nagy a kínálat, nyilván érthető okokból, maga a lámpa túl jó, akinek ilyenje van nemigen akar megválni tőle. Konkrétan dimmelhető verzióból 1-et találtam, 80k-ért. Sajnos vagy nem sajnos, de használtan szerintem ez egy reális ár érte, még ha egy picit tudok is alkudni belőle, akkor is kell még költeni a csövekre (10-12k). És ugye ez egy használt cucc lesz gari nélkül, bár fogalmam sincs itt milyen meghibásodással lehet számolni. 4x39W-os verzióból meg kizárólag a dimmelhető jöhet szóba, és még az is 4 helyett inkább csak 3 csővel mehetne, 1,5-2 w/l-rel nem bombázhatom az akvát.
Szóval innentől inkább a LED felé húzok, bármennyire is látom a Ti akváitokon milyen szép színek vannak a fénycsövek alatt.

Chihiros WRGB2 60...maxon hajtva 53 lumen/l lenne, ettől nem félek, hogy kevés lenne (csak 30 centi magas az akva, lesz ereje bevilágítani a vízoszlopot), viszont a sarkoknál lehet nem lenne tökéletes a megvilágítás.
Chihiros WRGB2 90...fényerő nem kérdés, hogy mindenre elég, mindent bevilágít, bármilyen tesztet olvasok-nézek agyon dicséri mindenki...ár, ár, ár
Week Aqua Pandora P600...jóval erősebb, mint a 60-as Chihi, lehet játszani a függesztés magasságával, így a sarkok is jó fényt kapnának...árban meg jobb, mint a 90-es Chihi.

Semmi nem eldöntött még, nem rohanok. Az is simán benne van, hogy egyelőre így hagyom az egészet.

Köszi a véleményeket srácok!
Meg jöhet nyugodtan, ha bárkinek van ötlete :)
A 4x24w-ból is kell a dimmeres.. a teljesítményét nem lehet összehasonlítani egy mezei fénycsöves lámpával, ugyanis brutál jól eltalált fényvetői vannak, amitől sokkal erősebb, koncentráltabb fényt fogsz kapni. Továbbá az időkapcsolók és a külső táp, sbt.. miatt (amiket beszéltünk) is csak a dimmcomputer-es verziót venném.
Hosszú távon én csak ati-ban gondolkodnék.. nyilván nem olcsó, nem egyszerű hozzájutni, de megéri a befektetést.
 
Back
Oldal tetejére