• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes No hardscape, no problem? -> Dutch-like

Szuper lett, azért így teljesen más arculata lett az akvának! Már csak azt a zöld műanyagot üvegre...😉
Nem veszek többet üveget, már elfogadtam, hogy nem nekem való...úgyis eltöröm.
A rozsdamentes fém ki-befolyó lesz a következő próbálkozás, de csak akkor ha eltöröm a szívóágat is:cool:
Addig meg marad a zöld szépség, esetleg a ragasztott üveg lily.
 
Jól áll neki a fekete nagyon!👌 Olyan lett a hangulata mint @bélavagyok akváriumának. Szép sűrű az egész, kivéve a bal oldalt. Tervezel oda valamit?
Az a Ludwigia sp. White helye, próbálkozok emersen nevelgetni pár szálat, hogy ténylegesen white legyen.
Valami ilyesmi:
Ludwigia sp White.jpg
Szerk.: félreérthető...természetesen ez nem az enyém, ha az lenne már velük lennének tele nemcsak az akváriumok, hanem az összes vizesblokk a lakásban:D

Az első pár szál nem élte túl a kísérletet, most újabb kört kezdtem vele. A maradék egészséges szálak meg átkerültek a kis akváriumba.
Addig meg Hygrophilát tettem oda bal hátra...
 
Utoljára módosított:
Kis mellékstory:

Az üveget pár hónapja cseréltem, azóta a régi akvárium a nagyszobában van egy komód tetején:

IMG_20210415_170415.jpg

Amikor lecseréltem ezt az üveget az volt a terv, hogy hazaviszem szüleimnek. Azóta viszont ők felújításban voltak és most sincs igazából jó hely náluk, ahova be lehetne rendezni...De eladni/odaadni sincs semmi értelme, ütött-kopott szegény, jó szívvel senkinek nem ajánlanám.

Szóval valamelyik nap "bepróbálkoztam", valahogy így zajlott a beszélgetés:

Én: Baba! Arra gondoltam, hogy ott pihen a régi akvárium a szekrényen és ....
Párom: NEEEEEEM! FELEJTSD EL!!!!
Én:
original.gif
Úgyhogy egyelőre még marad a szekrényen üresen:D
 
Szóval valamelyik nap "bepróbálkoztam", valahogy így zajlott a beszélgetés:

Én: Baba! Arra gondoltam, hogy ott pihen a régi akvárium a szekrényen és ....
Párom: NEEEEEEM! FELEJTSD EL!!!!
Én:
View attachment 104747
Nálunk ez úgy zajlik, hogy titokban összevásárolgatok mindent és egy óvatlan pillanatban majd megcsinálom...bár nem ekkorát csak egy kicsi 13 literest :D amíg nem tud róla addig jó nekem...utána meg ha meglátja már úgysem tudja azt mondani hogy neeeeeem 🙄😛😛😛
 
Nálunk ez úgy zajlik, hogy titokban összevásárolgatok mindent és egy óvatlan pillanatban majd megcsinálom...bár nem ekkorát csak egy kicsi 13 literest :D amíg nem tud róla addig jó nekem...utána meg ha meglátja már úgysem tudja azt mondani hogy neeeeeem 🙄😛😛😛
Ugyanezzel a módszerrel jött létre nálunk a 16 literes kis garnélás és egy 11 literes növényesnemtudommi:)
A probléma ott van, hogy szerintem párom már hetekkel ezelőtt tudta, hogy fel fogom tenni ezt a kérdést a régivel kapcsolatban.
De a legnagyobb probléma, hogy valószínűleg igaza van...sok lenne fenntartani még egy nagyobbat (időben/energiában leginkább).
 
Ugyanezzel a módszerrel jött létre nálunk a 16 literes kis garnélás és egy 11 literes növényesnemtudommi:)
A probléma ott van, hogy szerintem párom már hetekkel ezelőtt tudta, hogy fel fogom tenni ezt a kérdést a régivel kapcsolatban.
De a legnagyobb probléma, hogy valószínűleg igaza van...sok lenne fenntartani még egy nagyobbat (időben/energiában leginkább).
Igen, mondjuk ez egy reális érv...a kicsikkel meg nincs talán akkor macera mint egy naggyal...

Mindenestre sok sikert azért a jövőbeni indításhoz :D egyszer hátha beadja a derekát ;)
 
Nálunk ez úgy zajlik, hogy titokban összevásárolgatok mindent és egy óvatlan pillanatban majd megcsinálom...bár nem ekkorát csak egy kicsi 13 literest :D amíg nem tud róla addig jó nekem...utána meg ha meglátja már úgysem tudja azt mondani hogy neeeeeem 🙄😛😛😛
A repedt 20as kocka hátát tegnap ragasztottam végig szilikonnal, "véletlenül" találtam egy vízpumpát is otthon, szóval a mikró mellett lehet, egyik nap "ott terem" egy csobogós mini palu-wabiszerűség... Annyi, hogy a kocka szögletes fele lesz a frontüveg, hátul meg ki látja azt a repedést a föld mögött... :D
 
Ugyanezzel a módszerrel jött létre nálunk a 16 literes kis garnélás és egy 11 literes növényesnemtudommi:)
A probléma ott van, hogy szerintem párom már hetekkel ezelőtt tudta, hogy fel fogom tenni ezt a kérdést a régivel kapcsolatban.
De a legnagyobb probléma, hogy valószínűleg igaza van...sok lenne fenntartani még egy nagyobbat (időben/energiában leginkább).
Ki kell őket éheztetni. Az enyém már pedzegeti, hogy kéne egy jóféle szekrény a 200liter alá. 😁Anno kisajátította a belsejét cipő, meg ilyesmi számára. Én úgy védekeztem, hogy észrevétlen beljebb toltam kicsit a fal felé a szekrényt, hogy ne férjen el mellette az Ultramax 1500...A szekrény mellett van ugyan, de a front síkja elé lett húzva, hogy elférjen. 🤭 Már emlegetett valami GA-s szekrényt... Persze szigorúan DIY szekrény lehet, mert bútorok felét a házban én gyártottam... 🙄
 
Back
Oldal tetejére