• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bonsai No comment - mandarinos

A mandarinok teljesen megálltak a fejlödésben. A leveleik elkezdtek sárgulni, ezért adtam nekik vastartalmú NPK táprudat.
IMG_20200217_114505.jpg

A témától eltérö:

A mandarinok felett lakik egy különlegesebb orchidea, aki nincs agyon nemesítve, és így a lepkeorchideákkal szemben van egy olyan tulajdonsága hogy illatos. Azt vettem észre, hogy minél jobban süt a nap, annál erösebb az illata, nagyon édeskés, és sokszor bejárja az egész szobát. Egy év kellett, hogy újra hozzon virágokat, de megérte várni.

IMG_20200217_114516.jpg

Hogy mégtovább tereljem a döglödö mandaranikról a maroknyi olvasótábor figyelmét, a további virágzó orchideáimról is rakok fel képeket. Amióta alig vagyok itthon, olyan boldogok ezek a növények. Az egyik életéért már két éve (!) küzdök... most végre van pár levele, és elkezdett egy virágos szárat is növeszteni:
IMG_20200217_114550.jpg
(huuuh, most la´tom csak hogy mennyire poros a tv alatti rész... :O)

IMG_20200217_114534.jpg
IMG_20200217_114605.jpg
IMG_20200217_114615.jpg
Ez pedig már karácsony elött virágzott.
IMG_20200217_114622.jpg
A sok orchidea után eljött az idö, hogy bemutassam a HÀROM ÈVES citromfáimat...

Az életük már a legelején megpróbaltatásokkal kezdödtek. Teakészítés közben 5 citrommag fennakadt a citromfacsaróban. Hát, sajnáltam öket, ezért gondoltam bedugom öket a ficusom földjébe. 🤷‍♀️ Elsö hónapban nem történt semmi. Nem is gondoltam rájuk. Aztán Muffin -a legkedvencem patkányom, aki már másfél éve a boldog´sagos patkánymezökön patkánykodik- felugrott a fikuszhoz, és mint egy örült elkezdett ásni. Két csírázó citrommagot tejesen szétrágott.
A megmaradt három pedig hamarosan kidugta a fejecskéjét.
Ès mára ez lett belölük:

IMG_20200217_115300.jpg
:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Ha továbbra is ilyen tempóban növekednek, a nyugdíjba vonulós partimon szüretelhetek. :)

Köszönöm, hogy belippantottál.
 
Szépek az orchideák!
Ha érdekel, tudok adni a mandarinod mellé citromot, van datolyám is, illetve ezerrel szaporodik a Cymbidium.
 
Szépek az orchideák!
Ha érdekel, tudok adni a mandarinod mellé citromot, van datolyám is, illetve ezerrel szaporodik a Cymbidium.
Köszönöm nagyon kedves vagy, de rettentöen messze lakunk egymástól. ):
Citromom pedig már van. :p Ezek a növények egyértelmüen nem érzik jól magukat nálam, elég ha ezt a párat kínzom...
 
Koszonom. Megprobalom. Nekem ugyan egy sem el tul, most is olok epp megfele egyet, de az anyamen tudok kiserletezni.
Orchidea gyorstalpaló
Pár egyszerübb szabállyal életben tarthatóak.
1.) A legfontosabb: locsolás. v´zfürdö
Akkor kell (ill. akkor szabad) öket " locsolni", amikor a gyökerük arra alkalmas. Ez ekkor van, amikor a gyökerek nem zöldek, hanem fehérek, de már nincsenek rajtuk szörszerü izék. (a szörszerü izéket csak néha lehet latni...) /Nálam ez ca 10-14 naponta van, nyáron kicsit gyakrabban./
Akkor szobahömérsékletü vízbe kell öket áztatni min 2 max 6 órara.
2.) Vilagos hely.
Enélkül sajnos pár hónap alatt elhalnak a gyökereik, és elpusztulnak. Ablak mellett kell öket elhelyezni.
3.) Cserép és föld
Nem szeretik a túl nagy cserepet. Akkor szabad öket átültetni, hogyha az eredeti cserepének az oldalát szétfeszítik a gyökerek.

Ültetni kell:
IMG_20200217_215015.jpg

Még nem szabad átültetni:
IMG_20200217_215105.jpg

Àtültetéskor csak egyel vagy nagyonmaximum kettövel nagyobb cserepet kell választani. Fontos, hogy a cserpép átlátszó legyen. Ha a gyökereket nem éri elég fény, azok nem lesznek teljesen egészségesek. (a fenti képen látszódik, hogy az alul levö gyökerek, akik a kaspó miatt nem kapnak napfényt, mennyivel eltéröen néznek ki a fenti, napfényfürdözött, egészséges gyökerekhez képest)
A legalkalmasabb ültetöközeg az "orchidea föld" ami véletlenül sem föld, hanem kéregdarabok.
Néhány kényesebb csak mohában hajlandó életben maradni, de velük ritkán talalkozni az üzletekben.

+.)
- Szeretik ha a levegönek magas a páratartalma. Ezért érdemes öket pár naponta lespriccelni vízzel.
- èrdemes az áztatóvizet havonta-kéthavonta orchidea táppal dúsítani
- Ha az éjszakai hömérséklet pár fokkal alacsonyabb, mint a nappali, azt igazán kedvelik.
- A helyváltoztatást gyülölik.
- Ha egy régi levél elkezd elhalni, és elsárgulni, azt érdemes a növényen hagyni. Ebböl a levélböl a növény még "kiszippantja" az értékes dolgokat.
- Sokan etávolítják az "ocsmány" leggyökereket, amit nem érdemes megtenni.
- Páran átültetéskor eltávolítják a növény gyökerének egy részét, amit csak akkor szabad, ha az már nem müködik/penészes stb.
- Az orchideák szeretnek megbetegedni, vagy csak szeretnek betegségeket hordozni. Ezért a régi orchideaföldet nem szabad másik növény földjébe belekeverni.

Egyébként nagyon küzdenek az életükért. Ha már csak egy darab levelük és egy darab feketére rohadt gyökérszáluk marad, akkor is -egy kis segítséggel- még megmenthetöek.
 
Orchidea gyorstalpaló
Pár egyszerübb szabállyal életben tarthatóak.
1.) A legfontosabb: locsolás. v´zfürdö
Akkor kell (ill. akkor szabad) öket " locsolni", amikor a gyökerük arra alkalmas. Ez ekkor van, amikor a gyökerek nem zöldek, hanem fehérek, de már nincsenek rajtuk szörszerü izék. (a szörszerü izéket csak néha lehet latni...) /Nálam ez ca 10-14 naponta van, nyáron kicsit gyakrabban./
Akkor szobahömérsékletü vízbe kell öket áztatni min 2 max 6 órara.
2.) Vilagos hely.
Enélkül sajnos pár hónap alatt elhalnak a gyökereik, és elpusztulnak. Ablak mellett kell öket elhelyezni.
3.) Cserép és föld
Nem szeretik a túl nagy cserepet. Akkor szabad öket átültetni, hogyha az eredeti cserepének az oldalát szétfeszítik a gyökerek.

Ültetni kell:
View attachment 87680

Még nem szabad átültetni:
View attachment 87681

Àtültetéskor csak egyel vagy nagyonmaximum kettövel nagyobb cserepet kell választani. Fontos, hogy a cserpép átlátszó legyen. Ha a gyökereket nem éri elég fény, azok nem lesznek teljesen egészségesek. (a fenti képen látszódik, hogy az alul levö gyökerek, akik a kaspó miatt nem kapnak napfényt, mennyivel eltéröen néznek ki a fenti, napfényfürdözött, egészséges gyökerekhez képest)
A legalkalmasabb ültetöközeg az "orchidea föld" ami véletlenül sem föld, hanem kéregdarabok.
Néhány kényesebb csak mohában hajlandó életben maradni, de velük ritkán talalkozni az üzletekben.

+.)
- Szeretik ha a levegönek magas a páratartalma. Ezért érdemes öket pár naponta lespriccelni vízzel.
- èrdemes az áztatóvizet havonta-kéthavonta orchidea táppal dúsítani
- Ha az éjszakai hömérséklet pár fokkal alacsonyabb, mint a nappali, azt igazán kedvelik.
- A helyváltoztatást gyülölik.
- Ha egy régi levél elkezd elhalni, és elsárgulni, azt érdemes a növényen hagyni. Ebböl a levélböl a növény még "kiszippantja" az értékes dolgokat.
- Sokan etávolítják az "ocsmány" leggyökereket, amit nem érdemes megtenni.
- Páran átültetéskor eltávolítják a növény gyökerének egy részét, amit csak akkor szabad, ha az már nem müködik/penészes stb.
- Az orchideák szeretnek megbetegedni, vagy csak szeretnek betegségeket hordozni. Ezért a régi orchideaföldet nem szabad másik növény földjébe belekeverni.

Egyébként nagyon küzdenek az életükért. Ha már csak egy darab levelük és egy darab feketére rohadt gyökérszáluk marad, akkor is -egy kis segítséggel- még megmenthetöek.
Köszi az infót hasznos volt! ✌ 🍻
 
Nekem volt egy régebben. A fürdőszoba ablakban volt. Gyönyörű volt, de miután kihoztam, elpusztult. Hát most beszerzek egyet, miután csinálok neki egy helyet, ahonnan nem kell elrakni. Ezek szerint ez lehetett a probléma.
Köszönjük az infókat.:)
 
Én is nemrég határoztam el, hogy orchidea-mester leszek ;) :D

Kiegészítő az amúgy teljesen jó leíráshoz:

- az orchideát nem tesszük kaspóba. Azért van áttetsző edényben, mert a gyökerei is fotószintetizálnak.
- lágyvízlágyvízlágyvíz! A legjobb az akváriumvíz. Én az áztatóvízbe micmac-ot teszek, és abban áznak.
- átültetéskor az esetleg elhalt gyökereket visszavágjuk éles eszközzel, valamint bónusznak egy kevesek által ismert trükk: az orchidea talaját (fakéreg) dúsíthatjuk faszénnel 4:1 arányban
 
Szépek kis mandarin bonsaiok👍
Ha adhatok tanácsot ne sajnáldd tőlük a vizet nagyon szeretik😉
Még egy tipp nagyon jól lehet fonogatni a még lágyszárú zöld hajtásokat vagy akár a fő törzset is gyönyörűen összefornak és igen mutatós kis fácskát lehet összehozni
Íme saját példám ne kérdezd mennyi idős nem tudom de gyorsan fejlődik ha jó talajban jó helyen van😉
IMG_20200218_161412.jpg
IMG_20200218_161503.jpg15820394650535367124878998269102.jpgIMG_20200218_161511.jpg
Azért ilyen kopasz,mert kapott egy pajzs tetű támadást de majd gyorsan összekapta magát
De legalább így sor került a régóta húzódó metszésre 😀
 
Orchidea gyorstalpaló
Pár egyszerübb szabállyal életben tarthatóak.
1.) A legfontosabb: locsolás. v´zfürdö
Akkor kell (ill. akkor szabad) öket " locsolni", amikor a gyökerük arra alkalmas. Ez ekkor van, amikor a gyökerek nem zöldek, hanem fehérek, de már nincsenek rajtuk szörszerü izék. (a szörszerü izéket csak néha lehet latni...) /Nálam ez ca 10-14 naponta van, nyáron kicsit gyakrabban./
Akkor szobahömérsékletü vízbe kell öket áztatni min 2 max 6 órara.
2.) Vilagos hely.
Enélkül sajnos pár hónap alatt elhalnak a gyökereik, és elpusztulnak. Ablak mellett kell öket elhelyezni.
3.) Cserép és föld
Nem szeretik a túl nagy cserepet. Akkor szabad öket átültetni, hogyha az eredeti cserepének az oldalát szétfeszítik a gyökerek.

Ültetni kell:
View attachment 87680

Még nem szabad átültetni:
View attachment 87681

Àtültetéskor csak egyel vagy nagyonmaximum kettövel nagyobb cserepet kell választani. Fontos, hogy a cserpép átlátszó legyen. Ha a gyökereket nem éri elég fény, azok nem lesznek teljesen egészségesek. (a fenti képen látszódik, hogy az alul levö gyökerek, akik a kaspó miatt nem kapnak napfényt, mennyivel eltéröen néznek ki a fenti, napfényfürdözött, egészséges gyökerekhez képest)
A legalkalmasabb ültetöközeg az "orchidea föld" ami véletlenül sem föld, hanem kéregdarabok.
Néhány kényesebb csak mohában hajlandó életben maradni, de velük ritkán talalkozni az üzletekben.

+.)
- Szeretik ha a levegönek magas a páratartalma. Ezért érdemes öket pár naponta lespriccelni vízzel.
- èrdemes az áztatóvizet havonta-kéthavonta orchidea táppal dúsítani
- Ha az éjszakai hömérséklet pár fokkal alacsonyabb, mint a nappali, azt igazán kedvelik.
- A helyváltoztatást gyülölik.
- Ha egy régi levél elkezd elhalni, és elsárgulni, azt érdemes a növényen hagyni. Ebböl a levélböl a növény még "kiszippantja" az értékes dolgokat.
- Sokan etávolítják az "ocsmány" leggyökereket, amit nem érdemes megtenni.
- Páran átültetéskor eltávolítják a növény gyökerének egy részét, amit csak akkor szabad, ha az már nem müködik/penészes stb.
- Az orchideák szeretnek megbetegedni, vagy csak szeretnek betegségeket hordozni. Ezért a régi orchideaföldet nem szabad másik növény földjébe belekeverni.

Egyébként nagyon küzdenek az életükért. Ha már csak egy darab levelük és egy darab feketére rohadt gyökérszáluk marad, akkor is -egy kis segítséggel- még megmenthetöek.
[/QUOTE
Szüleimnél, egy déli fekvésü 2-3m teraszablakban egy pár db látszólag szeretik! van ami 8éves már, én mindig elcsodálkozom rajta:love:
 

Attachments

  • IMG_6267.JPG
    IMG_6267.JPG
    189.9 KB · Megtekintések: 36
  • IMG_6268.JPG
    IMG_6268.JPG
    162.6 KB · Megtekintések: 35
A mandarinok teljesen megálltak a fejlödésben. A leveleik elkezdtek sárgulni, ezért adtam nekik vastartalmú NPK táprudat.
View attachment 87608

A témától eltérö:

A mandarinok felett lakik egy különlegesebb orchidea, aki nincs agyon nemesítve, és így a lepkeorchideákkal szemben van egy olyan tulajdonsága hogy illatos. Azt vettem észre, hogy minél jobban süt a nap, annál erösebb az illata, nagyon édeskés, és sokszor bejárja az egész szobát. Egy év kellett, hogy újra hozzon virágokat, de megérte várni.

View attachment 87610

Hogy mégtovább tereljem a döglödö mandaranikról a maroknyi olvasótábor figyelmét, a további virágzó orchideáimról is rakok fel képeket. Amióta alig vagyok itthon, olyan boldogok ezek a növények. Az egyik életéért már két éve (!) küzdök... most végre van pár levele, és elkezdett egy virágos szárat is növeszteni:
View attachment 87611
(huuuh, most la´tom csak hogy mennyire poros a tv alatti rész... :O)

View attachment 87612
View attachment 87613
View attachment 87614
Ez pedig már karácsony elött virágzott.
View attachment 87615
A sok orchidea után eljött az idö, hogy bemutassam a HÀROM ÈVES citromfáimat...

Az életük már a legelején megpróbaltatásokkal kezdödtek. Teakészítés közben 5 citrommag fennakadt a citromfacsaróban. Hát, sajnáltam öket, ezért gondoltam bedugom öket a ficusom földjébe. 🤷‍♀️ Elsö hónapban nem történt semmi. Nem is gondoltam rájuk. Aztán Muffin -a legkedvencem patkányom, aki már másfél éve a boldog´sagos patkánymezökön patkánykodik- felugrott a fikuszhoz, és mint egy örült elkezdett ásni. Két csírázó citrommagot tejesen szétrágott.
A megmaradt három pedig hamarosan kidugta a fejecskéjét.
Ès mára ez lett belölük:

View attachment 87616
:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Ha továbbra is ilyen tempóban növekednek, a nyugdíjba vonulós partimon szüretelhetek. :)

Köszönöm, hogy belippantottál.
Most azok a citromfák három évesek amik mögé a kezed tetted vagy a felettelévő? 3 évesen már olyanok, hogy lehetne őket oltani.

Egyébként ha nem oltod be őket akkor 8 10 év mire magától termőre fordul, abban az esetben, ha rendesen telelteted.

A füvészkertben 2000 magyar forintért beoltják neked!
 
Most azok a citromfák három évesek amik mögé a kezed tetted vagy a felettelévő? 3 évesen már olyanok, hogy lehetne őket oltani.

Egyébként ha nem oltod be őket akkor 8 10 év mire magától termőre fordul, abban az esetben, ha rendesen telelteted.

A füvészkertben 2000 magyar forintért beoltják neked!
A kis satnyak a "citromfák". Igen-igen harom év alatt 10cm-esre nöttek.
Egy majd' két méteres fickusz ad nekik árnyékot.
Ezek nem hogy termést nem fognak sosem hozni, de szerintem új leveleket sem.
 
Back
Oldal tetejére