• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bonsai No comment - mandarinos

bamboocha46

Mágus
Amikor az akvárium naplómat elkezdtem írni, azt első nekifutásra véletlenül rossz kategória alá soroltam - bonsai alá.

Annyira mókásnak talaltam az elképzelést, hogy bonsainak is lehet naplót indítani, hogy rögtön megtötottem a bonsai tálkámat földdel.

Egy jó csemetét sem találtam, így egyéb lehetőség híján az elfogyasztott mandarinok után megmaradt magokat a földbe dugdostam.



Ezen naplót nem szeretnem hosszabb bejegyzesekkel ellátni, igy arra gondoltam, hogy 4-6 max 8 hetente töltölök fel képeket.
 
Ezt hogy csináltad? 😳😳😳

Okt 11: két napig nem locsoltam, és pont meleg is volt.
Okt 12: ahogy zuzmi írta... Olyan szomorúan hajladoztak vízért, hogy megsajnaltam őket, és kaptak vizet.
A fiatalabb levelek nem tudtak regenerálódni.

Szerintem 9/10 bonsai halálhoz a kimaradt locsolás vezet.

/Kiskoromban szerettem volna egy bonsait, ami azért gyerekjátéknak draga volt, igy csak azzal a feltétellel kaphattam meg, ha megígértem hogy kiolvasok egy bonsaiokrol szóló könyvet.
Igeretemet annyira alaposan betartottam, hogy a szárazság miatt sárguló bonsaiomat először vashiannyal diagnosztizaltam. Mivel ennek orvoslása nem segített, újra atragtam magam a könyvön.... Talaltam is egy nem tul gyakori gyökér betegséget, mely eseten meg kell nyirbalni a gyökérzetet...
Szegény liguster 1.0... azt meg eltűrte, hogy elegendő viz helyett rozsdasodo gemkapcsokat szurkodtam a foldjebe, de a gyökér kezelés után feladta a kuzdelmet....

Liguster 2.0 pedig egy egy hetes nyaralás alkalmával fogadott holtan. A szomszéd a "spricceld meg a földjét vizzel, majd locsold meg annyi vízzel, hogy alul a kövek nedvesek legyenek" utasitassort csak a "spricceld meg a földjét vízzel" részig tartotta be. Cserébe a játékos es fürge neonhalaimbol lusta es diabetesz-gyanús gombhalak lettek./
 
hát ha nem is normális, de életben maradhat.
Nálam is hullajtja a levelet a citrom, de leginkább az viseli meg hogy a szabadből átteszem a telelőhelyére. Ilyen mértékben azért esélyes hogy valami nem tetszik neki.
Adj neki egy táprudat, hátha az jót tesz neki és hoz új leveleket ;)

szerk: jut eszembe, nem kezdtél el fűteni? nem szokták értékelni a citrusok a fűtést (legalábbis nálam).
 
hát ha nem is normális, de életben maradhat.
Nálam is hullajtja a levelet a citrom, de leginkább az viseli meg hogy a szabadből átteszem a telelőhelyére. Ilyen mértékben azért esélyes hogy valami nem tetszik neki.
Adj neki egy táprudat, hátha az jót tesz neki és hoz új leveleket ;)

szerk: jut eszembe, nem kezdtél el fűteni? nem szokták értékelni a citrusok a fűtést (legalábbis nálam).

Nem fűtök... Vagy hat 5°C ra beállítva a termosztát. :D

Okt. 11- én kiszáradtak, és azóta szenvednek a kis mandarinok.😟
 
Nem fűtök... Vagy hat 5°C ra beállítva a termosztát. :D

Okt. 11- én kiszáradtak, és azóta szenvednek a kis mandarinok.😟
igen, olvastam azt a bejegyzésed.
Esélyes hogy lehullanak a sérült (száradt levelek) de szerintem ki fogja heverni. Bár ha öt fok lesz nálad, akkor lehet hogy elfagy :D
 
igen, olvastam azt a bejegyzésed.
Esélyes hogy lehullanak a sérült (száradt levelek) de szerintem ki fogja heverni. Bár ha öt fok lesz nálad, akkor lehet hogy elfagy :D

Egy szobában van az akvariummal, es mivel az a szoba jelentős részét kitölti, a maga 28°c-os hőmérsékletével -hasrautes-szeruen kiszamolt eredmenyeim alapjan-, nem hagyna a szobat 15°c alá süllyedni.
De ez mindegy is mert a szomszédok annyira befutik a lakasokat, hogy nyitott ablakok.mellett is most 23 fokban kell fuldokolnom.🥵
 
Back
Oldal tetejére