• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nitrát szint beállítása

Ehhez az adagoláshoz rendszeresen 30%(?) heti vízcsere járul?
Kicsit több inkább 40-50%, de mint mondtam nem EI szerint tápozom már hanem inkább amennyi fogy az akváriumból, ezért sem emelkedik jelentősen a TDS, ami korábban azért igencsak az egekben volt 2-300PPM-et is mutatott a műszer. Növények pedig bubiznak és hiánytünetet sem látok.
 
Sziasztok
Ma mértem egy nitrát szintet és eszméletlen alacsony 5ppm re jött ki. Plusz nitrát adagolás segíthet Ga tápokkal tapozok.
 
A tápoldat biztosan rossz, mert 49 g nitrát, az nem 49 g kálium-nitrát, hanem 79,9 g. De ez totálisan nem magyarázza a nulla nitrátot: lennie kellene benne nitrátnak, még ha kevésnek is. És szükségszerűen az arányok is rosszak, mivel a KH2PO4-nél megint más a moláris összetétel, a K2SO4-ot meg durván túltoltad, mivel nem számoltál a KNO3 és a KH2PO4 kálium-tartalmával.
Vettem No3 cseptesztet. Kb 8mg-ot mutat. 10-es szinnél egy hajszálnyival gyengébb.
Ezt a proscan 0-nak mondta.

Oldottam még a makróba káliumnitrátot, hogy felzárkózzak a 79.9-re, megmérem pár nap múlva. Köszönöm a segítséget.
 
Vettem No3 cseptesztet. Kb 8mg-ot mutat. 10-es szinnél egy hajszálnyival gyengébb.
Ezt a proscan 0-nak mondta.

Oldottam még a makróba káliumnitrátot, hogy felzárkózzak a 79.9-re, megmérem pár nap múlva. Köszönöm a segítséget.

Szép munka! :)
 
Nekem ilyen az NO3 mérőcsíkom. Kicsit megváltozott a design, mert a 3 halat nem tudták megkülönböztetni az emberek. Nekem a negyedik színnek felel meg a mérés ami 5-ös érték édesvíz esetén. Illetve annál egy kicsit sötétebb. Olyan 8-10ppm-re tippelnék.

Azt szeretném kérdezni, hogy mit jelent az egyes sávokban a színezés? (Édes, kerti tó, tengeri) Ahol piros ott már az életre veszélyes?
Ugyanaz a teszt tengerinél miért jelent más NO3 értéket? Régebbi tesztnél még durvább volt, mert duplája volt a tengeri az édesvízi értéknél. A reagens nem hiszem, hogy változott inkább csak rájöttek a duplája mégsem duplája.

test_jbl_no3_(azotany)_proaqua-i-37024-6-2000[1].jpg
 
@dexkill : Ha titrálás közben a reagensből bármilyen esetben többet adagolok az mennyire befolyásolja a mérési eredményt? Gondolok itt arra, hogy 6 reagens cseppet (NO3) vagy 10 cseppet (PO4) kell adagolni és van egy idegesítő előcsepp ami inkább egy buborék. Minden harmadik titrálásnál megtörténik. És fogalmam sincs, hogy most akkor ez 6,5 lett vagy mennyi és kezdjem elölről az egész mérést?

köszönöm.
 
Sziasztok,
Egy olyan kérdésem lenne, hogy vettem a szűrőbe nitrát megkötő gyantát és így ment körülbelül 3 hónapig az akváriumom. (Kicsit ellustúltam ezért nem minden héten volt vízcsere és a tapozás is össze vissza volt).
Észrevettem hogy ezalatt az idő alatt lelassúltak a növények növekedés szempontjából, ezért elkezdtem keresni az okot és arra jutottam hogy valószínűleg a gyanta okozza ezért kivettem és azóta naponta tápozok és láthatóan beindult a növekedés.
A kérdésem az lenne hogy a gyanta okozta a növények fejlődésének lelassulását vagy más okozhatta, illetve a Seachem Purigen ilyen szempontból hatásosabb?
Remélem a topikhoz tartozik nitrát szempontjából.
A válaszokat előre is köszönöm!
 
Ez milyen értéknek felel meg? 3 vagy 5? Az ötöst amúgy teljesen kitakarja a szürke elem, lejjebb kell tolni, hogy látszódjon. Akvárium JBL proscan (másik teszt) 18-as nitrátot mond.

Köszönöm a válaszokat.20200922_203704.jpg
 
Utoljára módosított:
Akkor nagyon kevés. Ha meg van pakolva növénnyel, 20-25mg/l is lehet, csak az arányokra is figyelj. A skála színével meg ne is foglalkozz. ;)
Nem tudom mi számít sok növénynek, van benne, de nincs montecarló gyep.

A kép most készült 5 nap black out után. A növényeknek meg se kottyant nem tudom miért. Ilyenkor általában világos zöld növények lesznek. A kék alga szerencsére 95%-ban elpusztult. Easy life féle kék alga elleni antibakteriális kezelést most kezdtem. Kialakulásának oka a kevés nitrát sok foszfát volt. A karácsony moha sajnos nem bírta a kék alga takarót, de most talán erőre kap.

Nem értem miért 3-as a nitrátom 330L -es akvárium 16ml Mic+Mac-ot adok naponta 0,8w/L fény mellett.

3 évig mindenféle akváriumba tökéletes volt most meg nitrát sehol foszfát meg 6-os. pedig az arány 10/1-nek kellene lennie vagy 20/2-nek de jelenleg 3/6 így persze, hogy kék algám van.
Ammónia nincs az akvába se nitrit.

Volt ahol negyed ennyi növény nem volt mert homokos talaj szirteken néhány montecarlo pamacs és ennyi. És egy szem algám sem volt, se zöld se kék.
Elkezdtem pótolni GA porból saját kevert No3-al azóta ment fel 3-ra előtte 1-es nitrátom volt. :( Mi a fene eszi meg a Macro tápból a nitrátot? Vagy hiányzik belőle? Biztos nem. Egyszer rámértem hígítva és úgy bevörösödött a teszt, hogy van benne az tuti.

16ml-t Macrot adok naponta + 16ml nitrát oldat. ez csinál 3-as nitrátot. Elképzelhetetlen.

Nitrát oldat: GA KNO3-ból 79,9g-ot adtam 1 L RO vízhez. Ez kb azonos arányú elegyet képez mint ami a GA macroban van eleve.

Esetleg a kék alga kialakulása a rossz nitrát foszfát arány, amit aztán fenntart a baktérium mert felzabálja a nitrátot? Csak erre tudok gondolni.
20200921_181208.jpg
 
Nem tudom mi számít sok növénynek, van benne, de nincs montecarló gyep.

A kép most készült 5 nap black out után. A növényeknek meg se kottyant nem tudom miért. Ilyenkor általában világos zöld növények lesznek. A kék alga szerencsére 95%-ban elpusztult. Easy life féle kék alga elleni antibakteriális kezelést most kezdtem. Kialakulásának oka a kevés nitrát sok foszfát volt. A karácsony moha sajnos nem bírta a kék alga takarót, de most talán erőre kap.

Nem értem miért 3-as a nitrátom 330L -es akvárium 16ml Mic+Mac-ot adok naponta 0,8w/L fény mellett.

3 évig mindenféle akváriumba tökéletes volt most meg nitrát sehol foszfát meg 6-os. pedig az arány 10/1-nek kellene lennie vagy 20/2-nek de jelenleg 3/6 így persze, hogy kék algám van.
Ammónia nincs az akvába se nitrit.

Volt ahol negyed ennyi növény nem volt mert homokos talaj szirteken néhány montecarlo pamacs és ennyi. És egy szem algám sem volt, se zöld se kék.
Elkezdtem pótolni GA porból saját kevert No3-al azóta ment fel 3-ra előtte 1-es nitrátom volt. :( Mi a fene eszi meg a Macro tápból a nitrátot? Vagy hiányzik belőle? Biztos nem. Egyszer rámértem hígítva és úgy bevörösödött a teszt, hogy van benne az tuti.

16ml-t Macrot adok naponta + 16ml nitrát oldat. ez csinál 3-as nitrátot. Elképzelhetetlen.

Nitrát oldat: GA KNO3-ból 79,9g-ot adtam 1 L RO vízhez. Ez kb azonos arányú elegyet képez mint ami a GA macroban van eleve.

Esetleg a kék alga kialakulása a rossz nitrát foszfát arány, amit aztán fenntart a baktérium mert felzabálja a nitrátot? Csak erre tudok gondolni.
View attachment 96262
Ez durva... Nincs véletlen a szűrőben Seachem Purigen? Másra már nem tudok gondolni.
Nekem TF tápból megy 240 literre macro-ból napi 11ml, és így 20-25 a nitrátom és 1.8 körüli a foszfátom.
 
Proscant vagd a qkaba. @Gyukker volt, hogy 20at mert 0 nitrat mellett vele. Rogton ramerve ujbol, azonos lampa alatt, megint mas eredmenyt adott.
Így van, jól férrevezetett.. és csodálkoztam miért nem akar működni a rendszer, amikor elvileg minden jónak tűnik..
Proscan=kuka
🤭
 
Nem tudom mi számít sok növénynek, van benne, de nincs montecarló gyep.

A kép most készült 5 nap black out után. A növényeknek meg se kottyant nem tudom miért. Ilyenkor általában világos zöld növények lesznek. A kék alga szerencsére 95%-ban elpusztult. Easy life féle kék alga elleni antibakteriális kezelést most kezdtem. Kialakulásának oka a kevés nitrát sok foszfát volt. A karácsony moha sajnos nem bírta a kék alga takarót, de most talán erőre kap.

Nem értem miért 3-as a nitrátom 330L -es akvárium 16ml Mic+Mac-ot adok naponta 0,8w/L fény mellett.

3 évig mindenféle akváriumba tökéletes volt most meg nitrát sehol foszfát meg 6-os. pedig az arány 10/1-nek kellene lennie vagy 20/2-nek de jelenleg 3/6 így persze, hogy kék algám van.
Ammónia nincs az akvába se nitrit.

Volt ahol negyed ennyi növény nem volt mert homokos talaj szirteken néhány montecarlo pamacs és ennyi. És egy szem algám sem volt, se zöld se kék.
Elkezdtem pótolni GA porból saját kevert No3-al azóta ment fel 3-ra előtte 1-es nitrátom volt. :( Mi a fene eszi meg a Macro tápból a nitrátot? Vagy hiányzik belőle? Biztos nem. Egyszer rámértem hígítva és úgy bevörösödött a teszt, hogy van benne az tuti.

16ml-t Macrot adok naponta + 16ml nitrát oldat. ez csinál 3-as nitrátot. Elképzelhetetlen.

Nitrát oldat: GA KNO3-ból 79,9g-ot adtam 1 L RO vízhez. Ez kb azonos arányú elegyet képez mint ami a GA macroban van eleve.

Esetleg a kék alga kialakulása a rossz nitrát foszfát arány, amit aztán fenntart a baktérium mert felzabálja a nitrátot? Csak erre tudok gondolni.
View attachment 96262
Mivel méred a nirtátot? Ekkora akvához, ennyi növényhez nem lehet ennyire kevés az adagolt táp, hogy alig legyen mérhető az érték. Ha fullosan lennél növénnyel, akkor viszont más lenbe a helyzet a tapasztalataim szerint
 
Nem tudom mi számít sok növénynek, van benne, de nincs montecarló gyep.

A kép most készült 5 nap black out után. A növényeknek meg se kottyant nem tudom miért. Ilyenkor általában világos zöld növények lesznek. A kék alga szerencsére 95%-ban elpusztult. Easy life féle kék alga elleni antibakteriális kezelést most kezdtem. Kialakulásának oka a kevés nitrát sok foszfát volt. A karácsony moha sajnos nem bírta a kék alga takarót, de most talán erőre kap.

Nem értem miért 3-as a nitrátom 330L -es akvárium 16ml Mic+Mac-ot adok naponta 0,8w/L fény mellett.

3 évig mindenféle akváriumba tökéletes volt most meg nitrát sehol foszfát meg 6-os. pedig az arány 10/1-nek kellene lennie vagy 20/2-nek de jelenleg 3/6 így persze, hogy kék algám van.
Ammónia nincs az akvába se nitrit.

Volt ahol negyed ennyi növény nem volt mert homokos talaj szirteken néhány montecarlo pamacs és ennyi. És egy szem algám sem volt, se zöld se kék.
Elkezdtem pótolni GA porból saját kevert No3-al azóta ment fel 3-ra előtte 1-es nitrátom volt. :( Mi a fene eszi meg a Macro tápból a nitrátot? Vagy hiányzik belőle? Biztos nem. Egyszer rámértem hígítva és úgy bevörösödött a teszt, hogy van benne az tuti.

16ml-t Macrot adok naponta + 16ml nitrát oldat. ez csinál 3-as nitrátot. Elképzelhetetlen.

Nitrát oldat: GA KNO3-ból 79,9g-ot adtam 1 L RO vízhez. Ez kb azonos arányú elegyet képez mint ami a GA macroban van eleve.

Esetleg a kék alga kialakulása a rossz nitrát foszfát arány, amit aztán fenntart a baktérium mert felzabálja a nitrátot? Csak erre tudok gondolni.
View attachment 96262
Egyébként nagyon egyszerű, vegyél egy adag mc-t, ha gyepet nem szeretnél, akkor csak néhány szálat ültess belőle. Ha él és virul, akkor minden rendben van a tápozásoddal, ha nincs rendben, akkor csak szenvedni fog. Elvileg egy kisigényű növény, ennek elkenére mégis érzékenyen reagál a tápozásra. Szerintem sokmindenre választ adna. ..az alacsony tápanyagszint is kiválthat algásodást.
 
Ez durva... Nincs véletlen a szűrőben Seachem Purigen? Másra már nem tudok gondolni.
Nekem TF tápból megy 240 literre macro-ból napi 11ml, és így 20-25 a nitrátom és 1.8 körüli a foszfátom.
Van benne Seachem Purigen 300gramm. Vagy nem is tudom miben mérik. 100gramm 3 éves, 5x frissített. 200gramm pedig 2x. Van akitől azt hallom nem eszi a nitrátot van akitől meg azt hogy eszi.
S kezdetektől használok purigent miért nem lopta máskor a nitrátot?
GA-sok is használnak volt akva amibe 600gramm ment mert irdatlan mennyiségű vasfa volt. S nekik se borult semmi.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére