• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nitrát szint beállítása

Sziasztok! Mitől lehet a nitrát szint az akváriumomban minden mérésnél 0? Jbl (proscan) tesztcsíkkal mérve. 2 hónapos az akvárium, növényes de halak,garnélák is vannak benne. Köszi.
 
Sziasztok! Mitől lehet a nitrát szint az akváriumomban minden mérésnél 0? Jbl (proscan) tesztcsíkkal mérve. 2 hónapos az akvárium, növényes de halak,garnélák is vannak benne. Köszi.
Mivel tápozol? Mivel cserélsz vizet (csap vagy RO), és mennyit, milyen gyakran? Milyen és mennyi talajod van?
 
Mivel tápozol? Mivel cserélsz vizet (csap vagy RO), és mennyit, milyen gyakran? Milyen és mennyi talajod van?
Szia! ADA-val tápozok,step1-nél tartok. RO-val cserélek vizet visszasózva,heti kb 30%. Tropica a táptalaj és az agyagos alajzat is. 60L-re 7-8L kb. Nincsenek kövek.
 
Szia! ADA-val tápozok,step1-nél tartok. RO-val cserélek vizet visszasózva,heti kb 30%. Tropica a táptalaj és az agyagos alajzat is. 60L-re 7-8L kb. Nincsenek kövek.
ADA tápozás mellett teljesen normális. Ha esetleg hiánytüneted van, csak akkor aggódj.
 
Sziasztok!

Olyan a problémám, hogy a NO3 tesztem o-t mutat a PO4 pedig az egekben van. Ezt mi okozhatja és mit tehetek ellene. TF tápot adagolom. Az erős algásodás miatt visszavettem gyári adagról 6ml macrora és 3ml planterra a napi adagot. Elég sok parvula van az akváriumban amik olyan mintha rothadni kezdenének. Ezt okozhatja a kevés nitrát?
 
Sziasztok!

Olyan a problémám, hogy a NO3 tesztem o-t mutat a PO4 pedig az egekben van. Ezt mi okozhatja és mit tehetek ellene. TF tápot adagolom. Az erős algásodás miatt visszavettem gyári adagról 6ml macrora és 3ml planterra a napi adagot. Elég sok parvula van az akváriumban amik olyan mintha rothadni kezdenének. Ezt okozhatja a kevés nitrát?
Szia.
Pár paramétert írhatnál. Hány literes,átlag mennyi növény,világítás,és co. És,hogy mit adsz a plant illetve a macro mellé és mennyit?
 
Netto 200l-ről van szó. A világítás 1*39w T5 grolux 2*39w t5 osram(most a száma nem ugrik be). Most 8 órát mennek(10-ről indult). A co2 kb. 3bubi/sec reaktorba.A drop checker közlel lime. A növények bubiznak, szépen nőnek van amit hetente nyírni is kell, de az algák is jól érzik magukat azok is bubiznak :(
A növényeim:
Eleocharis parvula mini,
Limnophila spec. Vietnam,
Monosolenium Tenerum,
Ranunculus inundatus,
Taxiphyllum barbieri,
Hemianthus Micranthemoides,
Hydrocotyle Verticillata

Egyedül a parvula kezdett sárgulni, rothadni foltokban. Van ahol szép zöld.
A 3ml TF planter és a 6ml makro mellé csak 4ml carbo megy.
 
Netto 200l-ről van szó. A világítás 1*39w T5 grolux 2*39w t5 osram(most a száma nem ugrik be). Most 8 órát mennek(10-ről indult). A co2 kb. 3bubi/sec reaktorba.A drop checker közlel lime. A növények bubiznak, szépen nőnek van amit hetente nyírni is kell, de az algák is jól érzik magukat azok is bubiznak :(
A növényeim:
Eleocharis parvula mini,
Limnophila spec. Vietnam,
Monosolenium Tenerum,
Ranunculus inundatus,
Taxiphyllum barbieri,
Hemianthus Micranthemoides,
Hydrocotyle Verticillata

Egyedül a parvula kezdett sárgulni, rothadni foltokban. Van ahol szép zöld.
A 3ml TF planter és a 6ml makro mellé csak 4ml carbo megy.
A 120 wattnyi fényt keveslem már csak azért is mert gondolom még emelve is van vagy 30-35 cm-t még egy 39 wattosat bedobnék (legalább!) De ezt akkor ha 40 cm-nél nem magasabb az akvád. De gondolom az.Ha 45-50 cm akkor még két cső mert a víztükörtől még van vagy 30cm-re a neon. A válaszod gondolom eddig is jól ment ennyivel is.
Tápot emelném 3,5-4ml/napra a plantert, a macrot minimum 8-ra. De elvileg ennyivel is elműködött neked. Ha van intenzív bubizás akkor lehet jó is. A carbo ha a nemptunt használod (kék) abbol elég annyi is. Ha el-t abból mehet több,bár nekem károsnak tűnt a halakra az ajánlott mennyiség.
Ebből szerintem tudsz gazdálkodni de amit minden képen szem előtt tartanék: Vasat minden képen adnék hozzá,a másik ami fontos ha nem stabil hűvös vized van hanem melegszik az időjárás miatt akkor ez benne van a pakliban és hamar túl leszel rajta. A harmadik ,hogy ha kihagytál metszést,vágást stb akkor lehetett e akkor növekedés,hogy a beoldott co-d kevésnek bizonyult.Nekem is volt ilyen,szinte folyamatosan utána kell menni a fejlődésnek.Ha kevés a co-d nem olyan nagy a fotoszintézis így a tápanyagokból van amit ugyan úgy felránt a növény viszont van amit kevésbé. A dc mindig legyen picikével sárgább mint zöld főleg ha keményebb a vized,és a dc jó helyen legyen,vízmozgás jól helyezze a vizet mindenhova, mert könnyen csőbe húz.Ha az eddigi táp adagolással minden okés volt,akkor csak a co beoldás szerintem ami kuncog a háttérben.
 
A fény rajta ül az akván egy dobozban(a profilképen látszik valamennyire) és sajnos nem fér bele több cső, mert akkor nem tudok hol belenyúlni vizet cserélni stb.:)
Tudom én is, hogy kevés ezért megtükröztem, de ennyi ezzel kell "gazdálkodnom". EasyCarbo-t használok, de ebben a mennyiségben adagolva nem vettem észre semmit a halakon. A co2 beoldáson a napokban változtattam. Kivettem a labdákat és dryvit háló került a reaktorba. A beoldás így sokkal jobb. Amikor felkapcsol a lámpa bubit alig látni pedig már 1,5 órája megy a co2 bele. Sajnos lámpaoldásra annyira tele lesz bubival mint előtte a labdás verzióval. Remélem csak azért mert rengeteg az alga és azok is bubiznak. Ha egyszer megszabadulok tőlük talán más lesz a látvány.
Az hogy nagy volt a növekedés és így már kevés a co2 ezt aláírom, de ez így fel tudja borítani a NO3=0mg/l, PO4=<+2mg/l arányt?
Nyírás után már volt vízcsere(35%) és újra ez lett az arány. Nem merek emelni a makron mert az emeli a PO4-ot is.
Valamiért azt gondolom, hogy amiért rothad a parvula az lehet a megoldás. De vajon mi az?
 
N
A fény rajta ül az akván egy dobozban(a profilképen látszik valamennyire) és sajnos nem fér bele több cső, mert akkor nem tudok hol belenyúlni vizet cserélni stb.:)
Tudom én is, hogy kevés ezért megtükröztem, de ennyi ezzel kell "gazdálkodnom". EasyCarbo-t használok, de ebben a mennyiségben adagolva nem vettem észre semmit a halakon. A co2 beoldáson a napokban változtattam. Kivettem a labdákat és dryvit háló került a reaktorba. A beoldás így sokkal jobb. Amikor felkapcsol a lámpa bubit alig látni pedig már 1,5 órája megy a co2 bele. Sajnos lámpaoldásra annyira tele lesz bubival mint előtte a labdás verzióval. Remélem csak azért mert rengeteg az alga és azok is bubiznak. Ha egyszer megszabadulok tőlük talán más lesz a látvány.
Az hogy nagy volt a növekedés és így már kevés a co2 ezt aláírom, de ez így fel tudja borítani a NO3=0mg/l, PO4=<+2mg/l arányt?
Nyírás után már volt vízcsere(35%) és újra ez lett az arány. Nem merek emelni a makron mert az emeli a PO4-ot is.
Valamiért azt gondolom, hogy amiért rothad a parvula az lehet a megoldás. De vajon mi az?
Nézd ha ilyen adagolással működött akkor nem lehet rossz ez tény. Ha bubizik ezt túl is tárgyaltuk. Az NO3/PO4 arányt én nem felborulásnak nevezném hanem inkább a növények tápanyag felvétele, a növekedés intenzitás függvénye. Az intenzitást segíteni tudod fénnyel,co-val,táppal. A tápban ugye nem egyenlő arányban vannak az összetevők hanem, tápanyag szükségleti mennyiségben. Ez alkotó részenként különbözik. Ha a co-t gyengíted a fejlődési intenzitás csökken,így kevesebb tápanyagot dolgoz fel a növény,de ez a kevesebb ugye úgy kevesebb,hogy amiből a keverékbe kevesebb van alapból, abból szinte alig marad,amiből több van alapból, az előzőhöz képest rengeteg marad a vízben. Így kialakulhat egy olyan differenciád, amit van ami kevésbé tolerál,van ami nem. Amúgy én kicsit keveslem a bubi számot.Ne mindig a csepp szám alapján mérlegelj, szerintem a dc jó alap a meghatározáshoz. Adagolj enyhén sárgára és nyírd le a parvulát,győződj meg a bubizásról.Nyírás előtt illetve után.Bár utána alapból bubizik. Mérj keménységet ahhoz kalibráld a reagens által mutatott szint.
 
Sziasztok!

Nekem is a nitráttal van bajob de fordított a probléma. 3 hete indítottam egy 50les nano cube-ot. A következőket pakoltam bele.
Külső szűrő tetra ex 600, 2l matrix-al
Tropica táptalaj, Dennerle scapers növénytalajt és 4 dobozni kis igényű zselés növényt. Használok Easy Life Easystart-ot, ffm-et az előírt mennyiségben. Profito napi 0.7ml, easycarbo-t napi 1ml-ert. Vizet 2 naponta cserélek jó 30-35%ot amit vízkezelek es 24 órát pihentetek.Fény gyenge vagy közepesnek mondhatnám. Rendszeresen tesztelem jbl easy test 6 in 1 -al mindig minden érték jó volt. 4napja raktam bele 12db blue carbon rili-t, kaját kaptak eddig összesen 1 körömnyi spenótot és fél spirulina tabit. A nitrát és nitrit felugrott a teszten fehérről erősebb rózsaszínre, gyors vízcsere de az érték maradt 2 nap múlva megint vízcsere de a teszt ugyan az. 2 garnéla kis is múlt a többi meg bújkál és a bedobott kaját észre sem veszik. 2 napja nem vagyok otthon de holnap mire hazamegyek remélem nem lessz minden rák halott. Szerintetek mi lehet a gond? Túletetés kizárt mivel 4 napja vannak. Víz hőfok 26-28. Mit csináljak hogy helyreálljon a vízminőség?
 
Utoljára módosított:
Víz hőfok 26-28. Mit csináljak hogy helyreálljon a vízminőség?

Igyekezz lehűteni az akváriumot 25 fok alá.

A leolvasott értékeket akár ide is írhatnád. A csíkteszt max gyors ránézésre való, de semmiképp nem nevezném pontos értéknek. Mondjuk, hogy nagyságrendileg lehet látni hogy mi a gáz.
99% hogy nem a nitrát. pH, hőmérséklet és a nem megfelelő beszoktatás. Szállító vizet is meg kellett volna nézni.
 
Köszönöm a gyors választ! Van csepegtetős ph tesztem is ami 7.5-8 at mutatott. Nem tudom ez mennyire jó e helyzetben. A hőfokot sajnos most nehéz levinnem tetőtéri lakás miatt. Nem tudom hogyan de ezeken próbálok javítani. Igaz nem néztem a hozoot vizet de azt nem is töltöttem be. A beszoktatást 2 óráig csináltam 4 lépésben adtam hozzá a vizem. Ez az első nem gyerekkori aksim így nagy tapasztalatom nincs. Az akvárium meg a víz kristálytiszta.
 
A garnélás akváriumomban eléggé magas a nitrát szint (70%-os vízcsere után is 40-50 között). Valószínűleg túletetés lehet a gond, mert amúgy 2 tő Anubiassal egyáltalán nem tápozok, deponitmix golyó és kész. A kérdésem az lenne, hogy volna-e rá mód csökkenteni a nitrát szintet aljzattisztítás nélkül? (A másik akváriumomban olyan szépen rángatta ki a Monte Carlokat a Dennerle garnéla kavicsból az új aljzattisztítóm, hogy ki kellett mennem a szobából fél órára mert olyan hangulatom volt, hogy most fogom magam és feldöntöm az egész akváriumot. Hét hónap alatt egyetlen nyamvadék folton nőtt az egész MC és most fel van dúlva az is. Szóval aljzattisztítást soha többet nem csinálok, az szent.)
 
A garnélás akváriumomban eléggé magas a nitrát szint (70%-os vízcsere után is 40-50 között). Valószínűleg túletetés lehet a gond, mert amúgy 2 tő Anubiassal egyáltalán nem tápozok, deponitmix golyó és kész. A kérdésem az lenne, hogy volna-e rá mód csökkenteni a nitrát szintet aljzattisztítás nélkül? (A másik akváriumomban olyan szépen rángatta ki a Monte Carlokat a Dennerle garnéla kavicsból az új aljzattisztítóm, hogy ki kellett mennem a szobából fél órára mert olyan hangulatom volt, hogy most fogom magam és feldöntöm az egész akváriumot. Hét hónap alatt egyetlen nyamvadék folton nőtt az egész MC és most fel van dúlva az is. Szóval aljzattisztítást soha többet nem csinálok, az szent.)
3 lehetosege tudok ajanlani. 1-2 hetig 3 naponta vizcsere, felkeverva a mulmot. A masik, van nitrat bonto gyanta ami koltseges lehet. A harmadik viz tetejen uszo novenyek hosszu gyokerekkel. Hm?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sajnos hosszú gyökeres lebegő növényem van dögivel az említett incidens okán, akkor átrakom azokat és 3 naponta cserélek vizet felkavarva az aljzatot. Köszi! :)
 
Back
Oldal tetejére