• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nigro akváriumai

Átérzem Nigro helyzetét.

Az én nevemhez főleg a low-techre koncentráló növényezéshez kapcsolódó "mozgalom" elindítása fűződik. (persze hozzám is elég gyorsan csatlakozott egy "kollega", "B.Jocit" sokan ismeritek)

A mozgalom egy facebook csoport megalapításával kezdődött, és Joci, és az én youtube-videóimmal. Az emberek rákaptak, özönlöttek, hiszen megoldást nyújtottunk az egyszerűbb növényezésre, de még mindig szépen művelve azt.

Nos, ami párhuzamot akartam vonni, hogy időközben én is elkezdtem egy boltban dolgozni, és az, és a csoport, a közösség építés, az emberek segítése(tömegesen kellett a problémákra megoldást találni) jóformán minden időmet, energiámat elvitték.
Mondjuk én alapból nem voltam nagy versenyző típus sosem, de kicsit kikerültem a "flow" ból, nem alkottam nagyokat(de azért fűződik a nevemhez pár akvárium :) ), inkább izzadtsággal végeztem a háttér munkát, kutattam, hogy a legalapvetőbb problémákra találjunk megoldást.(nitrátos csapvíz, szikesség, meg egyáltalán az, hogy egy halas akváriumból hogyan lehet csinálni dús növényest, ahol nem csak pár faj haldoklik)
Sokan ezért szinte a nevemet sem ismerték, azt sem tudták, hogy ezt az egészet én kezdtem.

Ez a versenyzés dolog is kicsit erőltetett, miért kéne versenyeznie? :) Nagyon is helye van, ha valakinek az akvarisztika nem versenysport. Szeresse, amit csinál, ez a lényeg.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Átérzem Nigro helyzetét.

Az én nevemhez főleg a low-techre koncentráló növényezéshez kapcsolódó "mozgalom" elindítása fűződik. (persze hozzám is elég gyorsan csatlakozott egy "kollega", "B.Jocit" sokan ismeritek)

A mozgalom egy facebook csoport megalapításával kezdődött, és Joci, és az én youtube-videóimmal. Az emberek rákaptak, özönlöttek, hiszen megoldást nyújtottunk az egyszerűbb növényezésre, de még mindig szépen művelve azt.

Nos, ami párhuzamot akartam vonni, hogy időközben én is elkezdtem egy boltban dolgozni, és az, és a csoport, a közösség építés, az emberek segítése(tömegesen kellett a problémákra megoldást találni) jóformán minden időmet, energiámat elvitték.
Mondjuk én alapból nem voltam nagy versenyző típus sosem, de kicsit kikerültem a "flow" ból, nem alkottam nagyokat(de azért fűződik a nevemhez pár akvárium :) ), inkább izzadtsággal végeztem a háttér munkát, kutattam, hogy a legalapvetőbb problémákra találjunk megoldást.(nitrátos csapvíz, szikesség, meg egyáltalán az, hogy egy halas akváriumból hogyan lehet csinálni dús növényest, ahol nem csak pár faj haldoklik)
Sokan ezért szinte a nevemet sem ismerték, azt sem tudták, hogy ezt az egészet én kezdtem.

Ez a versenyzés dolog is kicsit erőltetett, miért kéne versenyeznie? :) Nagyon is helye van, ha valakinek az akvarisztika nem versenysport. Szeresse, amit csinál, ez a lényeg.
Verseny a szó, de nem biztos, hogy ezt takarja. Én úgy fogom fel mint a fotoriporterek éves díját. Én nem fogom megvenni a világ összes magazinját, hogy tuti ne hagyjam ki a legjobb képeket. De a "verseny" miatt tök jó látni a legjobb százat minden évben.

Akváriumokat se tudom kikutatni évente ki mit csinált a nagyvilágba, de végiglapozva a versenyfotókat gyönyörködhetek bennük és ami a legfontosabb ötleteket merítek.

Új scapem is Keymaker (Balázs) versenyakváriuma alapján készült. S bemegyek a nappalimba és mindennap leesik az állam a szépség láttán. Nem azért mert annyira jó vagyok, hanem mert eleve a koncepció olyan volt, hogy mellényúlni nem lehet.
Ha nem lenne a GA meg a verseny(ek) meg ez a fórum akkor én még mindig festet hungarocell hátteres akvát bámulnék.

Viktor már ugyanígy 2 következő scape ötletemet mozgatta elő s ezt a topicot is azért indítottam el, mert ha ők ketten ennyire motiválók tudnak lenni rám/ránk akkor mi van Nigroval. De ezt már kitárgyaltuk.
 
A klasszik minden "baj" forrása :)

View attachment 53511

Bolt nyitás körül

View attachment 53512IAPLC 2011 #227 - Green Aqua by Viktor Lantos, on Flickr

Atti mostanában ügyfelezik. Matyival karöltve egyedi projekteket építenek. Paludáriumot, és minden mást ami jön. (y)

Matyival most a teendők mellett az új bolt halas fal rendszerét, a kör akváriumot a lobby területre a fúrt 90x90x45-ös akváriumokat építik.

Ezen az első képen mi az a gömbölyű gyönyörűség jobboldalt?

Amúgy a tágabb értelemben vett szépségversenyeknek nem látom semmi értelmét. Az ízlés annyira szubjektív dolog, hogy nem vagyok hajlandó elismerni, hogy bárkié relevánsabb lenne akárki másikénál. Attól, hogy valaki ránézésre meg tudja mondani hogy melyik növény micsoda, szerintem nem lesz az ő megítélése abban mérvadóbb, hogy melyik növény kompozíció "szebb", egy olyan ember véleményénél, aki azt se tudja mibe kell ültetni, még akkor sem (vagy mondhatnám azt is, hogy főleg akkor nem), ha a hozzáértő tudja, hogy xy növény megfelelő növesztéséhez sokkal több ráfordítás és törődés kellett a másikhoz képest; mert ha elkezdjük technikailag definiálni és rangsorolni egy esztétikai meggondolásból született kompozíció értékét, akkor már nem esztétikát, tehát nem a kompozíció lényegi valóját bíráljuk, hanem a készítésének a körülményeit.

Ez olyan mintha úgy választanád meg Magyarország szépét, hogy melyiknek volt nehezebb odáig eljutnia, ahol jelenleg van, és a végén semmi köze nem lesz a díjazásnak ahhoz, hogy ki mennyire szép, mindez annak érdekében, hogy objektív indokkal tudj érvelni a szubjektív véleményed mellett, ami egy abszurd koncepció.
 
Ezen az első képen mi az a gömbölyű gyönyörűség jobboldalt?

Amúgy a tágabb értelemben vett szépségversenyeknek nem látom semmi értelmét. Az ízlés annyira szubjektív dolog, hogy nem vagyok hajlandó elismerni, hogy bárkié relevánsabb lenne akárki másikénál. Attól, hogy valaki ránézésre meg tudja mondani hogy melyik növény micsoda, szerintem nem lesz az ő megítélése abban mérvadóbb, hogy melyik növény kompozíció "szebb", egy olyan ember véleményénél, aki azt se tudja mibe kell ültetni, még akkor sem (vagy mondhatnám azt is, hogy főleg akkor nem), ha a hozzáértő tudja, hogy xy növény megfelelő növesztéséhez sokkal több ráfordítás és törődés kellett a másikhoz képest; mert ha elkezdjük technikailag definiálni és rangsorolni egy esztétikai meggondolásból született kompozíció értékét, akkor már nem esztétikát, tehát nem a kompozíció lényegi valóját bíráljuk, hanem a készítésének a körülményeit.

Ez olyan mintha úgy választanád meg Magyarország szépét, hogy melyiknek volt nehezebb odáig eljutnia, ahol jelenleg van, és a végén semmi köze nem lesz a díjazásnak ahhoz, hogy ki mennyire szép, mindez annak érdekében, hogy objektív indokkal tudj érvelni a szubjektív véleményed mellett, ami egy abszurd koncepció.
Drop checker

:) Viccet félretéve pontosítasz? Riccia?
Majdnem minden gömbölyű jobb oldalon.
 
Utoljára módosított:
Az alma nem esett messze a fájától, így nem félek attól, hogy Nigro keze "kiszáradna".
Azért azt sem szabad elfelejteni, hogy nem ma kezdődött a honi akvakertészet, és azóta mindenkinek családja van.
Szerintem, nem is olyan sokára, Nigro-sarjak akváin legeltethetjük szemeinket. :)
 
3 hónapon keresztül villogtatsz egy piros LED-et amikor kaját szórsz oda ahova szeretnéd, hogy menjenek. S a fotózásnál csak villogtatod a LED-et már oda mennek. :D :D

Be kell szereznem egy Led lámpát. Ja, meg létre kell hoznom egy akváriumot! :)
 
Back
Oldal tetejére