• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nightdrive

nanoplanter

Főkertész
Előzmény: 20L nano (kezdő/kezdő) | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community

Építés:

tumblr_nzof8gKzJx1tok0roo1_540.jpg
aka talajemelés maradék kerámiahengerrel :D

talaj+kövek a helyükön 1 óra legózás után:
tumblr_nzofd4d3481tok0roo1_540.jpg

és beültetve:
tumblr_nzoffndilU1tok0roo1_540.jpg

második vízcsere után:
tumblr_nzofhr0Hz41tok0roo1_540.jpg

A front üvegről a talajt még egyenletesebbre kell gereblyézni és vékonyabbra, mert így elég vastag, otromba.

Egyelőre lowtech, január-februárban jöhet a ro+co2 :)

p.s.: az előző lakók azaz a 4 darab amano egy tupper edényben pihennek a konyhapultig, indítás után 1 héttel tervezem őket visszaköltöztetni. A szűrő (eheim 2213) folyamatosan ment az építés alatt és 2 liter "régi" víz is átkerült az új akváriumba, remélem 1 hét elég lesz hogy a garnélák túléljék az indítást. Napi vízcserét kapnak ők is :D

tumblr_nzoftnqFFL1tok0roo1_540.jpg
 
Szia!
Szerintem nem kell várnod egy hétig az amanok visszatelepítésével ilyen feltételek mellett.
Nem tudnál még egy követ betenni valahová, hogy 7 legyen? (Állítólag a páros számú kő nem jó...)
 
Szia!
Szerintem nem kell várnod egy hétig az amanok visszatelepítésével ilyen feltételek mellett.
Nem tudnál még egy követ betenni valahová, hogy 7 legyen? (Állítólag a páros számú kő nem jó...)
A számmisztikában igazad van :), viszont úgy érzem (lehet rosszul) itt nem egyenként dominálnak a kövek, hanem kupacként, abból pedig három van. A hátsó kupac alsó tagja pedig hamarosan úgy sem lesz látható.
 
Hali!

Az akvárium ~február-március környékén csúfos érdektelenségbe fordult, május környékén a gyári neoncső is megadta magát, a növények megszűntek létezni, 5 amano garnéla azonban kitartóan kotort továbbra is! A víz teljesen tiszta volt mindvégig, a szűrés nagyon jól tette a dolgát és a fény/növények hiánya miatt minimális volt az üvegen az alga :)
És akkor eljött a restart ideje!
 
Akkor a restart részletei:
  • Tech: lényegében változatlan maradt, egyedül a lámpát pótoltam itthon fellelhető ledes kacatokból + egy 770 forintos hűtőborda beruházással, lumen/watt értékeket nem tudok pontosan, szemre lőttem be a "potméterrel", de bikább mint az eredeti neon.
    Ami extra az a naplemente/napfelkelte, holdfény funkció.
    giphy.gif

    giphy.gif

    giphy.gif

    tumblr_ogus2i6zHm1tok0roo1_500.jpg

  • Építkezés:
    tumblr_ogus5cHUMQ1tok0roo1_500.jpg

  • Ültetés:
    tumblr_ogus5cHUMQ1tok0roo2_500.jpg
 
A szűrő+szűrőanyag folyamatosan üzemelt a telepítés alatt, és az eredeti vízből is felhasználtam ~8 litert bízva a gyorsabb startba.
Második nap így nézett ki:
tumblr_ogus9s4w4r1tok0roo1_500.jpg
Indítás után a 8. nap a garnélák is visszakerültek, addigra a növények is mintha dúsabbak lennének:

tumblr_oguscp8Fd21tok0roo1_500.jpg
 

Attachments

  • tumblr_ogus9s4w4r1tok0roo1_500.jpg
    tumblr_ogus9s4w4r1tok0roo1_500.jpg
    120.3 KB · Megtekintések: 0
Szia! Gratula az akihoz meg az újraindításhoz. Ez a nano előnye, gyorsabban megy minden.
A köveket rögzítetted egymáshoz vagy simán megállnak maguktól?
 
Hali!

Ismét volt egy kis "holtidő", 2-3 hetes vízcserék, a mohát az amanok (akik még továbbra is 5-en vannak!!) kiásták fullra, és egy szép GÖBBÉ összeállt, ami ördögszekerezik az aki tetején az egyik sarokban!
Viszont megcsapott a high-tech szele, így a bika led világítás mellé sikerült beüzemelni a CO2-t illetve a tápozásban is átálltam a EI (Green Aqua Micro Macro) módszerre.
Egyelőre csak a co2 szettről van kép, vízcsere után lövök egyet az élővilágról is!
tumblr_omvhgmTXz21w5sp68o1_540.jpg
 
Szia. Remek kis nanot hoztál össze. Nekem tetszik. Arról estleg írhatnál bővebben akár itt akár privátban h a napfelkelte naplemente dolgot mivel oldottad meg. Köszi.
 
Hali!

Ismét volt egy kis "holtidő", 2-3 hetes vízcserék, a mohát az amanok (akik még továbbra is 5-en vannak!!) kiásták fullra, és egy szép GÖBBÉ összeállt, ami ördögszekerezik az aki tetején az egyik sarokban!
Viszont megcsapott a high-tech szele, így a bika led világítás mellé sikerült beüzemelni a CO2-t illetve a tápozásban is átálltam a EI (Green Aqua Micro Macro) módszerre.
Egyelőre csak a co2 szettről van kép, vízcsere után lövök egyet az élővilágról is!
Hogy vált be a sodastreames rendszer? Mik a tapasztalatok?
 
Back
Oldal tetejére