• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nightdrive

Üdv újra!

Eljött a restart ideje, pár hete ki lett az üveg és a szűrő teljesen pucolva!
A következő technikával készülök amik megvannak:
  • 20L-es dennerle nano kocka
  • eheim 2213, üveg ki-befolyókkal
  • diy ledes lámpa
  • üveg ki-befolyók
  • sodastreames co2 rendszer diffuzorral (lásd topic)
  • egyszerű wifis időkapcsolók
És amiket tervezek beszerezni:

És a layout amit inspirácóként találtam:


File.jpg

Start után 2-3 héttel szeretnék egy csapat amano és redcherry bandát telepíteni. (kő, búvóhely nélkül meglesznek?)

Illetve tervbe van tápszer adagoló, meg egyéb apróbb automatizálás, monitorozás.
 
Tada!
Több mint 1 hónap kihagyás után tegnap éjjel sikerült összerakni, beültetni a kis kockát. Szombaton Kovács Dávid a GA-ban pillanatok alatt segített összeválogatni az instagram "minta" alapján a növényeket.
Az ültetés elég kapkodósra sikerült, egy minimális hátsó talaj emelést próbáltam csinálni, illetve a technikát összerakni.
Gyors béna kép még CO2 nélkül (azóta már az is bekerült)
avatar_1648971739.jpg
A világítás álványából készül az újabb darab ami diszkrétebb színő és a vezetéket is elrejti.
Egylőre 10:00-kor kapcsol be a co2, 12:00-kor a világítás, 19:00 co2 off, 21:00 világítás off. Meglátjuk!
Holnap vízcsere, aztán 2-3-4-5 naponta.
 
9. nap start óta, 4 vízcserén vagyok túl, elég stabilnak tűnik a rendszer és a növények is úgy fest, hogy jól érzik magukat!
Szépen növekednek, a gyökérzetük is stabilizálódni látszik.
Szerdán jön a következő vízcsere, akkor az 1. és a 3. sort egy kicsit megnyirbálom, illetve a talajt is egy kicsit elegyengetem az üvegek mentén.
Húsvét után pedig jöhetnek a garnélák és egy RO átálláson is gondolkodok!

avatar_1649677523.jpg
 
Szia!
Szép eredményeket értél el hamar az indítás után, gratulálok hozzá.
Megkérdezhetem hány % vizet cserélsz alkalmanként?
 
A növényzet brutál burjánzásnak indult a legutolsó nyírás óta! Úgy néz ki hogy a heti vízcseréhez heti nyírás is kell. Alga szerencsére egyelőre nincs, az üvegeket, takarítgatom, illetve a tapadókorongokon egy kis barna slejm szerű dolog hétről-hétre újra képződik. Illetve egy kis surface skim és habzás van, amit két naponta egy papírtörlővel gyorsan lehet orvosolni.

IMG_8990.jpg

Amint eljutok a GA-ba, jöhet a garnála horda!
 
Back
Oldal tetejére