• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes NextGen

Andravor

Főkertész
Olyan régen voltam itt, hogy nem is emlékszem, hogyan kell naplót indítani.Remélem így 🤦‍♂️

Szóval, igazi növényes projektem,most hogy hazaköltöztünk még nincs,főleg helyhiány miatt.De azért nem szakad meg a lánc 8év után se,valami lesz itthon,bár sose fordult még elő,hogy csak egy tank lett volna.
Volt egy legalább 6éves 30Literes Yellow King Kong tenyészet,ami több átalakulás után egy jó másfél éve önfenntartó ökoszisztémaként üzemelt.Persze a CO2 kikerült,a gyepet kikukáztam,de az eredeti kb 10cm vastag talaj maradt,kiegészítve egy kicsi kínai külső szűrővel kb 3dl Substrat Proval.Aztán mot nyár óta már ez se ment.Hetente egyszer-kétszer kaptak enni,a vizet csak utántöltöttem,ha eszembe jutott havonta kaptak a növények egy-egy csepp tápot.
az utolsó hónapok teljes elhanyagolása ellenére a Buce és Crypto állomány semmit se változott,garnéla elhullást se láttam,pedig a tiroli lágy csapvízről a pécsi karsztvízre átállás se volt túlbonyolítva.Az YKK-ok ezt is bírták.
Aztán kb másfél hete egy délután megkapták a szokások Shirakura Ebi Damájukat,ami viszonylag friss vásárlás volt,utólag lecsekkolva,még majdnem egy év szavatossággal.
Este így utólag visszagondolva, már gyanúsan sok garnéla tevékenykedett a felszínen.Majd reggelre találtam pár elhullottat.Nem volt időm ezzel foglalkozni,hagytam az egészet.Estére egy fehéres hártya volt a víz tetején,ami opálos volt és halott volt a teljes 6éve mindent túlélt állomány.
Illetve volt 7 túlélő.3 amano amik fogalmam sincs mikor kerültek bele, és 4 King Kong.
2nap edényben táborozás után,bepöccintettem nekik egy gombostűfej méretű Ebi Damát.
Hozzá se nyúltak,csakúgy mint ahogy az elhullás előtt se,ami már így utólag egyértelmű jel, hiszen eddig azonnal kicsi a rakás alakult ki.
Egy óra múlva opálos volt a víz, és még kettő YKK haldoklott.
Nem tudom járt-e már hasonlóan valaki,de én még nem hallottam ilyet,hogy egy táp, ami hosszú ideje működik és ok a lejárati ideje elvigyen egy egész állományt.
Na szóval ott dekkolt a végső túlélő 3amano és 2db YKK, köztük az egy db ultra ritka skeletonom is.Nem tudtam mi tévő legyek,mivel nem éreztem erőt az újrakezdésre.
Végül a feleségem többszöri unszolására elgondoltkodtam a dolgon,hogy mit lehetne kezdeni vele és amikor a fiam és a kislányom is allandóan a lábosban úszkáló túlélőket nézegették és persze piszkálták,akkor úgy döntöttem,hogy irreálisan sok pénz(ez a hobbi mindig ilyen brutál drága volt?) és a nem létező időm beleborításával akkor a gyerekeknek csinálok valamit.Nem mondom,hogy érdemes lesz követni a naplót,csak szerettem volna ha megvan a sztori,hogy évekkel később visszanézhessem,úgy mint most az elsőket.

Szóval ez a következő generáció első pancsoldája,remélem valamelyik porontyom majd rákap erre a hobbira.Annyi izgalom azért nekem is van benne,hogy sose csináltam még low tech akváriumot,így nekem is sok új infót kell összeszednem,mi az ami működik majd, hogy azért esztétikus de problémamentes legyen a próbálkozás.

Ja és köszönöm Csillának a Sakurákat,a gyerkőcök nagyon örültek nekik!

1639499306563.jpg

Ezt meg a YKK csapatom emlékére 😔
IMG_20181012_190150.jpg
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére