• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Next level

Sziasztok!
Kicsit késtek a képek, de azért itt vannak. :)
És egy kis update: a legutóbbi vízcserénél kicsit felturbóztam a szűrőt, így már kb 2l substrat, és 2l matrix van benne, plusz persze szivacs és perlon. amúgy a matrix, amit beleraktam, az egy másik szűrőből került át, szóval bejáratott anyagról van szó.
Plusz még bekerült pár lakó időközben, 4db (törpe?) platti, 3db amano, 1 helena, és egy botia striata. A nagy részük kicsit besegít az algák és az apróbb csigák elpucolásában, valamint a botiától már eszerűen nem szeretnék megválni, mert már kb 8 éve nálam van, szóva ő a legöregebb halam.:)
IMG_20210503_171835.jpgIMG_20210503_1149341.jpgIMG_20210503_114920.jpgIMG_20210503_115310.jpg
Amint ezeken a képen látszik, egyébként szinte minden növény szép, egészséges, 2-t kivéve. a stau és a pinnatifida. a régi leveleik elhalnak, az újabak meg algásodnak. plusz esetleg nem tudja valaki, hogy a hc miért növeszt ilyen hosszú szálakat?InkedIMG_20210503_115105_LI.jpgIMG_20210503_115018.jpg
És bocsi a képek minőségéért, de sajnos csak telefonnal tudok fotózni, emiatt egy-két kép csalóka, mert valamiért sokkal zöldebbnek néznek ki mint élőben, de azért ennyire nem algás az akvárium.😅
 
Sziasztok!
Kicsit késtek a képek, de azért itt vannak. :)
És egy kis update: a legutóbbi vízcserénél kicsit felturbóztam a szűrőt, így már kb 2l substrat, és 2l matrix van benne, plusz persze szivacs és perlon. amúgy a matrix, amit beleraktam, az egy másik szűrőből került át, szóval bejáratott anyagról van szó.
Plusz még bekerült pár lakó időközben, 4db (törpe?) platti, 3db amano, 1 helena, és egy botia striata. A nagy részük kicsit besegít az algák és az apróbb csigák elpucolásában, valamint a botiától már eszerűen nem szeretnék megválni, mert már kb 8 éve nálam van, szóva ő a legöregebb halam.:)
View attachment 147530View attachment 147536View attachment 147537View attachment 147538
Amint ezeken a képen látszik, egyébként szinte minden növény szép, egészséges, 2-t kivéve. a stau és a pinnatifida. a régi leveleik elhalnak, az újabak meg algásodnak. plusz esetleg nem tudja valaki, hogy a hc miért növeszt ilyen hosszú szálakat?View attachment 147539View attachment 147540
És bocsi a képek minőségéért, de sajnos csak telefonnal tudok fotózni, emiatt egy-két kép csalóka, mert valamiért sokkal zöldebbnek néznek ki mint élőben, de azért ennyire nem algás az akvárium.😅
A HC távolabbi helyeket igyekszik meghódítani. Ha sarj lesz rajta: ivartalanul, ha virág: ivarosan.
 
@Jopet -nek szinte mindenben igaza van! DE én inkább így hagynám ahogy van. Sokkal izgalmasabbnak tűnik így. Szimmetriát nem fokoznám. Így aszimmetrikusan is egyensúlyban van a kép. Először nem akartam írni. de aztán sokat nézegettem a képeket oda-vissza meg többször elolvastam a posztokat és végül írtam. Követés beállítva, kíváncsi leszek, ha a növények benőnek, merre billen az igazság mérlege.
Most is. :)
 
Sziasztok!
Kicsit késtek a képek, de azért itt vannak. :)
És egy kis update: a legutóbbi vízcserénél kicsit felturbóztam a szűrőt, így már kb 2l substrat, és 2l matrix van benne, plusz persze szivacs és perlon. amúgy a matrix, amit beleraktam, az egy másik szűrőből került át, szóval bejáratott anyagról van szó.
Plusz még bekerült pár lakó időközben, 4db (törpe?) platti, 3db amano, 1 helena, és egy botia striata. A nagy részük kicsit besegít az algák és az apróbb csigák elpucolásában, valamint a botiától már eszerűen nem szeretnék megválni, mert már kb 8 éve nálam van, szóva ő a legöregebb halam.:)
View attachment 147530View attachment 147536View attachment 147537View attachment 147538
Amint ezeken a képen látszik, egyébként szinte minden növény szép, egészséges, 2-t kivéve. a stau és a pinnatifida. a régi leveleik elhalnak, az újabak meg algásodnak. plusz esetleg nem tudja valaki, hogy a hc miért növeszt ilyen hosszú szálakat?View attachment 147539View attachment 147540
És bocsi a képek minőségéért, de sajnos csak telefonnal tudok fotózni, emiatt egy-két kép csalóka, mert valamiért sokkal zöldebbnek néznek ki mint élőben, de azért ennyire nem algás az akvárium.😅
A kérdezett növényed szerintem ez.
 
Szia! Igazad lehet, tényleg ilyennek tűnik.😅 Akkor viszont kiszedem.
A zöldülés nem igazán akar szűnni, még az jutott eszembe, hogy talán túl ritkán cseréltem vizet, és az amazóniából felszabaduló ammónia okozhatja. Egyébként kb az első 2 hétben 3 naponta cseréltem aztán 4 naponta, de elgutóbb már 5 nap utan cseréltem csak. Legutóbb csináltam egy 60%os vízcserét és visszállok a 3 napos cserékre, hátha az lehet a gond.
Nyírás nem volt azóta, de már lassan itt az ideje. A hc gyep meg már alakul. Holnap teszek fel képeket is.🙂
 
Sziasztok!
Először is bocsi, mert tegnapra ígértem a képeket, de sikeresen megint csúsztam velük egy napot.:rolleyes:
Na, de viszont a jelenlwgi helyzetről annyit, hogy az alga valamiért nem akar szűnni, pedig a co jól be van állítva, visszább vettem a tápokat is, szóval már ahogy a legutóbb is leírtam, egyetlen tippem maradt: a vízcserék. Mivel először van aktív talajom, így nem tudtam hogy tényleg ennyire fontosak a gyakoribb vízcserék és kicsit szerintem lazán kezeltem a dolgot. De most visszatérek a 3 napos cserékhez és meglátjuk.
Amúgy a növények nagy része továbbra is nő mint a gomba, egyedül a stau stagnál. Nem tudom mi lehet vele... most tartok staut először, de úgy tudtam hogy elég igénytelen növény, nálam meg valamiért high techben sem akarja jól érezni magát..
A tápozás továbbra is csökkentett üzemmódban megy, kivéve a carbót (abból kicsit többet adok). De mióta így megy a táp, valahogy a rotalák színe nem túl meggyőző, de ez a képeken is látszik. Jelenleg alig van különbség a rotundifolia, a hra és a colorata között. Nem lehet hogy túl kevés nekik a micro?20210511_230338.jpg20210511_230714.jpg20210511_230910.jpg
 
Ja igen, és az lemaradt, hogy a led világítást is lekapcsoltam, hátha tényleg túlvilágítottam az akvát, vagy egyszerűen nem megfelelő a ledek színhőmérséklete. Plusz lehet, hogy hülye kérdés, de az normális, hogy amikor megy a co, akkor tele van buborékokkal a víz?🙂
Az utolsó képen talán látszik valamennyire.
 
Szerintem ha MC gyeped lenne, akkor a növény levélkéi megfognák a bubikat, így viszont szabadon száguldoznak.
A DC szép lime, addig nem lehet gond.
@Trappista szójátékaival élve pedig egyetlen növény sta(u)gnál, az elég jó arány, ennek meg a nevében az ok.:D
A reinickii kap elég fényt? Innen elég szorult helyzetben van.
Az oldalról készúlt képen lévő reinicki kap fényt, csak lehet kicsit keveset. De ez igazából nem lesz probléma, mert a következő vízcserénél úgyis megnyírom a mellette lévő wallichiit.
A buborékokkal kapcsolatban meg igazad lehet, szóval megynyugodtam. Pedig már kezdtem félni, hogy a dc-ben rossz a folyadék és túltolom a co2-t, vagy nem tudom..😅
 
Az oldalról készúlt képen lévő reinicki kap fényt, csak lehet kicsit keveset. De ez igazából nem lesz probléma, mert a következő vízcserénél úgyis megnyírom a mellette lévő wallichiit.
A buborékokkal kapcsolatban meg igazad lehet, szóval megynyugodtam. Pedig már kezdtem félni, hogy a dc-ben rossz a folyadék és túltolom a co2-t, vagy nem tudom..😅
Lassan újabb hónap telt el. Működik vagy bontottad?
 
Back
Oldal tetejére