• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Next level

Rafi001

Kertész szaki
Sziasztok!
Kicsit késtek a képek, de azért itt vannak. :)
És egy kis update: a legutóbbi vízcserénél kicsit felturbóztam a szűrőt, így már kb 2l substrat, és 2l matrix van benne, plusz persze szivacs és perlon. amúgy a matrix, amit beleraktam, az egy másik szűrőből került át, szóval bejáratott anyagról van szó.
Plusz még bekerült pár lakó időközben, 4db (törpe?) platti, 3db amano, 1 helena, és egy botia striata. A nagy részük kicsit besegít az algák és az apróbb csigák elpucolásában, valamint a botiától már eszerűen nem szeretnék megválni, mert már kb 8 éve nálam van, szóva ő a legöregebb halam.:)
IMG_20210503_171835.jpgIMG_20210503_1149341.jpgIMG_20210503_114920.jpgIMG_20210503_115310.jpg
Amint ezeken a képen látszik, egyébként szinte minden növény szép, egészséges, 2-t kivéve. a stau és a pinnatifida. a régi leveleik elhalnak, az újabak meg algásodnak. plusz esetleg nem tudja valaki, hogy a hc miért növeszt ilyen hosszú szálakat?InkedIMG_20210503_115105_LI.jpgIMG_20210503_115018.jpg
És bocsi a képek minőségéért, de sajnos csak telefonnal tudok fotózni, emiatt egy-két kép csalóka, mert valamiért sokkal zöldebbnek néznek ki mint élőben, de azért ennyire nem algás az akvárium.😅

Kovács Géza

Főkertész
Sziasztok!
És egy kis update: a legutóbbi vízcserénél kicsit felturbóztam a szűrőt, így már kb 2l substrat, és 2l matrix van benne, plusz persze szivacs és perlon. amúgy a matrix, amit beleraktam, az egy másik szűrőből került át, szóval bejáratott anyagról van szó.
Plusz még bekerült pár lakó időközben, 4db (törpe?) platti, 3db amano, 1 helena, és egy botia striata. A nagy részük kicsit besegít az algák és az apróbb csigák elpucolásában, valamint a botiától már eszerűen nem szeretnék megválni, mert már kb 8 éve nálam van, szóva ő a legöregebb halam.:)
View attachment 147530View attachment 147536View attachment 147537View attachment 147538
Amint ezeken a képen látszik, egyébként szinte minden növény szép, egészséges, 2-t kivéve. a stau és a pinnatifida. a régi leveleik elhalnak, az újabak meg algásodnak. plusz esetleg nem tudja valaki, hogy a hc miért növeszt ilyen hosszú szálakat?View attachment 147539View attachment 147540
És bocsi a képek minőségéért, de sajnos csak telefonnal tudok fotózni, emiatt egy-két kép csalóka, mert valamiért sokkal zöldebbnek néznek ki mint élőben, de azért ennyire nem algás az akvárium.😅
A HC távolabbi helyeket igyekszik meghódítani. Ha sarj lesz rajta: ivartalanul, ha virág: ivarosan.

Kovács Géza

Főkertész
@Jopet -nek szinte mindenben igaza van! DE én inkább így hagynám ahogy van. Sokkal izgalmasabbnak tűnik így. Szimmetriát nem fokoznám. Így aszimmetrikusan is egyensúlyban van a kép. Először nem akartam írni. de aztán sokat nézegettem a képeket oda-vissza meg többször elolvastam a posztokat és végül írtam. Követés beállítva, kíváncsi leszek, ha a növények benőnek, merre billen az igazság mérlege.
Most is. :)

star67

Bölcs Ent
Sziasztok!
View attachment 147530View attachment 147536View attachment 147537View attachment 147538
Amint ezeken a képen látszik, egyébként szinte minden növény szép, egészséges, 2-t kivéve. a stau és a pinnatifida. a régi leveleik elhalnak, az újabak meg algásodnak. plusz esetleg nem tudja valaki, hogy a hc miért növeszt ilyen hosszú szálakat?View attachment 147539View attachment 147540
A kérdezett növényed szerintem ez.

Rafi001

Kertész szaki
A kérdezett növényed szerintem ez.
Szia! Igazad lehet, tényleg ilyennek tűnik.😅 Akkor viszont kiszedem.
A zöldülés nem igazán akar szűnni, még az jutott eszembe, hogy talán túl ritkán cseréltem vizet, és az amazóniából felszabaduló ammónia okozhatja. Egyébként kb az első 2 hétben 3 naponta cseréltem aztán 4 naponta, de elgutóbb már 5 nap utan cseréltem csak. Legutóbb csináltam egy 60%os vízcserét és visszállok a 3 napos cserékre, hátha az lehet a gond.
Nyírás nem volt azóta, de már lassan itt az ideje. A hc gyep meg már alakul. Holnap teszek fel képeket is.🙂

Rafi001

Kertész szaki
Sziasztok!
Először is bocsi, mert tegnapra ígértem a képeket, de sikeresen megint csúsztam velük egy napot.:rolleyes:
Na, de viszont a jelenlwgi helyzetről annyit, hogy az alga valamiért nem akar szűnni, pedig a co jól be van állítva, visszább vettem a tápokat is, szóval már ahogy a legutóbb is leírtam, egyetlen tippem maradt: a vízcserék. Mivel először van aktív talajom, így nem tudtam hogy tényleg ennyire fontosak a gyakoribb vízcserék és kicsit szerintem lazán kezeltem a dolgot. De most visszatérek a 3 napos cserékhez és meglátjuk.
Amúgy a növények nagy része továbbra is nő mint a gomba, egyedül a stau stagnál. Nem tudom mi lehet vele... most tartok staut először, de úgy tudtam hogy elég igénytelen növény, nálam meg valamiért high techben sem akarja jól érezni magát..
A tápozás továbbra is csökkentett üzemmódban megy, kivéve a carbót (abból kicsit többet adok). De mióta így megy a táp, valahogy a rotalák színe nem túl meggyőző, de ez a képeken is látszik. Jelenleg alig van különbség a rotundifolia, a hra és a colorata között. Nem lehet hogy túl kevés nekik a micro?20210511_230338.jpg20210511_230714.jpg20210511_230910.jpg

Rafi001

Kertész szaki
Ja igen, és az lemaradt, hogy a led világítást is lekapcsoltam, hátha tényleg túlvilágítottam az akvát, vagy egyszerűen nem megfelelő a ledek színhőmérséklete. Plusz lehet, hogy hülye kérdés, de az normális, hogy amikor megy a co, akkor tele van buborékokkal a víz?🙂
Az utolsó képen talán látszik valamennyire.

star67

Bölcs Ent
Szerintem ha MC gyeped lenne, akkor a növény levélkéi megfognák a bubikat, így viszont szabadon száguldoznak.
A DC szép lime, addig nem lehet gond.
@Trappista szójátékaival élve pedig egyetlen növény sta(u)gnál, az elég jó arány, ennek meg a nevében az ok.:D
A reinickii kap elég fényt? Innen elég szorult helyzetben van.

Rafi001

Kertész szaki
Szerintem ha MC gyeped lenne, akkor a növény levélkéi megfognák a bubikat, így viszont szabadon száguldoznak.
A DC szép lime, addig nem lehet gond.
@Trappista szójátékaival élve pedig egyetlen növény sta(u)gnál, az elég jó arány, ennek meg a nevében az ok.:D
A reinickii kap elég fényt? Innen elég szorult helyzetben van.
Az oldalról készúlt képen lévő reinicki kap fényt, csak lehet kicsit keveset. De ez igazából nem lesz probléma, mert a következő vízcserénél úgyis megnyírom a mellette lévő wallichiit.
A buborékokkal kapcsolatban meg igazad lehet, szóval megynyugodtam. Pedig már kezdtem félni, hogy a dc-ben rossz a folyadék és túltolom a co2-t, vagy nem tudom..😅

Oldal tetejére